Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Інфекції сечовивідних шляхів у дітей: причини, симптоми, лікування

Інфекції сечовивідних шляхів у дітей: причини, симптоми, лікування

Інфекції сечовивідних шляхів у дітей досить поширені, але зазвичай не є серйозними і їх можна ефективно лікувати за допомогою антибіотиків.

Моделі людини анатомічні є системою органів, які формують, що накопичують і виділяють сечу у людини. До неї відносяться дві нирки, пара сечоводів, сечовий міхур і сечовипускальний канал.

Інфекції нирок (пієлонефрит, абсцес і карбункул нирок) є інфекцією верхнього відділу сечовивідних шляхів. Інфекції сечового міхура (цистит) є інфекцією сечівника (уретрит) — відомо, як інфекція нижніх відділів сечовивідних шляхів.

Інфекції верхнього відділу сечовивідних шляхів у дітей є потенційно більш серйозними в зв’язку з тим, що існує ризик розвитку довгострокових проблем, таких як рубці на нирках і високий кров’яний тиск (гіпертонія). Однак ризик виникнення цих проблем є низьким при своєчасному лікуванні.

Причини

Більшість інфекцій сечовивідних шляхів у дітей викликається бактеріями з травної системи, що потрапляють в уретру.

Є багато варіантів того, як це може статися. Часто відбувається так, що, коли ви підтирати дитини або якщо він підтирається самостійно, забруднена туалетний папір або серветка стикається з їх статевим органом. Це є більшою проблемою для дівчаток, ніж хлопчиків, тому що анальний отвір дівчаток знаходиться в безпосередній близькості до уретрі.

Невеликі частки калу можуть потрапляти в уретру дітей, що носять підгузники, особливо якщо вони сильно звиваються до того, як підгузник поміняють.

Підвищений ризик

Найчастіше немає очевидних причин того, чому у деяких дітей розвивається ІМП, а інших немає, хоча іноді це може статися через проблеми, що впливає на проходження сечі через сечову систему. Це може привести до накопичення сечі, в зв’язку з чим бактерії можуть потрапити всередину легше.

Проблеми, які впливають на спорожнення сечового міхура включають в себе:

Хто схильний до

ІМП є відносно поширеною проблемою в дитячому віці. Вони частіше зустрічаються у хлопчиків у віці до шести місяців, а по закінченні цього вікового рубежу, як правило, частіше зустрічаються у дівчаток. Вважається, що приблизно 1 з 10 дівчаток і 1 з 30 хлопчиків, матимуть інфекції сечовивідних шляхів до 16 річного віку.

Ознаки та симптоми

Буває досить складним визначити чи страждає дитина від інфекції сечовивідних шляхів (ІМП) чи ні, оскільки симптоми можуть бути неоднозначними і діти не завжди можуть ясно розповісти про те, як вони себе почувають.

До поширених загальних ознак і симптомів інфекції сечовивідних шляхів у дітей відносяться:

До більш конкретних ознак і симптомів інфекції сечовивідних шляхів у дітей відносяться:

Майже всі ці симптоми можуть свідчити про те, що у вашої дитини розвинувся цистит (запалення сечового міхура). Про це детальніше читайте тут — Цистит у дітей — симптоми і ознаки, лікування і профілактика.

Коли слід звернутися до лікаря

Якщо ви підозрюєте у вашої дитини інфекцію сечовивідних шляхів, зверніться до лікаря якомога швидше.

Зазвичай, інфекція не є серйозною, але своєчасно поставлений правильний діагноз і розпочате лікування допоможе скоротити тривалість хвороби і ризик ускладнень.

Ваш лікар повинен бути в змозі діагностувати ІМП у дитини розпитавши про його симптомах, і вивчивши зразок сечі на наявність інфекції.

Лікування

Більшість інфекцій сечовивідних шляхів у дітей можна ефективно лікувати за допомогою антибіотиків.

Найчастіше лікування проводиться в домашніх умовах, хоча є деякі ситуації, в яких потрібно залишатися в лікарні протягом кількох днів.

Лікування в домашніх умовах

Якщо вік вашої дитини перевищує три місяці, і він не страждає серйозними захворюваннями, то зазвичай його можна лікувати в домашніх умовах за допомогою антибіотиків.

Тривалість лікування залежить від локалізації інфекції (вражений нижній або верхній відділ сечовивідних шляхів). При інфекціях нижнього відділу зазвичай рекомендують триденний курс антибіотиків. При інфекціях верхнього відділу, як правило, рекомендують 7 — 10-денний курс антибіотиків.

Ваша дитина може відчувати деякі побічні ефекти при прийомі антибіотиків, але вони, як правило, помірні і повинні пройти після закінчення прийому. До поширених побічних ефектів антибіотиків можна віднести нудоту, блювоту, розлад шлунка, діарею і втрату апетиту. При прийомі антибіотиків слід також приймати пробіотики для відновлення мікрофлори кишечника. Про те, як правильно їх приймати читайте тут — Як приймати пробіотики при прийомі антибіотиків.

Якщо у вашої дитини спостерігається висока температура, то при необхідності ви можете використовувати парацетамол. Що не слід використовувати, так це нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), такі як ібупрофен, так як вони можуть завдати шкоди ниркам. Що стосується аспірину, так його ні в якому разі не слід давати дітям у віці до 16 років.

Якщо ваша дитина не може ковтати таблетки або капсули, ви можете дати йому антибіотики і парацетамол в рідкому вигляді.

Стан вашої дитини, як правило, може покращитися протягом 24 — 48 годин лікування. Дуже важливо закінчити весь прописаний курс антибіотиків, щоб запобігти повторному інфікуванню.

Лікування в лікарні

Якщо вашій дитині ще не виповнилося трьох місяців або лікар вважає, що стан дитини може погіршитися, його направлять у лікарню на стаціонарне лікування.

Лікарі можуть направити дитину на стаціонарне лікування в таких випадках:

У цих випадках, ваша дитина, як правило, повинен залишатися в лікарні протягом кількох днів під наглядом лікаря. В період лікування, йому будуть вводитися антибіотики внутрішньовенно. Як і при лікуванні вдома, поліпшення зазвичай настає протягом 24 — 48 годин.

Завершення лікування

У більшості випадків інфекції сечовивідних шляхів у дітей проходять протягом дня або двох, і не будуть сприяти будь-яким довгострокових проблем. Поверніться до вашого лікаря в тому випадку, якщо у вашої дитини тривалий час не настає поліпшення стану.

У більшості випадків, повторний візит до лікаря не потрібно після того, як дитина одужала. Проте, лікарі можуть рекомендувати проведення деяких видів сканування для перевірки будь-яких проблем з сечовивідних шляхами вашої дитини, які могли б сприяти інфекції.

Ось ситуації, при яких подальші діагностичні процедури можуть бути рекомендовані:

Профілактика

Повинно бути неможливо запобігти всі дитячі інфекції сечовивідних шляхів, але є деякі дії, які ви можете зробити, щоб зменшити ризик виникнення цих станів у вашої дитини:

Якщо у вашої дитини є проблеми з сечовими шляхами, що збільшують ризик ІМП, такі як недорозвинені клапани, що дозволяють сечі текти в зворотну сторону, йому можуть бути прописані антибіотики в низьких дозах на довгостроковій основі, щоб запобігти подальшому поширенню інфекції.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: