Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Кава без кофеїну: шкода і користь, побічні ефекти

Кава без кофеїну: шкода і користь, побічні ефекти

Кава є одним з найпопулярніших в світі напоїв. Багато людей люблять пити каву, але з певних причин хочуть обмежити споживання кофеїну, в зв’язку з чим для цих людей існує відмінна альтернатива — безкофеіновий кави. Він не містить кофеїну і має смак звичайної кави. У цій статті ми детально розглянемо, що являє собою каву без кофеїну, користь чи шкода, яку він несе організму, корисні властивості і побічні ефекти цього напою.

Що значить кави без кофеїну?

Це кава, з якого вилучено практично весь кофеїн. Декофеінізірованіе (видалення кофеїну з кавових зерен) проводиться за допомогою трьох процесів:

Що стосується того, який метод найкраще, давайте подивимося.

Двома діючими методами декофеинизации кави є метод Swiss water і метод екстракції вуглекислим газом. Метод Swiss Water був винайдений в 1970-х роках. Щоб видалити кофеїн з кавових зерен він використовує тільки воду і осмос. Кавові зерна відмочуються протягом багатьох годин у воді, що допомагає витягати кофеїн. Наступним кроком в цьому процесі є те, що містить кофеїн вода фільтрується через вугільний фільтр для видалення кофеїну.

Метод екстракції вуглекислим газом (метод CO₂-екстракції), ймовірно, найбезпечніший для здоров’я спосіб видалення кофеїну, оскільки він здатний видаляти кофеїн без використання будь-яких агресивних хімічних речовин або розчинників. Іншою перевагою методу CO₂-екстракції є те, що кава після нього зберігає свій смак і аромат. Як метод Swiss water, так і метод CO₂-екстракції призводять до втрати частини летючих кавових масел, але в кінці кінців вони не призводять до появи хімікатів в каві, що є великим плюсом.

Ще одна досить цікава характеристика кави без кофеїну полягає в тому, що технічно він не є напоєм без кофеїну. Отже, скільки кофеїну в каві без кофеїну? Він містить приблизно три міліграма кофеїну на чашку. Це досить низька кількість у порівнянні зі стандартною чашкою кави, яка містить 80-120 міліграм кофеїну. Однак, якщо ви дуже чутливі до кофеїну, це невелика кількість може як і раніше впливати.

Кава без кофеїну — користь і шкода для здоров’я

Чи шкідливий кави без кофеїну для здоров’я людини або корисний? При відповіді на це питання необхідно враховувати безліч чинників. Важливим фактором є те, наскільки ви чутливі до кофеїну в цілому. Щоб дослідити глибше, у всіх нас є цей специфічний фермент під назвою CYP1A2, який по суті диктує, наскільки добре ми метаболізуючись кофеїн. Наприклад, якщо ви метаболізіруете кофеїн повільніше, ви будете сильніше порушені впливом кофеїну, ніж людина, яка швидше метаболизирует кофеїн. Те наскільки добре ви метаболізіруете кофеїн, безпосередньо впливає на те, скільки кофеїну ви можете споживати і переносити.

Ще одна досить вагома причина витягувати кофеїн з кави полягає в тому, що безкофеіновий кави не впливає на хімічну речовину у вашій нервовій системі, під назвою аденозин. Аденозин допомагає модулювати ваші цикли неспання і сну. Коли ви спите протягом дня, аденозин накопичується в мозку. Під кінець дня ви починаєте відчувати млявість і сонливість, тим самим посилаючи сигнали по всьому тілу, що прийшов час для відпочинку і відновлення. Коли ви споживаєте кофеїн, він зв’язується з аденозиновими рецепторами, що призводить до того, що ваш мозок не виявляє аденозин, тим самим забезпечуючи активність мозку. Ось чому ви чуєте, що споживання кофеїну може порушити наші циркадні ритми.

Кава без кофеїну може стати прекрасним варіантом для людей, які чутливі до кофеїну. Залежно від вашого рівня чутливості, ви можете захотіти задіяти споживання кофеїну по гормональним причин і/або дати вашому аденозинові рецептора час для повторного калібрування.

Ми часто чуємо, що кофеїн в каві негативно впливає на жіночі гормони. Проте в недавньому дослідженні, опублікованому в журналі American Journal of Clinical Nutrition в 2016 році, дослідники провели дослідження, в якому вони розглянули зв’язок між загальним споживанням кофеїну і кави і його взаємозв’язком з тяжкістю симптомів ПМС. Дослідники не виявили взаємозв’язку вживання кави з кофеїном і погіршенням симптомів ПМС і чутливістю грудей.

Коли справа доходить до кавових клізм, кава без кофеїну не так ефективний, тому що кофеїн, теофілін і теобромін стимулюють розслаблення гладких м’язів, викликаючи розширення кровоносних судин і жовчних проток.

Читайте про шкоду кави: Чим шкідливе кава — 7 побічних ефектів.

Корисні властивості кави без кофеїну

Безліч досліджень по всьому світу підтверджують численні корисні властивості звичайного натуральної кави, але чи має безкофеіновий кави тими ж властивостями? Відповідь — так!

1. Допомагає знизити ризик розвитку цукрового діабету

У недавньому дослідженні Американська діабетичної асоціації дослідники виявили, що споживання кави з кофеїном і кава без кофеїну пов’язано з більш низьким ризиком розвитку цукрового діабету. Дослідження показує, що деякі компоненти обох типів кави, такі як лігнано і хлорогенова кислота, пояснюють багато корисних ефекти метаболізму глюкози, а також зменшують окислювальний стрес в організмі. Як звичайний чорний кави, так і каву без кофеїну багаті магнієм, що пов’язано зі зменшенням ризику розвитку цукрового діабету і поліпшення серцево-судинної і мозкової функцій.

2. Захищає печінку

Інше дослідження продемонструвало гепатопротекторні властивості, якими володіє кави, незалежно від змісту кофеїну. Дослідники відзначили, що дітерпени і різні компоненти кавового масла, такі як кафестол і кахвеол в каві, мабуть, демонструють захисні ефекти проти певного токсину, званого афлатоксином, який завдає шкоди печінки. Кавове масло містить кафестол і кахвеол, які стимулюють виробництво глутатіону, що є потужним антиоксидантом, що підвищує функцію печінки і підсилює шляху детоксикації в організмі.

3. Допомагає серцево-судинній системі

Користь кави без кофеїну (і звичайної кави) також обумовлена ​​його іншим чудовим корисним властивістю — його позитивним впливом на ендотеліальну функцію. Ендотеліальна функція має вирішальне значення для здоров’я серцево-судинної системи, оскільки вона допомагає в модуляції вазодилатації судин і вазоконстрикції, доставляючи багату поживними речовинами і киснем кров по всьому тілу. Дисфункція в ендотеліальної тканини може привести до збільшення ризику розвитку захворювань серця.

Проте вчені нещодавно виявили, що кава без кофеїну чинить менший позитивний вплив на ендотеліальну функцію у порівнянні зі звичайним натуральною кавою з точки зору здатності до захисту від вільних радикалів. Дослідники підозрюють, що це відбувається тому, що кава з кофеїном не зазнав процесу видалення кофеїну, який, як правило, позбавляє кави деякої кількості його поліфенольних вмісту.

На додаток до антиоксидантної здатності безкофеінового кави, він також містить пристойну кількість певних мінералів і вітамінів, таких як магній, кальцій, залізо, калій, натрій і вітамін B3.

4. Допомагає посилити функцію мозку

Ще одним важливим моментом в споживанні кави є його вплив на пізнавальну здатність мозку і психомоторне поведінка. В одному з досліджень Університету Тафтса експериментували з літніми щурами, які отримували 0,55% кавову дієту. Це еквівалентно 10 чашкам кави в день.

Дослідники виявили, що вживали каву щури показали кращу продуктивність в психомоторному тестуванні і краще справлялися із завданнями, тестуючими пам’ять в порівнянні з літніми щурами, яких годували звичайною їжею. Ці ефекти пов’язані не тільки з наявністю кофеїну в каві, який давали щурам. Це частково пов’язано з корисними біоактивними поліфенолами, присутніми в каві.

Побічні ефекти кави без кофеїну

Побічні ефекти, пов’язані з вживанням кави без кофеїну, не так добре вивчені. Велика частина інформації з доступних матеріалів стосується тільки каву з кофеїном. Деякі з поширених побічних ефектів, пов’язаних з вживанням кави стосуються його взаємодії з поживними речовинами і абсорбції негемового заліза.

Дослідники виявили, що на кожну чашку споживаної кави фактори ризику переломів тазостегнового суглоба збільшуються. Цей високий ризик перелому стегна може мати відношення до того, як кава зменшує поглинання кальцію — кожна випита чашка кави збільшує втрати кальцію приблизно на 4-6 міліграмів.

Шкода кави без кофеїну також викликає заклопотаність, особливо по відношенню до жінок — кава зв’язуватися з негемового заліза, тим самим притупляючи здатність організму засвоювати його. Фактично, одна чашка кави знижує ступінь засвоєння заліза на 39%.

Цікаво відзначити, що згідно з дослідженнями, опублікованими в American Journal of Clinical Nutrition, вживання кави за годину до їжі не показує потенційного зниження засвоєння заліза.

Як готувати каву без кофеїну

Ось покроковий процес приготування кави без кофеїну:

Історія безкофеінового кави

Як виник кави без кофеїну? Декофеїнізований кави виник на початку 20 століття завдяки німецькому продавцеві кави по імені Людвіг Розеліус. Одна з його вантажних партій кавових зерен була пошкоджена морською водою, яка руйнувала вміст кофеїну в кавовому зерні з мінімальним впливом на аромат. Пізніше він визначив, що вміст кофеїну було практично зведено до нуля і при цьому смак кави практично не постраждав. Завдяки цьому випадку люди отримали перший метод видалення кофеїну, відомий як «метод Розеліус», який більше не застосовується через використовуваного канцерогенного хімічної речовини, званого бензолом.

Заключні думки про каву без кофеїну

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: