Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Кандидоз шкіри: причини, симптоми, лікування, профілактика

Кандидоз шкіри: причини, симптоми, лікування, профілактика

Candida є родом дріжджів, які можуть викликати інфекцію не тільки на слизових поверхнях, але і на шкірі (кандидоз шкіри). У нормальних умовах, на вашій шкірі може знаходитися невелика кількість цього гриба, але при його бурхливому розмноженні можуть виникати проблеми. Існує більше 150 видів Candida, але в більшості випадків інфекцію викликає така його різновид, як Candida Albicans.

Прогноз в лікуванні кандидозу шкіри часто дуже хороший. Як правило, стан людини не буває серйозним і легко піддається лікуванню. Проте, неконтрольована інфекція може призвести до потенційно небезпечним для життя проблем — особливо якщо у людини ослаблена імунна система. Своєчасно розпочате лікування може допомогти зупинити поширення цього дріжджового гриба, позбавивши вас від неприємних симптомів і в деяких випадках небезпечних станів.

Причини і фактори ризику

Кандидоз шкіри може розвинутися практично в будь-якій області тіла, але частіше за все зустрічається в місцях шкірних складок, де дві ділянки шкіри стикаються один з одним. До таких областей відносяться:

Найбільш сприятливими умовами для росту грибка Candida є тепло і волога.

Як правило, ваша шкіра є ефективним бар’єром, що захищає вас від інфекції, але будь-які порізи або пошкодження поверхневих шарів шкірного покриву можуть дозволити грибку викликати інфекцію. При створенні сприятливих умов для розмноження, дріжджовий грибок Candida стає патогенним (здатним викликати захворювання). Сприятливим середовищем для його розмноження може стати спека і волога погода, відсутність гігієни або носіння тісного одягу.

Це не єдині фактори ризику розвитку кандидозу, які слід враховувати. Кандидоз шкіри найбільш часто може виникати у наступних груп людей:

Певні лікарські засоби також здатні збільшити ризик розвитку цього типу грибкової інфекції. Це здебільшого стосується застосування кортикостероїдів, однак протизаплідні таблетки і антибіотики також сприяють розвитку кандидозу слизових оболонок і шкіри. Якщо ви приймаєте ці типи ліків, вам необхідно регулярно перевіряти шкіру на наявність ознак інфекції Candida.

Симптоми кандидозу шкіри

Симптоми варіюються в залежності від місця локалізації інфекції. При кандидозі на шкірі у вас можуть виникати такі симптоми:

Діагностика

Лікар діагностує кандидозний інфекцію шкіри в першу чергу за зовнішнім виглядом поразок, а також зробивши зішкріб незначної кількості зразка з поверхні шкірного покриву. Крім зіскрібка з шкіри, лікар також може взяти на аналіз зразок нігтя або волосся з ураженої області, після чого їх досліджують під мікроскопом. Після того, як діагностований кандидоз шкіри, лікар постарається визначити причину розвитку цієї інфекції. Відштовхуючись від причини захворювання, лікар може рекомендувати вам зробити деякі зміни в способі життя, може порекомендувати вам строго дотримуватися правил особистої гігієни, знизити вагу (якщо ви страждаєте надмірною вагою), або контролювати діабет.

Лікування кандидозу шкіри

Шкірні інфекції, пов’язані з Candida, як правило, досить легко лікуються. Вас не потрібно буде госпіталізувати, хоча в тому випадку, якщо у вас проблеми з імунітетом, можлива госпіталізація. Ваш лікар може прописати кошти для осушення шкіри або протигрибкові креми, мазі або лосьйони для нанесення на шкіру.

Швидше за все, вам будуть прописані такі протигрибкові засоби місцевої дії, як кетоконазол або клотримазол. Вони не мають серйозних побічних ефектів у порівнянні з іншими протигрибковими препаратами, такими як ністатин або амфотерицин B. Шкіра очищається від грибка на шкірі зазвичай протягом 7 — 10 днів.

Якщо інфекція зберігається або ваш стан погіршується, лікар може включити в курс лікування деякі системні протигрибкові препарати (що приймаються перорально або у вигляді ін’єкцій).

Профілактика

Є прості кроки, які ви можете зробити, щоб знизити ризик розвитку кандидозу шкіри. Ось основні з них:

Прогноз

У здорових дорослих людей кандидоз шкіри може виникнути в легкій формі і досить легко лікується. Інфекція може викликати проблеми у людей похилого віку і дітей молодшого віку, а також у людей зі слабким імунітетом. Це може призвести до поширення інфекції на інші частини тіла, особливо у випадках кандидозного стоматиту. Інфекція може поширитися з ротової порожнини в:

Профілактичні заходи, а також своєчасно розпочате лікування дозволяє не тільки вилікувати це інфекційне захворювання, але також запобігти рецидивам інфекції та можливі ускладнення. Чим раніше ви звернетеся за медичною допомогою при підозрі на кандидоз шкіри, тим краще будуть результати лікування. Вам обов’язково слід звернутися до лікаря якщо ваша висип супроводжується болем у животі або високою температурою.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: