Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Кава при вагітності — шкідливо чи ні?

Кава при вагітності - шкідливо чи ні?

Багато дослідників дійшли спільної згоди, що вагітним жінкам і тим, хто намагається завагітніти слід уникати споживання великої кількості кави. Але після десятиліть суперечок і суперечливих свідчень, до сих пір немає єдиної думки про шкоду або нешкідливість кави при вагітності і про те, яка кількість кофеїну є безпечним в цей період.

Кава при вагітності — вустами вчених

У 2008 році було проведено дослідження, яке стало згодом широко відомо. У ньому брали участь вагітні жінки, які вживали 200 мг або більше кофеїну день. В результаті цього дослідження стало відомо, що у випивають досить велика кількість кави подвоювався ризик викидня в порівнянні з жінками які не вживали цей напій. Проте, не всі дослідження показують зв’язок великого споживання кави з підвищеним ризиком викидня.

У Данії було проведено дослідження в результаті якого було виявлено, що ризик мертвонародження більш ніж в два рази підвищувався у жінок в положенні, що випивали щодня більше 8 чашок кави.

Існують також дослідження, які показали що діти з’явилися на світ, у мам випивали велику кількість кави при вагітності (понад 500 мг кофеїну на добу), мали підвищену швидкість серцевих скорочень і частоту дихання, і час неспання протягом декількох перших днів життя після народження значно перевищувало норму.

Деякі дослідження показують зв’язок між високим споживанням кофеїну і незначним скороченням ваги дитини при народженні, хоча інші дослідження не показували ніякого зв’язку. При помірному споживанні кави вагітними, немає ніякої загрози передчасних пологів, збільшення ризику виникнення гестаційної гіпертензії або прееклампсії що не можна сказати про надмірне його споживання.

Виходить, що кава при вагітності завдає шкоди?!

Однозначно можна сказати, що якщо ви не станете споживати багато кави при вагітності, ваше самопочуття буде набагато краще в усіх відношеннях. Кофеїн — це свого роду стимулятор, що підвищує ваш серцевий ритм. Він здатний спровокувати появу безсоння і нервозності, він сприяє виникненню печії і стимулює виділення шлункового соку. Шкода кави науково доведений, про це ви можете прочитати в цій статті — Шкода кави — 7 побічних ефектів.

Ці негативні ефекти кави можуть посилитися на пізніх термінах вагітності в зв’язку з тим, що руйнування і виведення кофеїну з організму сповільнюється, що в підсумку призводить до підвищення його рівня в крові. У другому триместрі вагітності, виведення кофеїну з вашого організму займає практично вдвічі більше часу в порівнянні з невагітним станом. У третьому ж триместрі вагітності виведення кофеїну вже займає втричі більше часу.

Плід просто буде не в змозі впоратися з надмірною кількістю кофеїну, що проникає через плаценту. Це також дуже шкідливо для новонароджених, і якщо ви годуєте з перших днів дитини грудним молоком, то варто значно знизити кількість випитого кави або ж зовсім відмовитися від його вживання хоча б в перші кілька місяців.

Крім шкоди кофеїну міститься в каві, в його складі є також феноли, що утрудняють засвоєння заліза вашим організмом. Тому навіть кави без кофеїну при вагітності пити досить шкідливо. Це особливо важливо, тому що багато вагітних жінок мають дефіцит заліза в організмі. Якщо ви все ж п’єте каву, то його слід випивати між прийомами їжі. Це дасть можливість вашому організму більшою мірою засвоювати залізо.

Які продукти і напої містять кофеїн?

Кава є безсумнівним лідером за змістом кофеїну. Кількість кофеїну в кавовій порції сильно коливається. Все залежить від сорту кави, від того, наскільки сильно засмажені кавові зерна, від типу приготування кави та природно від обсягу кавової чашки.

Ще кофеїн міститься в чорному чаї, безалкогольних напоях (колі), енергетичних напоях, шоколаді і кавовому морозиві. Ще кофеїн може міститися в деяких фітопрепарати і препаратах продаються в аптеках, таких як болезаспокійливі засоби, ліки від застуди та алергії. Уважно вивчайте склад ліки перед використанням.

Лікарі радять вживати каву під час вагітності з обережністю і обмежити споживання кофеїну 200 грамами на добу, не більше. Це кількість кофеїну міститься в одній чашці меленої кави, якщо ж брати розчинний, то кофеїну в ньому міститься значно менше.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: