Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Ішіас: симптоми і лікування в домашніх умовах

Ішіас: симптоми і лікування в домашніх умовах

Ви прокидаєтеся, відчуваючи гострий біль, що виходить від стегна і поширюється в ступні? Ви відчуваєте ниючий біль в попереку, що поширюється вниз через вашу сідницю і, схоже, не проходить, що б ви не намагалися робити? Ви можете мати справу з захворюванням сідничного нерва, під назвою ішіас (запалення сідничного нерва), який викликає хворобливі пульсації в нижній частині спини і нижніх кінцівках. Біль розтікається по тілу і може бути симптомом спинального стенозу. Це також тісно пов’язано з синдромом грушоподібної м’язи, так як ця м’яз знаходиться поблизу сідничного нерва. Нижче ми розглянемо, що таке ішіас, симптоми і лікування в домашніх умовах, і причини виникнення цього захворювання.

Що таке ішіас?

Коли певні нерви затискаються в нижньому відділі хребта вздовж сідничного нерва (який є найбільшим нервом в організмі людини), може розвинутися сильний біль, що іррадіює по всій довжині ніг. Біль в сідничного нерві зазвичай без кінця повторюється, відчувається перш за все в одній нозі і може бути описана як «нестерпна» більшістю людей, які відчувають її (щось на зразок дуже сильного зубного болю). Найгірше те, що багато людей не знають, як це стан розвивається і що вони можуть зробити, щоб запобігти рецидивам болю в попереку. Крім того, важко відрізнити радикуліт від артриту, що часто ускладнює діагностику.

У той час як багато людей звертаються до знеболюючих ліків або навіть хірургічних операцій, щоб позбутися від цієї проблеми, дослідження насправді показали, що менш інвазивні варіанти лікування, такі як мануальна корекція хребта, можуть бути настільки ж ефективні в лікуванні болю сідничного нерва. Насправді, дослідження 2010 року, опубліковане в журналі Journal of Manipulative Physiological Therapies, показало, що майже 60% пацієнтів з ішіасом, яким не допомогли інші медичні процедури, скористалися спінальних маніпуляціями. Спинальні маніпуляції допомогли їм так само добре, як якщо б вони піддалися хірургічному втручанню!

І є ще хороша новина: голковколювання, йога і масаж при ішіасі — це інші альтернативні підходи до лікування цього захворювання, які довели, що допомагають, діючи як природні м’язові релаксанти і усуваючи цю виснажливу біль назавжди.

Лікування запалення сідничного нерва в домашніх умовах за допомогою цих природних процедур має дуже малий ризик негативних побічних ефектів, не завдає шкоди нерву, а також надає численні інші корисні дії, такі як зниження рівня стресу, поліпшення амплітуди рухів, захист від травм і навіть значно більше міцний імунітет.

Причини ішіасу

Основними причинами розвитку ішіасу є грижа міжхребцевих дисків і запалення, а також защемлення сідничного нерва під час вагітності (див. Ишиас при вагітності: причини, симптоми, лікування вправами).

У більшості людей біль в сідничного нерві викликається міжхребцевими грижами, що означає, що диск у хребті зміщується, а фіброзне кільце тріскається або розривається. Грижа міжхребцевого диска випинається з хребетного каналу, що означає, що він змінює хімічні повідомлення, які відправляються через нерви до кінцівок. Якщо міжхребцевий диск виступає в певній галузі, він може «затиснути» сідничний нерв, який є одним з основних каналів зв’язку між хребтом і ногами. Сідничний нерв з’єднує менші гілки нервів, які проходять через спинний канал, від таза по ногах в щиколотки і ступні. Грижа викликає симптоми, чинячи тиск на хребет.

Не всі люди з міжхребцевої грижею мають ішіас. Люди, у яких міжхребетні диски сильно зношені, більш сприйнятливі до виникнення всіх видів спінальних проблем, здатних викликати хворобливі симптоми в різних областях тіла.

Міжхребетні диски розташовані між хребцями в хребті і виконують роль природного амортизатора тіла. Вони повинні залишатися еластичними, щоб поглинати вібрації і тиск на хребет від різних рухів, положень і ситуацій, в які ми потрапляємо. Коли міжхребетні диски втрачають свою еластичність, набагато більш імовірно, що тканину диска може випинатися і дратувати області поперекового відділу хребта (нижня частина спини).

У більшості дорослих людей грижі міжхребцевого диска або зсув міжхребетних дисків є результатом багаторічного старіння і впливу стресу на організм, такого як фізичні навантаження, погана постава, високий рівень запалення і іноді травми. З віком, міжхребетні диски природним чином втрачають свою еластичність у міру зменшення спинномозкової рідини, що призводить до збільшення ймовірності тріщин або розривів.

У той час як защемлення в спинномозкових нервах багато років вважалося єдиною причиною ішіасу, дослідники тепер знають, що запалення погіршує стан і навіть може бути реальною причиною в деяких випадках. Дослідження показали, що симптоми ішіасу можуть виникати при відсутності прямого защемлення нервових корінців, можливо, в результаті вивільнення прозапальних факторів. Це як і раніше викликає таку ж серйозну біль, тому що це викликає хронічне повторне запалення запаленого нервового корінця.

У людей, які не дуже добре дбають про себе в цілому, наприклад, вживають неякісну шкідливу їжу, які не отримують достатньої кількості сну і піддаються значному стресу — міжхребцеві диски старіють і зношуються швидше. У людей з грижею міжхребцевого диска, запалення тільки посилює проблему і зазвичай робить ішіас більш болючим.

Симптоми ішіасу

За оцінками, від 1 до 2 відсотків всіх дорослих відчувають грижу міжхребцевого диска в якийсь момент їхнього життя, що призводить до болю сідничного нерва. Ішіас набагато більш поширений серед чоловіків, ніж серед жінок, і з більшою ймовірністю розвивається у людей старше 30 років. Біль в сідничного нерві може торкнутися як спортсменів, так і тих, хто дуже активний, або людей, які ведуть сидячий спосіб життя.

До найбільш поширених симптомів ішіасу відносяться:

Як довго триває біль при ішіасі? Зазвичай вона триває близько шести тижнів, хоча люди можуть відчувати хронічний біль в кінцівках, якщо проблема не вирішена. Біль також може зникнути сама по собі і знову з’явитися, коли ви вважаєте, що ситуація під контролем.

Організми деяких людей з часом позбуваються від запаленої частини випинається тканини, яка дратує спинномозкові нерви, без необхідності робити будь-які дії для усунення проблеми. Однак, коли біль триває більше шести тижнів, малоймовірно, що стан саме по собі вирішиться без лікування.

Можливо, що сідничні нерви можуть бути затиснені без будь-якої болю. Хоча ішіас без болю не дуже поширений, людина може мати тиск і пошкодження корінців сідничного нерва, і не знати цього. Наприклад, одне дослідження показало, що у 50 з 100 чоловік, які були обстежені, спостерігалося Випинання міжхребцевого диска, але у 20 пацієнтів не було жодної помітної болю, незважаючи на те, що диск увійшов в навколишні тканини в хребті.

З іншого боку, біль може тривати дуже довгий час у інших пацієнтів, незважаючи на спроби лікування. У той час як люди з «гострим ішіасом» (короткостроковим) мають хороші шанси на одужання, від 20 до 30 відсотків будуть відчувати постійні проблеми через один або два роки. У деяких випадках постійне оніміння стегон і сідниць може бути ознакою більш серйозної проблеми (наприклад, пошкодження нерва), яке може стати незворотним, тому завжди корисно звернутися до професіонала, якщо біль в сідничного нерві триває довгий час.

Як лікувати ішіас в домашніх умовах і не тільки

Як лікувати сідничний нерв якщо ви вже відчуваєте біль в тій чи іншій мірі? Конкретні підходи до лікування ішіасу завжди залежать від того, яка може пошкодити сідничного нерва, тому перед початком лікування необхідно, щоб вас оглянув професіонал в цій області. Медикаментозне лікування ішіасу зазвичай проводиться з використанням таких ліків, як протизапальні препарати, м’язові релаксанти або стероїди для лікування сильного болю в сідничного нерві, але є вагомі докази того, що фізіотерапія, мануальна терапія і розтяжки можуть значно поліпшити стан людини.

Ось чим лікувати запалення сідничного нерва в домашніх умовах:

Уникайте тривалого сидіння — рухайтеся!

Сидіння протягом багатьох годин, наприклад, сидяча робота або перегляд телевізора під час дозвілля, може погіршити ситуацію, коли мова заходить про усунення міжхребцевих дисків і болю в спині. Багато планів лікування ішіасу вимагають більше руху в цілому, а також виконання цільових вправ для зменшення запалених областей.

Вправи при ішіасі включають руху на розтяжку або легкі ізометричні вправи, які необхідно робити протягом дня — це може допомогти полегшити біль у хребті або ногах, одночасно покращуючи силу. Коли ваші симптоми знову з’являються або посилюються, ви можете практикувати певні вправи на розтяжку в домашніх умовах без необхідності відвідування лікаря.

Спробуйте почати з чергування періодів сидіння/лежання (на спині на рівній твердій поверхні) з невеликими прогулянками. Прагніть робити більше кроків кожен день, і подумайте про те, щоб придбати крокомір або фітнес-трекер, який може спонукати вас бути більш активними і збільшити відстань ходьби. Потім, коли ви вдома, працюйте над витягуванням хребта, покращуючи свою поставу.

Використовуйте грілку або приймайте теплу ванну

Багато людей знаходять полегшення, використовуючи недорогі грілки, інтенсивність нагріву яких виставлена ​​на низькому або середньому рівні. Щодня прикладайте грілку до нижньої частини спини приблизно на 15-20 хвилин. Ви можете робити це кілька разів на день, приблизно кожні два або три години, коли ви на роботі чи вдома.

Також лікувати ішіас добре допомагають теплі ванни, оскільки тепло послаблює напружені м’язи і допомагає посилити кровообіг. Кращим способом зігрівання болючою області є багаторазова сольова грілка, яка здатна самостійно нагріватися на 3-4 години.

У той час як тепло може використовуватися для усунення тупий біль, деякі люди знаходять полегшення використовуючи холод. Деякі вважають, що прикладання пакета льоду до спини на 10-15 хвилин кожні дві-три години позбавляє їх від симптомів ішіасу. Якщо біль як і раніше не зникає природним чином і стає нестерпним, більшість лікарів рекомендують приймати болезаспокійливі засоби, наприклад, парацетамол або ібупрофен.

Зменшуйте запалення

За оцінками, від 5 до 10 відсотків усіх пацієнтів з болем у попереку мають ішіас, але є кілька особистих і професійних факторів, які підвищують ризик розвитку болю в сідничного нерві. До них належать вік, високий рівень психічного стресу, надмірна вага або ожиріння, сидячий спосіб життя, куріння сигарет і велика кількість вібрації від транспортних засобів (наприклад, якщо людина працює водієм вантажівки).

Багато з цих факторів ризику викликають запалення, яке ускладнює відновлення від травм і збільшує біль. Щоб боротися із запаленням і прискорити одужання, обов’язково вживайте продукти, багаті поживними речовинами, використовуйте рослинні народні засоби від ішіасу, уникайте куріння/використання рекреаційних препаратів, будьте фізично активні і добре висипайтеся.

Мануальна терапія

Існують різні типи розривів або гриж міжхребцевих дисків — деякі з них викликають велику біль, деякі меншу. Пролапс міжхребцевих дисків є менш серйозним станом, тому що самий зовнішній шар диска як і раніше не пошкоджений, але екструзії або секвестрации грижі диска є більш серйозними станами і зазвичай більш болючі.

Ці типи викликають пошкодження зовнішнього шару міжхребцевого диска, що призводить до випадання тканини з того місця, де вона зазвичай обмежена. Коли проблема прогресує, спінальна тканина може повністю від’єднатися від диска, в той час як тканина диска може увійти в спинний канал.

Лікарю важливо знати, який тип травми хребта людина відчуває, щоб рекомендувати відповідний підхід до лікування. Ішіас може бути діагностований під час фізичного огляду хіропрактікі, або за допомогою рентгенівського знімка і інших діагностичних процедур, таких як магнітно-резонансна томографія (МРТ), що проводяться для дослідження пошкодження хребта. Після постановки діагнозу, хіропрактик може працювати з вами, щоб перебудувати хребетні диски та запобігти протрузія, тим самим усуваючи основне джерело болю.

В одному з досліджень, опублікованому в журналі Official Journal of the North American Spinal Society, було встановлено, що після порівняння результатів у 102 дорослих, які страждають від болю в сідничного нерві, ті, хто отримував коригування хіропрактика, відчували меншу локальний біль, менша кількість днів з болем і меншу кількість помірної або сильної болі в порівнянні з людьми, які не отримували коригування.

Йога та розтяжка

Рух певним чином може посилити біль при защемленні сідничного нерва, але в деяких випадках це може фактично допомогти полегшити біль. Деякі люди виявили, що сидіння, стояння довгий час і рух, як правило, викликає біль. Типи рухів, які, як правило, погіршують біль, пов’язані зі скручуванням або скороченням хребта, наприклад, підняттям ніг вгору, притисканням колін до грудей або присіданням.

З іншого боку, подовження хребта за допомогою розтяжки, йоги або лежання може допомогти розвинути гарну поставу, одночасно зменшуючи скутість, запалення і біль.

Дослідження показали, що йога безпечна і ефективна для людей з болем сідничного нерва. Деякі з найбільш важливих рухів для профілактики болю при ішіасі спрямовані на спину — зміцнюють силу і розслаблюють скуті області. Вправи для профілактики болю в попереку і зміцнення м’язового корсету хребта призначаються навіть в реабілітаційних умовах пацієнтам з ішіасом після операції.

Прикладом важливого вправи на розтяжку є поза голуба, яка націлюється на грушоподібної м’яз, що допомагає запобігти запаленню і тиск на сідничний нерв.

Про те, як лікувати ішіас за допомогою фізичних вправ ви можете дізнатися тут — Фізичні вправи при ішіасі (невралгії сідничного нерва).

Голковколювання та масажна терапія

Голковколювання — це тип традиційної китайської медицини, заснований на досягненні або підтримці кращого здоров’я, спрямований на розблокування природного потоку життєвої енергії організму. Цей тип терапії використовує крихітні, практично безболісні голки, призначені для їх установки в певні точки на тілі. Він був схвалений FDA в якості методу лікування болю в спині і підтримується різними дослідженнями для полегшення хронічного болю всіх видів, включаючи ішіас.

Аналогічним чином, рольфинг і масажна терапія — це два інших нехірургіческіх цілісних підходу, які відкривають м’язи, тканини і канали енергії всередині тіла, покращують кровообіг і борються з болем. Лікувальна терапія пов’язана зі зменшенням болю в спині, розслабленням м’язів і здоровим виробництвом ендорфінів — природних «хороших» хімічних речовин, які діють як болезаспокійливі засоби.

Підведемо підсумок

Болі в спині — це те, з чим багато хто стикається в тій чи іншій ситуації в своєму житті, і це часто виникає у вигляді болю в сідничного нерві. Найкраще, що ви можете зробити, це почати робити вправи на розтягування і більшою мірою задіяти м’язи спини, щоб зцілити і запобігти цьому хворобливий стан.

Нехірургічні процедури, такі як мануальна терапія, акупунктура (голковколювання), масажна терапія і зміцнення/розтяжка м’язів спини, можуть працювати так само добре, як хірургічні операції і ліки для лікування болю в ногах і нижній частині спини. Фахівці рекомендують їх в якості першої лінії захисту — наприклад, візити до хиропрактику, який може привести хребет в порядок і допомогти зняти тиск на сідничний нерв.

Раціон харчування, звичайно, відіграє певну роль у зменшенні запалення, викликаного ішіасом, що є одним з шести природних методів лікування болю при ішіасі в домашніх умовах. Крім того, не забувайте вставати і рухатися, уникати сидіння/стояння в одному місці протягом тривалого часу, практикувати йогу і розтягуватися, використовувати охолоджуючу і теплову терапію, і не боятися відвідувати хіропрактика або спробувати голковколювання.

Якщо ви зробите ці шість речей, ви можете полегшити біль в спині і запобігти розвитку хронічної форми ішіасу. Так що рухайтеся і приводите в форму ваш хребет!

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: