Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Кайенский перець: корисні властивості та застосування

Кайенский перець: корисні властивості та застосування

Кайенскийперець здавна використовувався в якості лікувально-профілактичного натурального кошти у багатьох суспільствах, особливо в Північній і Південній Америці, а також Китаї.

Склад кайенского перцю

До складу кайенского перцю входять такі корисні компоненти, як рибофлавін, залізо, ніацин, калій, магній і марганець, а також вітаміни E, A, C, B⁶, K. В цей продукт також присутній алкалоїд капсаїцин, що надає перцю його гострий смак. До всього іншого, в кайенского перцю знайдені піперидин, каротиноїди, хавіцін, ефірні масла і жирні кислоти.

16 корисних властивостей кайенского перцю і його застосування

Це потужне природне засіб і по сей день застосовується для очищення організму і його детоксикації, для стимуляції кровообігу і нейтралізації кислотності.

Кайенскийперець використовується при різних захворюваннях і патологічних станах, серед яких печія, марення, тремор, подагра, параліч, лихоманка, диспепсія, метеоризм, біль у горлі, атонічне диспепсія, геморой, менорагія у жінок, нудота, тонзиліт, скарлатина і дифтерія.

1. Протизапальні властивості

Завдяки протизапальним властивостям кайенского перцю, ви можете полегшити стан при розладі шлунка, виразці шлунка і дванадцятипалої кишки, ангіні, спазматическом і сухому кашлі, а також діареї. Завдяки цим властивостям, це робить його відмінним засобом при багатьох хронічних і дегенеративних захворюваннях.

2. Грип та застуда

Кайенскийперець допомагає в усуненні слизу з носоглотки. Після того, як слиз виходить з організму, як правило, симптоми грипу та застуди сходять нанівець.

3. Протигрибкові властивості

Результати одного дослідження показали, що кайенский перець може ефективно запобігати утворенню грибкових патогенів Phomopsis і Colletotrichum.

4. Запобігання мігрені

Це може бути пов’язано зі здатністю кайенского перцю стимулювати больову реакцію в різних областях тіла, таким чином, звертаючи увагу мозку на нове місце. Після цих початкових больових реакцій, в нервових волокнах знижується рівень Речовини P (субстанції, що знаходиться в спинному мозку, нервових волокнах, головному мозку, м’язах, шкірі, щитовидній залозі, завдяки якій ми відчуваємо біль), і сприйняття болю зменшується. Читайте докладно про мігрені.

5. Противоалергенні властивості

Завдяки протиалергенний властивостями кайенского перцю, це натуральний засіб використовується не тільки в якості приправи, але і в лікувальних цілях при сезонної алергії і різних алергічних реакціях.

6. Поліпшення травлення

Кайенскийперець надає стимулюючу дію на травний тракт, що сприяє збільшенню вироблення ферментів і шлункового соку. Це допомагає організму метаболизировать їжу (і токсини). Кайенскийперець також корисний для усунення кишкових газів при здутті живота. Він стимулює перистальтику кишечника, допомагає в засвоєнні їжі, а також в просуванні і виведення з організму калових мас.

7. Поліпшення слиновиділення

Кайенскийперець стимулює вироблення слини, що є важливим фактором для поліпшення травлення і підтримки оптимального здоров’я порожнини рота.

8. Захворювання серцево-судинної системи

Кайенскийперець також допомагає в лікуванні атеросклерозу, підвищує фібринолітичну активність плазми і запобігає фактори, що призводять до утворення тромбів, що може допомогти знизити ризик розвитку інфаркту міокарда або інсульту.

9. Детоксикація організму

Відомо, що кайенский перець стимулює кровообіг. Це також прискорює струм лімфи в нашій лімфатичній системі, і покращує травлення. Завдяки його розігрівають властивості, природний процес детоксикації організму нормалізується. Кайенскийперець також змушує нас потіти, що є ще одним важливим процесом детоксикації. У поєднанні з лимонним соком і медом, чай з кайенский перцем є відмінним ранковим напоєм, що сприяє виведенню токсинів з організму.

10. Полегшення болю в суглобах

У зв’язку з неймовірно високою концентрацією речовини під назвою капсаїцин, кайенский перець викликає тимчасову біль і печіння на шкірі, при цьому полегшуючи болю в суглобах.

11. Антибактеріальні властивості

Кайенскийперець є відмінним консервантом, традиційно використовується для запобігання розвитку бактерій в харчових продуктах.

12. Протипухлинна активність

У дослідженнях, проведених в Університеті Лома-Лінда в Каліфорнії, було виявлено, що кайенский перець може допомогти запобігти виникненню раку легенів у курців. Це може бути пов’язано з великою кількістю капсаїцину в його складі — речовини, здатного допомогти зупинити утворення ракових пухлин легенів, індукованих тютюновим димом. Також були проведені і інші дослідження, які показали ефективність кайенского перцю при пухлинах печінки.

13. Зниження маси тіла

Вчені з Університету Лаваля у Квебеку, Канада, виявили, що у випробовуваних, які брали кайенскийперець на сніданок, знижувався апетит, що призвело до зниження споживання калорій протягом дня. Кайенскийперець є також відмінним засобом для прискорення метаболізму, що допомагає організму в спалюванні зайвого кількості жиру. Якщо для вас це актуально, читайте — Які продукти прискорюють метаболізм.

14. Холестерин і кров’яний тиск

Вживання кайенского перцю допомагає підтримувати в нормі рівень кров’яного тиску. Крім того, це натуральний засіб допомагає збалансувати рівень холестерину ЛПНЩ і тригліцеридів, що дуже добре позначається на здоров’я серцево-судинної системи.

15. Усунення зубного болю

Кайенскийперець також використовують в якості натурального кошти від зубного болю і захворювань ясен.

16. Засіб зовнішнього застосування

Кайенскийперець застосовується зовнішньо при зміїних укусах, ревматизмі, виразках на шкірі, ранах і люмбаго (різкий біль в спині).

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: