Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Каплевидний псоріаз: лікування, симптоми, причини, прогноз

Каплевидний псоріаз: лікування, симптоми, причини, прогноз

Каплевидний псоріаз характеризується раптовим гострим початком появи на шкірі каплевидних, еритематозних оранжево-рожевих папул від 1 до 10 мм в діаметрі, як правило, з дрібними лусочками, як показано на фото.

Краплеподібна форма псоріазу в першу чергу вражає шкіру на тулуб і проксимальні відділи кінцівок, але його симптоми також можуть проявлятися і в інших місцях на тілі.

Поразки зазвичай поширюються доцентровий, і вони мономорфного. Нові ураження при каплевидної псоріазі продовжують розвиватися протягом першого місяця захворювання; вони залишаються стабільними протягом другого місяця, а ремісія починається на третій місяць. Каплевидний псоріаз по-іншому називається Guttate Psoriasis. Слово «Guttate» походить від латинського слова «Gutta», що означає падіння.

Краплеподібна форма псоріазу частіше зустрічається у осіб молодше 30 років. Часто, за 2 — 3 тижні до початку появи каплевидной висипу, людина може перехворіти інфекцією верхніх дихальних шляхів, збудником якої найчастіше стає бета-гемолітичний стрептокок групи А (наприклад, Streptococcus pyogenes). Стрептококовий періанальний дерматит, поверхневих бактеріальних інфекцій ануса і періанальної шкіри у дітей, також пов’язують з появою каплевидного псоріазу.

Хоча епізоди можуть повторитися, особливо в зв’язку з перенесеними глотковими стрептококовими інфекціями, випадки локалізації та ізолювання спалахів широко описані. Як правило, хвороба саме обмежується, але певний відсоток випадків прогресує в хронічний бляшкоподібний псоріаз.

Раптова поява папулезних поразок у відповідь на стрептококову інфекцію може бути або першим проявом псоріазу, або загостренням бляшкоподібний псоріазу. Каплевидний псоріаз може носити хронічний характер і/або виникати при відсутності попередньої стрептококової інфекції.

Причини виникнення каплевидного псоріазу

Каплевидний псоріаз, як правило, спостерігається у хворих молодше 30 років і часто розвивається раптово, зазвичай після інфекції, особливо після гострого фарингіту. Каплевидний псоріаз не заразний. Це означає, що він не може переходити від людини до людини.

Вчені вважають, що псоріаз передається за допомогою генів від батьків до дітей. Лікарі думаю, що швидше за все імунна система людини з псоріазом не функціонує належним чином. Імунітет просто кажучи, плутає здорові клітини організму з шкідливими речовинами.

Крім гострого фарингіту, напад каплевидного псоріазу може викликати таке:

Важка форма псоріазу може бути присутнім у людей з ослабленою імунною системою. До цієї групи належать:

Симптоми каплевидного псоріазу

До симптомів цієї форми псоріазу відносять:

Діагностування каплевидного псоріазу

Ваш лікар, оглянувши вашу шкіру може поставити діагноз на основі зовнішнього вигляду псоріатичних бляшок і папул. Найчастіше у людини з цією формою псоріазу незадовго до спалаху була інфекція верхніх дихальних шляхів.

Для підтвердження діагнозу можуть знадобитися такі аналізи:

Традиційне лікування каплевидного псоріазу

Мета лікування полягає в контролі симптомів псоріазу та запобігання вторинних інфекцій. Якщо у вас в даний момент присутній інфекція, ваш лікар може порекомендувати вам антибіотики.

Легкі випадки каплевидного псоріазу, як правило, передбачають лікування в домашніх умовах. Ваш лікар може рекомендувати будь-яка з наступних засобів:

Читайте також про засоби для лікування псоріазу в домашніх умовах.

Особам з дуже важкою формою каплевидного псоріазу можуть бути призначені препарати, що пригнічують імунну відповідь організму. До цих ліків відносяться циклоспорин і метотрексат.

Ваш лікар може запропонувати фототерапію. Це медична процедура, при якій ваша шкіра піддається впливу ультрафіолетового світла. Фототерапія може бути проведена після прийому ліків, що робить шкіру чутливою до світла або без нього.

Прогноз

Шкіра при каплевидной формі псоріазу може повністю бути очищена після лікування. Однак, іноді це може стати хронічним (довічним) станом, або прогресувати в хронічний бляшкоподібний псоріаз.

Можливі ускладнення

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: