Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Ішемічна хвороба серця: симптоми, причини і лікування

Ішемічна хвороба серця: симптоми, причини і лікування

Ішемічна хвороба серця (ІХС) в даний час є основною причиною смерті серед дорослих в розвинених країнах — і, згідно з даними Центрів з контролю і профілактиці захворювань (CDC), вона підтримує цей рейтинг як вбивця № 1 з 1921 року (1).

Ішемічна хвороба серця — це захворювання, викликане утворенням холестеринових бляшок на стінках артерій. ІХС часто зустрічається під кількома іншими назвами, включаючи захворювання коронарної артерії, хвороба серця і атеросклеротична хвороба серця.

Яка причина захворювання серця, і що вона може нам розповісти про те, як їй запобігти? Більшість серцево-судинних захворювань пов’язані з підвищеним рівнем запалення, тому, як ви дізнаєтеся, зменшуючи запалення, яке є причиною більшості захворювань, ви можете привести своє тіло в стан, що сприяє відновленню.

Ось хороші новини для тих, хто бореться з серцево-судинними захворюваннями: коригування дієти, зниження рівня стресу і регулярні фізичні вправи — все це способи природного контролю запалення, і, отже, вони корисні для лікування і профілактики ішемічної хвороби серця.

Як ви дізнаєтеся нижче, в звичайних продуктових магазинах є багато цільних продуктів, які можуть допомогти захистити ваше серце, а також знизити ризик розвитку різних форм хронічних захворювань в майбутньому.

Що таке ішемічна хвороба серця?

ІХС виникає, коли дрібні кровоносні судини, які постачають серце кров’ю і киснем, звужуються і іноді тверднуть, що з часом може призвести до розривів, інфарктів і іншим смертельним станів.

Хвороба серця іноді називають «хворобою західної, сучасної цивілізації», тому що вона була рідкісною до 1900 року і до цих пір залишається набагато менш поширеною серед доіндустріального населення сьогодні (2).

До середини 1900-х років ішемічна хвороба серця стала основною причиною смерті в розвинених країнах, і сьогодні всі форми серцево-судинних захворювань, включаючи такі захворювання серця і судин, як стенокардія, застійна серцева недостатність та інсульт, як і раніше є основними причинами смерті.

Серцево-судинні захворювання щорічно вбивають мільйони людей у ​​всьому світі, переважно чоловіків. В даний час серцево-судинні захворювання є причиною приблизно 1 на кожні 4 випадки смерті в розвинених країнах (3, 4).

Протягом останніх декількох десятиліть лікарі для лікування серцево-судинних захворювань в основному використовують ліки і операції.

В результаті сьогодні ішемічна хвороба серця вважається більше хронічної, ніж смертельною. Проте ці методи лікування в дійсності усувають симптоми, а не усувають першопричини захворювань серця. Останнім часом стало очевидним, що зміни в способі життя і харчування є основними для істинного лікування серцево-судинних захворювань і. або їх запобігання.

ІХС, ЗКА і атеросклероз: в чому різниця?

Багато людей використовують назви ішемічна хвороба серця (ІХС) та захворювання коронарної артерії (ЗКА) взаємозамінні.

Ішемічна хвороба серця вважається найбільш поширеним типом захворювань серця. Вона виникає, коли одна або кілька артерій, які постачають кров до серця, блокуються (5).

На першій стадії хвороби серця, званої стенокардією, кровопостачання серця обмежена. Коли кровотік припиняється, виникає інфаркт міокарда, також відомий як серцевий напад. Поєднання цих двох станів — це те, що багато лікарів мають на увазі, коли говорять «ішемічна хвороба серця» (або ІХС).

Що таке атеросклероз і чим він відрізняється від ІХС. ЗКА? Коли у людини ІХС або ЗКА, накопичення холестеринових бляшок усередині його артерій — це те, що називається атеросклерозом. Визначення атеросклерозу — це «захворювання артерій, що характеризується відкладенням бляшок жирового матеріалу на їх внутрішніх стінках» (6).

Атеросклероз відноситься до затвердіння і потовщення стінок артерій. Часто говорять, що це пов’язано зі старінням організму. Згодом гладкі, еластичні артеріальні клітини стають більш волокнистими і жорсткими. Частинки кальцію, холестерину і жирних кислот накопичуються на стінках артерій і утворюють набряк, званий атеромою.

Атерома може лопнути, викликати утворення тромбів і привести до інфарктів або інсультів. У популяціях, які практично не їдять фабричної їжі, артеріосклероз і хвороби серця зустрічаються значно рідше.

Ознаки та симптоми ішемічної хвороби серця

Не всі, хто має ІХС, знають про своє захворювання, особливо люди, які перебувають на ранніх стадіях. Деякі симптоми ІХС можуть бути дуже помітні, однак, також можливо мати це захворювання і не відчувати жодних симптомів взагалі або тільки незначні симптоми.

Симптоми ішемічної хвороби серця сильно варіюються від людини до людини. Найбільш поширеним помітним ознакою ІХС є біль у грудях або дискомфорт, який виникає, коли серце не отримує достатньо крові або кисню.

Ось інші симптоми ішемічної хвороби серця (7):

Якщо ІХС прогресує, у вас може виникнути серцевий напад, також званий інфарктом міокарда. Ось симптоми серцевого нападу:

Причини ішемічної хвороби серця

Що насправді викликає ІХС і серцеві напади? ІХС в кінцевому підсумку є результатом запалення, що виникає в результаті відкладень жиру та інших речовин на стінках кровоносних судин, що утворюють бляшки холестеринів, які накопичуються в стінках ваших артерій. Оскільки ці артерії відіграють вирішальну роль в доставці крові і кисню до вашого серця, зниження кровотоку може уповільнити або зупинити серцебиття, викликаючи «зупинку серця».

З цієї причини, щоб уповільнити, зупинити або повернути назад процес утворення холестеринових бляшок лікарі використовують комбінацію з змін способу життя, прийому ліків і медичних процедур. Це може допомогти знизити ризик утворення тромбів і виникнення інфаркту, оскільки це розширює закупорені артерії.

Ось фактори ризику розвитку ішемічної хвороби серця (8):

Традиційне лікування ішемічної хвороби серця

Півстоліття тому ішемічна хвороба серця вбила більший відсоток тих, хто страждав від неї, але, на щастя, сьогодні лікарі більш вправні у використанні різних методів лікування для контролю симптомів захворювань серця. Деякі з них ефективні для зниження артеріального тиску, рівнів тригліцеридів і холестерину, але багато хто просто націлені на симптоми і не зосереджуються на усуненні першопричини.

Багато лікарів наказують людям з ішемічною хворобою серця план лікування, який включає як рецептурні ліки, так і зміни способу життя. Залежно від того, якого лікаря ви виберете, ваших симптомів і ступеня тяжкості захворювання, вам може бути призначено одне або кілька ліків для лікування високого кров’яного тиску або високого рівня холестерину, або для запобігання таких ускладнень, як цукровий діабет.

Приклади лікарських засобів, що використовуються для лікування ІХС, включають: препарати, що модифікують холестерин, такі як аспірин, бета-блокатори, нітрогліцерин, інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ) і блокатори рецепторів ангіотензину II (БРА).

Багато людей можуть запобігти ІХС і вилікувати захворювання природним шляхом, підтримуючи здоровий спосіб життя: змінюючи дієту, кидаючи курити, отримуючи достатню кількість сну і приймаючи добавки, крім інших речей, які ми обговоримо нижче.

7 природних засобів від ішемічної хвороби серця

Наступні природні методи і засоби допоможуть вам лікувати ІХС.

1. Зміни в способі життя (відмова від куріння і правильне харчування)

Дослідження 2016 року показало, що здоровий спосіб життя, включаючи заняття спортом, здорову дієту, що включає фрукти, овочі і зернові, а також відсутність куріння, може знизити ризик захворювань серця, навіть якщо ви генетично схильні до розвитку хвороби. У дослідженні взяли участь 55 685 учасників у трьох передбачуваних когортах і одному перехресному дослідженні. За даними The New York Times:

Дослідники виявили, що гени можуть подвоїти ризик розвитку серцево-судинних захворювань, але хороший спосіб життя скорочує його вдвічі. Вони також виявили, що неправильний спосіб життя стирає приблизно половину переваг гарною генетики (9).

Індивідуальні результати кожного дослідження були вражаючими.

Це новаторське дослідження показує, що ви можете знизити ризик розвитку захворювань серця. Нижче ми розглянемо харчові продукти, добавки, ефірні масла і зміни способу життя, які ви можете здійснити, щоб поліпшити здоров’я і боротися з ішемічною хворобою серця.

2. Уникайте запальних продуктів

Чи варто вам є знежирену їжу, щоб запобігти хворобам серця? Коли більшість людей думають про продукти, які підвищують їх ризик розвитку серцево-судинних захворювань, на розум, ймовірно, приходять жирні шматки м’яса і смаженої їжі.

Протягом багатьох років громадськість вірила, що їжа, багата холестерином, і всілякі насичені жири підвищують ризик розвитку серцево-судинних захворювань. «Гіпотеза холестерину», як її називають, грунтувалася на припущенні, що насичені жири підвищують рівень холестерину, що призводить до закупорки артерій.

Проте ряд дослідників сьогодні продемонстрували, що це не обов’язково вірно, і, хоча ця теорія отримала широке визнання, вона ніколи не була доведена. Холестерин насправді є важливим компонентом здорових клітин і організмів, і ми всі повинні підтримувати певний рівень, щоб підтримувати гарне здоров’я!

Згідно з дослідженням 2009 року, опублікованому в науковому журналі International Journal of Clinical Practice,

В даний час визнається, що в первинних дослідженнях, спрямованих на те, щоб показати лінійну зв’язок між споживанням холестерину та ішемічною хворобою серця (ІХС), можливо, містилися фундаментальні недоліки дизайну дослідження, в тому числі співвідношення споживання холестерину і насичених жирів і неточна оцінка фактичного споживання жирів з їжею суб’єктами дослідження (11).

Сьогодні багато експертів вважають, що підвищений рівень холестерину в крові є симптомом, а не причиною серцево-судинних захворювань. Чи підвищується рівень холестерину в крові при вживанні певної їжі, залежить від індивідуальних особливостей конкретної людини.

Кілька недавніх досліджень показали, що динаміка гомеостазу холестерину і розвитку ІХС надзвичайно складна і багатофакторна. Це говорить про те, що раніше встановлена ​​зв’язок між дієтичним холестерином і ризиком розвитку захворювань серця була перебільшена (12).

У більшості людей справжньою причиною серцево-судинних захворювань може бути запалення (13).

Ось список продуктів, які сприяють запаленню, і яких слід уникати для запобігання ІХС:

Але хіба багато органів охорони здоров’я досі не застерігають від вживання занадто великої кількості жиру? Незважаючи на наявні докази того, що вживання холестерину не є причиною серцево-судинних захворювань, більшість фінансованих урядом медичних асоціацій, таких як National Heart, Lung and Blood Institute, як і раніше рекомендують обмежити кількість насичених жирів.

В рамках плану лікування під назвою « Терапевтичні зміни способу життя » (TLC), який використовується для контролю високого рівня холестерину в крові за допомогою здорового харчування, фізичної активності та контролю ваги, National Heart, Lung and Blood Institute рекомендує, щоб менше 7% щоденних калорій доводилося на насичені жири.

Вони рекомендують обмежити кількість містять жири, таких як м’ясо, молочні продукти, шоколад, випічка, смажені і оброблені продукти (14).

Дієта TLC цілеспрямовано містить мало насичених жирів, транс-жирів і дієтичного холестерину. Передбачається, що не більше 25-35% ваших щоденних калорій надходять з усіх жирів, включаючи насичені, транс, мононенасичені і поліненасичені жири.

В майбутньому ми можемо очікувати, що подібні керівництва будуть оновлені, щоб відобразити найостанніші результати досліджень. За останнє десятиліття багато країн змінили свої дієтичні рекомендації, щоб відобразити сучасні дані і, фактично, в даний час розглядаються негативні наслідки неефективного обмеження харчового холестерину в будь-чиєї дієті (15).

3. Здорова для серця дієта

Дотримання здорового раціону харчування, заснованого на цільних продуктах, може зменшити запалення, високий кров’яний тиск і нездоровий високий рівень холестерину.

Правильне харчування також допоможе вам підтримувати здорову вагу і мати більше енергії, щоб бути активними, що важливо для профілактики ішемічної хвороби серця.

Замість того, щоб зосередитися на споживанні продуктів з низьким вмістом жирів, щоб зменшити кількість жирів і холестерину, експерти вважають, що було б набагато краще зосереджуватися на основну мету — зменшення запалення.

Найздоровіші протизапальні продукти для боротьби з ішемічною хворобою серця — це продукти, багаті антиоксидантами і фітонутрієнтами, які знижують гіперактивну реакцію вашої імунної системи. Вони допомагають боротися з вільними радикалами і допомагають вирішити проблему, починаючи з зменшення окислювального стресу.

Корисні жири і тваринні білки також займають місце серед інших цілісних продуктів в здорової для серця дієті. Корисні жири допомагають збалансувати співвідношення холестерину ЛПВЩ (хороший) і холестерину ЛПНЩ (поганий). Що стосується холестерину ЛПВЩ, деякі вважають, що «чим більше, тим краще», але ми знаємо, що співвідношення холестерину також важливо (16).

Ось продукти, які допомагають зменшити запалення і, отже, ризик розвитку ІХС:

Якщо ви подивіться на свідчення багатьох людей, які дотримуються традиційної дієти, чи не здається, що насичені жири є причиною ішемічної хвороби серця. Продукти, що містять насичені жири, такі як жирні молочні продукти, субпродукти, яловичина, яйця, сало і вершкове масло, насправді присутні в раціонах харчування великої кількості багатьох найздоровіших, найбільш довгоживучих людей.

Середземноморська дієта є однією з найбільш популярних і ефективних протизапальних дієт. Продукти, які зазвичай їдять в Середземноморському регіоні, включають рибу, овочі, квасоля, фрукти і оливкове масло.

Було виявлено, що вони знижують рівень холестерину і тригліцеридів, і зменшують симптоми численних хронічних захворювань (17).

Дотримання дієти з низьким вмістом цукру, оброблених харчових продуктів, консервантів, рафінованої олії та штучних інгредієнтів також може допомогти вам підтримувати більш здорову вагу.

4. Використання корисних для серця добавок

Ви отримаєте максимальну користь від здорового харчування, якщо будете вживати натуральні продукти, які містять добре засвоювані поживні речовини. Хоча знати про певні поживних речовинах, які можуть допомогти захистити ваше серце, корисно, вживання в їжу широкого асортименту цільних продуктів і виведення токсинів з організму — безумовно, найважливіша річ. Проте для лікування проблем з серцем можуть бути корисні також деякі добавки, включені в багатий поживними речовинами раціон харчування.

Для контролю запалення і підтримки здоров’я серця експерти в області охорони здоров’я рекомендують такі добавки:

Дослідження, опубліковане в травні 2019 року в науковому журналі BMJ, виявило докази того, що використання добавок глюкозаміну, які зазвичай використовуються для полегшення болю при остеоартрозі, також може бути пов’язано з більш низьким ризиком розвитку серцево-судинних захворювань (ССЗ) (18).

Постійне використання глюкозаміну — кристалічної сполуки, яке знаходиться всередині сполучної тканини і хряща — було пов’язано з 15% зниженням ризику розвитку поширених серцево-судинних захворювань.

У дослідженні взяли участь більше 466 000 учасників, у яких не було серцево-судинних захворювань, і протягом восьми років вони відслідковували використання добавок і стан здоров’я.

В результаті було встановлено, що добавки глюкозаміну були пов’язані зі значно більш низьким ризиком загального числа випадків ССЗ, смерті від ССЗ, розвитком ішемічної хвороби серця та інсульту.

Вважається, що глюкозамін може знижувати концентрацію С-реактивного білка — це означає, що він може допомогти знизити системне запалення, а також імітувати захисні ефекти низкоуглеводной дієти, оскільки він може зменшити гліколіз (розщеплення глюкози ферментами) і поліпшити розщеплення білків.

5. Фізичні навантаження

Незважаючи на те, що насправді існує дуже багато видів фізичних вправ, просто знайте, що вони допомагають відновлювати і підтримувати здоров’я серцево-судинної системи, покращуючи кровообіг, доставляючи більше кисню до вашим клітинам, керуючи гормонами і рівнями цукру в крові і допомагаючи вам розслабитися. Це робить їх одним з найпотужніших способів запобігання закупорки артерій.

Дослідження показують, що фізичні вправи можуть принести користь вашому серцю так само, як деякі ліки. Мета-огляд понад 305 клінічних досліджень, присвячених користь фізичних вправ, навіть показав, що статистично виявлених відмінностей між тими, хто займався фізичними вправами, і тими, кому давали ліки для профілактики ішемічної хвороби серця, не було (19)!

Висновок аналізу полягав в тому, що «фізичні вправи і багато лікарських втручання часто потенційно схожі з точки зору їх здатності запобігти смерті при вторинній профілактиці ішемічної хвороби серця, допомоги в реабілітації після інсульту, лікування серцевої недостатності та профілактиці цукрового діабету».

Спробуйте той тип вправ, який найкраще підійде вам і вашому поточному рівню фізичної підготовки, наприклад, вибухові тренування, тренування HIIT, Кроссфіт, йога, тайцзицюань або просто ходьба.

6. Зниження рівня стресу

Стрес підвищує рівень кортизолу і може втручатися в запальні реакції, якщо його не контролювати. Хронічний стрес, викликаний нашим сучасним, стрімким способом життя, може торкнутися практично кожну систему організму — придушення імунної системи, уповільнення метаболізму і погіршення травлення, детоксикації і регенерації клітин.

Дослідження, проведені Department of Epidemiology and Public Health Університетського коледжу Лондона, показують, що:

Хронічний стрес призводить до виникнення ішемічної хвороби серця (ІХС). Співробітники, які відчувають стрес, пов’язаний з роботою, і особи, що знаходяться в соціальній ізоляції або самотні, мають підвищений ризик виникнення ІХС. Було виявлено, що у пацієнтів з ІХС гострий психологічний стрес викликає скороминущу ішемію міокарда, і тривалий стрес може збільшити ризик повторюваних подій ІХС та смертності (20).

Деякі з кращих природних способів зняття стресу включають в себе відмову від кофеїну, куріння і алкоголю, правильний сон, фізичні навантаження, молитву і. або медитацію, ведення щоденника, заняття чимось творчим, приготування їжі або проведення часу з сім’єю і тваринами.

7. Ефірні масла

Є багато натуральних рослинних ефірних масел, які можуть допомогти впоратися із запаленням і симптомами, пов’язаними з серцево-судинними захворюваннями. Деякими прикладами є ефірне масло лемонграсу, масло безсмертника і імбирне масло (21, 22, 23, 24).

Активні інгредієнти, знайдені в рослинах, є найбільш потужними в цій концентрованій формі. Ефірна олія імбиру, наприклад, містить найвищі рівні протизапального з’єднання під назвою гингерол, а масло безсмертника запускає інгібування запальних ферментів, активність по видаленню вільних радикалів і кортікоідоподобние ефекти.

Експерти рекомендують поширювати запах цих масел в вашому домі, вдихати їх пари безпосередньо і наносити їх зовнішньо на шкіру (наприклад, на груди) після змішування з маслом-носієм, таким як кокосове масло.

Підведемо підсумок

Ішемічна хвороба серця (ІХС) виникає, коли дрібні кровоносні судини, які постачають серце кров’ю і киснем, звужуються і іноді тверднуть, що з часом може призвести до розривів, серцевих нападів і іншим смертельним станів.

Багато людей використовують назви ішемічна хвороба серця (ІХС) та захворювання коронарної артерії (ЗКА) взаємозамінні. Ішемічна хвороба серця вважається найбільш поширеним видом захворювань серця. Серцево-судинні захворювання є основною причиною смерті в багатьох розвинених країнах.

Причини і фактори ризику ішемічної хвороби серця включають в себе: чоловіча стать, вік старше 65 років, сімейний анамнез серцево-судинних захворювань, неправильне харчування, ожиріння, малорухливий спосіб життя, куріння і високий кров’яний тиск, цукровий діабет або високий рівень холестерину.

Природні методи лікування ішемічної хвороби серця включають: зміни способу життя, такі як відмова від куріння, відмова від запальної їжі, здоровий раціон харчування, прийом протизапальних добавок, фізичні вправи, боротьба зі стресом і використання ефірних масел.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: