Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Катаракта: що це таке, причини, симптоми, лікування і профілактика

Катаракта: що це таке, причини, симптоми, лікування і профілактика

Кришталик ока являє собою прозору структуру, яка пропускає світло в око. Катаракти — це каламутні області, які формуються в очному кришталику. Катаракти є основною причиною втрати зору у людей у ​​віці старше 40 років. Видалення помутнілого кришталика при катаракті є звичайною операцією в даний час і найбільш поширеним видом очної хірургії. Нижче ви дізнаєтеся: катаракта — що це таке, причини виникнення, лікування і профілактика катаракти, хто схильний до ризику розвитку цього захворювання, хірургія та ін.

Що таке катаракта

Катаракта є щільну каламутну область, яка утворюється в кришталику ока. Катаракта виникає, коли білки в оці формують згустки, які погіршують чіткість зображення, що проектується на сітківку. Сітківка перетворює проходить через кришталик світло в сигнали. Вона посилає сигнали в зоровий нерв, який переносить їх у мозок. Катаракта призводить до того, що частина кришталика ока стає непрозорою або каламутній. Світло не здатний проходити легко як раніше, і зір стає розмитим, як крізь затуманений вікно. Чим мутніше кришталик, тим гірше буде зір.

Це захворювання розвивається повільно і в кінцевому підсумку заважає вашому зору. У вас може розвинутися катаракта відразу в обох очах, але зазвичай вона зачіпає очі в різний час. Катаракти дуже поширені серед людей похилого віку. За даними Національного інституту очей, більше половини людей в розвинених країнах мають катаракту або піддалися операції з видалення катаракти до 80-річного віку.

Вроджені катаракти можуть бути присутніми при народженні або з’являтися незабаром після або в якийсь час в дитинстві або дитинстві.

Вікові катаракти з’являються пізніше в житті і є найбільш поширеним типом цього захворювання.

Як катаракта впливає на зір

Катаракта може утруднити читання або водіння автомобіля, особливо вночі. Бачити вирази облич людей може стати важким. Це захворювання розвивається повільно, тому більшість людей на початку його розвитку часто не підозрюють про нього, але в міру прогресування помутніння кришталика зір поступово погіршується. На самому початку хвороби більш серйозно ушкоджується далекий зір.

Більш сильне освітлення і носіння окулярів можуть допомогти поліпшити зір, але з часом стає все складніше виконувати повсякденні завдання, і людині буде потрібна операція. Зазвичай це безпечна і ефективна процедура.

Катаракти викликають більше проблем із зором у всьому світі, ніж будь-які інші захворювання очей.

Симптоми

Розвиток катаракти зазвичай відбувається протягом декількох років, і найчастіше це захворювання виникає в більш старшому віці. Кришталик стає мутним поступово.

Це захворювання часто вражає обидва ока, але рідко в рівній мірі.

Люди з катарактою можуть мати такі ознаки і симптоми:

Оскільки зір погіршується, а яскраве світло фар зустрічних автомобілів і вуличних ліхтарів засліплює, водіння автомобіля стає небезпечним. Водії з катарактою починають відчувати втому очей і частіше моргають, намагаючись очистити свій зір.

Катаракта зазвичай не змінює зовнішній вигляд очі. Будь дискомфорт, такий як роздратування, біль, свербіння або почервоніння, швидше за все, викликаний іншим захворюванням очей.

Катаракти не є небезпечними для здоров’я людини або очей. Якщо катаракта стає гіперпластичної або повністю білою, це може викликати запалення, головний біль і незначну біль. Що викликає біль і запалення гіперпластичності катаракту необхідно видалити.

Хто схильний до ризику розвитку катаракти

У будь-якої людини може розвинутися катаракта, тому що найбільшим фактором ризику є вік.

Більше 40% людей розвинених країн у віці 75 років і старше мають деяку ступінь помутніння кришталика. Більше половини всіх людей у ​​віці 80 років і старше мають значне погіршення зору в зв’язку з цим захворюванням очей.

До факторів ризику, які можуть збільшити ймовірність розвитку катаракти, відносяться:

Авіаційні пілоти більш схильні до розвитку катаракти через вплив іонізуючого випромінювання.

Діагностика

Той, хто має проблеми із зором, повинен звернутися до офтальмолога або окуліста.

Офтальмолог спеціалізується на терапевтичному та хірургічному лікуванні очей, в той час як окуліст забезпечує догляд за очима, але не хірургію.

Офтальмолог буде проводити діагностичні процедури. До них відносяться:

Обстеження сітківки проводиться після застосування очних крапель для розширення зіниць.

В обстеженні сітківки, розширення зіниць забезпечує більшу вікно до задньої частини очей. Спеціаліст досліджує кришталик на предмет ознак катаракти і бачить, наскільки щільні якесь помутніння.

Діагностика катаракти

Лікування катаракти

Якщо помутніння кришталика незначне, хірургічне лікування може не знадобитися. На ранніх стадіях сильніші окуляри і яскраве освітлення можуть допомогти поліпшити зір.

Наступні поради можуть допомогти людям, які ще не готові до операції:

Це тимчасові заходи, тому що катаракта продовжить розвиватися, а зір погіршиться.

Хірургія

При важкій формі катаракти єдиним ефективним методом лікування є хірургічна операція.

Спеціаліст порекомендує операцію, якщо:

Пацієнти, які приймають альфа-блокатори або планують приймати ці препарати, повинні знати, що їх прийом може ускладнити операцію з видалення катаракти.

Хірургічний процес: чого очікувати

Передопераційна оцінка: перед операцією фахівець проведе оцінку очей пацієнта і загального стану його здоров’я. Око буде виміряно, щоб можна було замінити кришталик на штучний.

Перед операцією: очні краплі будуть використовуватися безпосередньо перед процедурою, щоб розширити зіниці. Іноді очні краплі містять анестетик, або лікар може вводити місцеву анестезію в тканину навколо очей.

Коли анестетик почне працювати, область стане занімілою, і пацієнт нічого не відчує. Під час операції пацієнт буде бачити яскраве світло, але нічого не зможе побачити. Хірургія катаракти зазвичай є мінімально інвазивної, і пацієнт повертається додому в той же день.

Можуть використовуватися різні типи штучних кришталиків:

Операція полягає у видаленні помутнілого кришталика з ока і приміщенні в нього штучного кришталика з прозорого пластика. Це внутрішньоочної імплантат або внутриглазная лінза.

Ця хірургічна операція відома під назвою Факоемульсифікація.

Очний хірург робить крихітний розріз рогівки спереду і вводить мікроскопічний зонд через розріз. Зонд використовує ультразвук і розбиває мутний кришталик на дуже дрібні шматочки, після чого проводиться його аспірація (всмоктування).

Потім через розріз вставляється штучний кришталик. Капсула кришталика діє як кишеню, щоб утримувати штучний кришталик на місці. При його вставці він складається, але розгортається, коли знаходиться в потрібному місці.

Вся процедура займає близько 30 хвилин. Більшість пацієнтів будуть носити захисну накладку для очей протягом короткого відрізка часу.

Інші процедури

При ручному екстракапсулярної екстракції кришталик видаляють цілком, і ультразвук не використовується для його розриву. Хірург робить трохи більший розріз на оці.

При інтракапсульной екстракції віддаляються як капсула кришталика, так і сам кришталик. Штучний кришталик вшивається в око. Цей тип хірургічної процедури проводиться набагато рідше.

Якщо обидва ока потребують оперативного втручання, після оперування одного ока повторна операція на друге око проводиться через 4 тижні.

Хірургія катаракти може бути проведена з використанням традиційних інструментів, або може проводитися з використанням лазера.

Лазер може пізніше використовуватися, щоб усунути ускладнення хірургії катаракти, яке може виникнути через місяці або роки.

Після операції

У більшості пацієнтів зір поліпшується майже відразу після операції, але відновлення може все ж бути досить тривалою. Іноді в місці розрізу очі потрібно стібок, але зазвичай розріз дуже малий, і може зажити без ушивання.

Пацієнтам слід уникати активних дій протягом деякого часу, але більшість людей виявляють, що вони можуть займатися своєю повсякденною діяльністю після повернення додому.

Пацієнт також потребує проходження тесту на зір, тому що, ймовірно, йому знадобляться різні окуляри після операції. Які нові окуляри необхідні пацієнту можна визначити тільки після того, як його зір встановилося — це може зайняти кілька тижнів.

Профілактика катаракти

Щоб мінімізувати ускладнення катаракти, люди повинні регулярно проходити обстеження очей, особливо коли вони стають старше.

Наступні рекомендації можуть знизити ризик розвитку катаракти. Деякі з них, як було доведено, працюють, а ефективність інших не підтверджена.

Відмова від куріння

Куріння підвищує ризик виникнення ряду захворювань очей, а дослідження пов’язують цю згубну звичку з 3-х кратним збільшенням ризику розвитку катаракти. Є також дані про те, що курці можуть відчувати симптоми катаракти в більш ранньому віці.

Харчування

Здорове харчування знижує ризик розвитку багатьох захворювань, включаючи проблеми з очима. Здоровий раціон харчування повинен включати багато фруктів, овочів, цільного зерна, нерафінованих вуглеводів, високоякісних корисних жирів, присутніх в таких продуктах, як авокадо, оливкова олія і інших корисних маслах, а також рослинні білки або білки, тваринного походження (особливо пісне м’ясо). Особливу увагу слід звернути на середземноморську дієту, яка широко відома корисним впливом на організм людини. Детально про цю дієту ви можете дізнатися тут — Середземноморська дієта: доведена користь для здоров’я.

Лютеїн і зеаксантин були описані як «перспективні» натуральні речовини в запобіганні катаракти.

Ожиріння і цукровий діабет

Ожиріння значно збільшує ризик розвитку цукрового діабету 2 типу, який є фактором ризику розвитку катаракти. Підтримка нормальної маси тіла і хороший контроль рівня цукру в крові допомагає знизити ризик.

Інші фактори

Наступне може допомогти вам захиститися від катаракти:

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: