Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Ішіас при вагітності: причини, симптоми, лікування вправами

Ішіас при вагітності: причини, симптоми, лікування вправами

Ішіас, також відомий як попереково-крижовий корінцевий синдром, викликається роздратуванням сідничного нерва, який починається в поперековому або нижньому відділі хребта і закінчується п’ятами і ступнями. Від 50 до 80 відсотків вагітних жінок відчувають болі в спині. Ішіалгія при вагітності може часто викликати біль в сідницях і стегнах, яка віддає в стегно або навіть ступню. Сидіння або стояння протягом довгого часу може посилити проблему. До поширених процедур лікування ішіасу при вагітності відносяться перинатальний масаж, хіропрактика і самостійні вправи на розтяжку.

Причини ішіасу під час вагітності

Седалищная біль, як правило, викликається проблемами поперекового відділу хребта, такими як випинання або грижа міжхребцевого диска. Вона також може бути викликана змінами кісток, такими як звуження (стеноз) хребетного каналу, остеоартрит, дегенеративне захворювання міжхребцевих дисків або інший стан, що впливає на хребет, зване спондилолистез. Ці ситуації можуть чинити тиск на сідничний нерв, викликаючи симптоми.

Защемлення сідничного нерва при вагітності через грижі міжхребцевого диска не поширене. Але, схожі на ішіас симптоми досить поширені під час вагітності. Фактично, від 50 до 80 відсотків жінок мають біль в спині під час вагітності.

Симптоми ішіасу також можуть бути викликані напругою м’язів і нестабільними хребцями. Біль в області тазової кістки, проблеми з крижово-клубових суглобом і стан, зване синдром грушоподібної м’язи, яке є проблемою з однією з м’язів сідниць — найпоширеніші причини сідничної болю під час вагітності. Це пов’язано зі збільшенням гормонів вагітності, таких як релаксин, які можуть викликати ослаблення і розтягування зв’язок, особливо в області таза.

Вага вашої дитини також може посилити проблеми з крижово-клубових суглобом або синдром грушоподібної м’язи, оскільки він чинить додатковий тиск на ваш таз і тазостегнові суглоби. Іноді положення вашої дитини може збільшити тиск на ваш сідничний нерв.

Симптоми ішіасу при вагітності

Запалення сідничного нерва при вагітності може викликати такі симптоми:

Завжди телефонуйте свого лікаря, якщо ви стурбовані болем.

Лікування ішіасу при вагітності

Защемлення сідничного нерва у вагітних лікують за допомогою масажу, хіропрактікі і фізичної терапії. Самостійне лікування сідничного нерва при вагітності включає вправи, які допомагають розтягнути м’язи ніг, сідниць і стегна, щоб зменшити тиск на сідничний нерв. Деякі люди також знаходять корисними такі вправи, як плавання. Це пов’язано з тим, що вода допомагає підтримувати вагу вашої дитини.

Спробуйте ці п’ять фізичних вправ на розтяжку, які допоможуть вам полегшити біль в суглобах і дискомфорт під час вагітності.

1. Розтяжка грушоподібної м’язи в положенні сидячи

Грушовидна м’яз знаходиться глибоко в сідницях. Коли вона стиснута, це може дратувати сідничний нерв. Це сидяче вправу на розтягнення допоможе зняти напругу в м’язах, і може допомогти зменшити біль в сідничного нерві.

Необхідне обладнання: немає.

Цільова м’яз: грушоподібна.

2. Розтяжка з нахилом вперед

Ця вправа допомагає розтягнути м’язи спини, сідниць і задньої частини ніг.

Необхідне обладнання: стіл або стілець зі спинкою.

Цільові м’язи: нижня частина спини, сідничні м’язи, підколінні сухожилля.

3. Поза голуба

Ця популярна поза йоги допомагає зменшити біль, що виникає в результаті защемлення нерва при вагітності. Невеликі зміни допомагають практикувати цю вправу під час вагітності з комфортом.

Необхідне обладнання: згорнутий рушник або блок для йоги.

Цільові м’язи: м’язи-обертачі стегна і м’язи-згиначі стегна.

4. Розтяжка м’язів-згиначів стегна

М’язи-згиначі стегна — це м’язи уздовж передньої частини стегна, які допомагають рухати ногу вперед під час руху, наприклад, під час ходьби. Під час вагітності у багатьох жінок ці м’язи знаходяться в напрузі. Це може вплинути на тазове вирівнювання і поставу, викликаючи біль.

Необхідне обладнання: немає.

Цільові м’язи: згиначі стегна.

5. Вправа з використанням пінного ролика

Пінний ролик — недорога штука, яку ви можете використовувати для масажу м’язів. Це відмінний спосіб заспокоїти і розслабити напружені м’язи, які можуть сприяти збільшенню болю при обмеженні сідничного нерва під час вагітності. Ролик діє як міні-масажер для напружених м’язів і сполучної тканини.

Необхідне обладнання: пінний ролик.

Цільові м’язи: підколінні сухожилля, литкові м’язи, сідниці, грушоподібна м’яз.

Наступні кроки при защемленні нерва в нозі або попереку

Майбутня мама може відчувати біль і неприємний дискомфорт, коли болить сідничний нерв при вагітності, що також засмучує і викликає додатковий стрес. Вправи при защемленні сідничного нерва при вагітності можуть полегшити біль, зменшуючи м’язову напругу і збільшуючи рухливість в стегнах, нижньої частини спини і ногах. Біль може погіршуватися, якщо ви сидите або стоїте протягом тривалих періодів часу. Тому обов’язково міняйте свої позиції протягом дня.

Слухайте своє тіло і припиніть дії, які викликають біль в тазостегновому суглобі. Завжди розмовляйте зі своїм лікарем, перш ніж починати тренування. Якщо у вас є які-небудь симптоми, такі як запаморочення, головний біль або кровотеча, припиніть робити вправи від болю в спині і отримаєте медичну допомогу.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: