Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Кіста молочної залози: що це таке, як лікувати

Кіста молочної залози: що це таке, як лікувати

Кіста молочної залози — це порожнинне освіту, заповнене рідким або кашоподібним секретом світлого або кров’янистого відтінку. Освіта може бути, як одинарним, так і багатокамерним — конгломерація бульбашок. Своєрідні капсули можуть розташовуватися і в глибині, і в поверхневому шарі жіночих парних органів. Розміри коливаються від декількох міліметрів, до 3-6 і більше сантиметрів. Тільки повномасштабне обстеження ущільнення показує, що це таке, і формує тактику лікування кісти молочної залози. Нижче ми розглянемо: Кіста молочної залози — що це таке, як лікувати, причини і симптоми, методи діагностики, різновиди кістоз грудей, народні засоби, небезпечна кіста і ін.

Кіста молочної залози: симптоми і ознаки

Чим більший об’єкт, тим більший дискомфорт приносить. При пальпації міхур зазвичай відчувається, як рухоме утворення з гладкою поверхнею, що володіє середнім ступенем щільності, хворобливе на дотик. Порожнини можуть мати різноманітну форму, окремі типи бувають схильні до переродження в небезпечні форми патологій. Сама по собі кіста онкологією не є.

Патологічне утворення може довгий час існувати абсолютно безсимптомно. Особливо це стосується дрібних порожнинних утворень. Їх практично неможливо виявити самостійної пальпацией або під час стандартного огляду у гінеколога чи мамолога. Достеменно ідентифікувати наявність крихітних, заповнених рідиною тіл, дозволяє мамограма. Захворювання нагадує про себе перед початком місячних, викликаючи біль в грудях.

Великі пухлини напередодні менструації відчуваються, як ущільнення в молочній залозі. З’являється дискомфорт, що супроводжується палінням і тягне болем. З ростом новоутворення симптоматика проявляється незалежно від менструального циклу.

Дуже великі об’єкти (діаметром 5-6 см і більше) здатні деформувати молочні залози. При зміні форми грудей явно проявляється її асиметрія. Більш дрібні бульбашки часто об’єднаються в конгломерації. Полікістоз може зайняти більше половини тканин молочної залози. Шкіра, що покриває розрослося освіту, червоніє, згодом набуваючи синюшність.

Крім того, окремі різновиди ураження супроводжуються виділенням рідини з сосків при їх стисканні. На тлі місцевих запальних процесів виділення бувають кров’яними, бурими або зеленими. Що почалося інфекційне ураження супроводжується підвищеною температурою. Можливе збільшення пахвових лімфатичних вузлів. Запалення може викликати нагноєння секрету порожнини, що вимагає негайної медичної допомоги.

Додаткові можливі ознаки:

При кісті молочної залози біль має спочатку дёргающій, потім ниючий і тягне характер. Причина криється в зростанні і збільшенні порожнини, стисненні тканин грудей, і, як наслідок, в набряку «затиснутих» нервових волокон.

Причини кістозних утворень в грудях

Чільною причиною виникнення кісти молочних залоз є патологічні зміни рівня статевих гормонів в організмі. У зоні ризику часто виявляються жінки з надлишковою вагою. У жирової тканини у них акумулюється прогестерон, що перетворюється в естроген. Процес створює основу для гормональних захворювань.

Додаткову базу для розвитку недуги складають:

Різновиди кістоз грудей

Виділяють кілька видів кістозних утворень у молочній залозі:

Атипова кіста молочної залози

Утворюється розширенням протоки і скупченням в ньому секреторною рідини. Освіта має фіброзну оболонку різного діаметру, округлої або овальної форми. Стінки капсули розростаються всередину порожнини. Атипова кіста відноситься до доброякісних утворень, здатним мутувати в інші форми патологій.

До числа причин, які обумовлюють атиповий вид новоутворення, відносяться:

Детально про атипову кісті молочної залози ви можете дізнатися тут — Атипова кіста молочної залози: що це таке, лікування.

Фіброзна кіста молочної залози

Займає центральне місце за ризиком виникнення онкології. Залежно від наявності або відсутності розростань епітелію підрозділяється на проліферативну і непролиферативную. Фактором виникнення фіброзної капсули можуть стати гормональні хвороби, збої в імунній системі, порушення роботи окремих органів, наприклад, печінки.

В окремих випадках хвороба класифікується за ступенем активності патологічних процесів:

II і III ступеня відносяться до передракових, але онкологія може розвинутися і при патології I ступеня.

Солітарна кіста молочної залози

Доброякісна пухлина, що не представляє небезпеки для здоров’я. Заповнена секретом еластична капсула має округлу форму. Згодом капсула ущільнюється. Зазвичай солітарна кіста проявляється болями в грудях, що посилюються під 2-й фазі місячних. По завершенні менструації больові відчуття вщухають. Даний вид утворень вражає завжди одну молочну залозу, розвивається через закупорки протоки. Патологію викликають гормональні порушення, запальні процеси і стрес.

Протоковая кіста молочної залози

Рідкісне передраковий стан (1%). Доброякісна пухлина виростає з епітелію молочних проток, перетворюючись в порожнину з внутрішніми сосочковіднимі разрастаниями (папіломи). Камера протоковой кісти наповнюється рідиною з домішкою крові. Солітарні кісти вражають околососковую область, а їх скупчення — бічні ділянки грудей. Головною причиною виникнення є ендокринні та гінекологічні хвороби. ПРОТОКОВІЙ кісти належать до клінічних проявів фіброзно-кістозної мастопатії.

Багатокамерна кіста молочної залози

Небезпечна хвороба, здатна до трансформації в ракову пухлину. Множинні порожнини спочатку формуються як одиничне освіту. Згодом поруч з первинним з’являються додаткові бульбашки, зростаються один з одним — виникає полікістоз.

Існує і жирова кіста (атерома), що виникає через переповнення протоки сальними виділеннями. Закупорити, вона утворює жировик, перероджень в ракові захворювання він не демонструє. Для життя і здоров’я небезпеки не представляє.

Способи діагностики кісти грудей

Виявити патологію в домашніх умовах можна за допомогою самостійного промацування грудей. Без застосування діагностичного обладнання виявити дрібні або глибоко залягають освіти неможливо, як неможливо і самостійно встановити їх природу. Жінкам слід проходити регулярні медичні огляди та мамографію. За результатами візуального і Пальпаційний обстеження гінекологом і маммологом, для підтвердження або спростування діагнозу, пацієнткам можуть бути призначені нижче наведені види досліджень.

Пункція — підсумкове дослідження природи кісти в грудях

Пункція кісти молочної залози є інвазивним методом постановки остаточного діагнозу. Забір вмісту порожнини проводиться пунктируванні в амбулаторії. Патоморфологічні аналіз з високим відсотком точності підтверджує або виключає наявність ракових клітин в кісті. Лікар, який виконує пунктирование, проколює шкіру і вводить медичну голку в тканини молочної залози, досягаючи кісти, де і відкачує рідину.

Процедура взяття пункції:

Забір матеріалу проводиться з 6 по 14 день циклу, коли груди м’якша. Жінки після клімаксу можуть здавати аналіз в будь-який день. Біопсію не проходять вагітні і годують грудьми пацієнтки, жінки після операції на молочних залозах, хворі з гострими інфекційними захворюваннями або температурою понад 37,8 ° C. Прокол і пункція виконуються тонкої медичної голкою. Процедура майже безболісна. Результати дослідження видаються через 3 дня, в разі явної загрози онкології проводиться експрес-аналіз.

Як лікувати кісту молочної залози

Лікування хворих, які страждають кістозними захворюваннями грудей, проводить мамолог-онколог. З огляду на гормональної основи і супутніх чинників новоутворення, до терапії залучаються ендокринолог, гінеколог, імунолог. У разі прийняття радикальних заходів, видаленням кістозних патологій займається онколог-хірург. Лікувальну базу становить терапія, спрямована на нормалізацію гормонального фону, усунення запальних процесів і відновлення імунітету.

Види традиційних терапій для лікування кісти

Характер терапії визначається розміром і типологією освіти. Невелика доброякісна кіста молочної залози розміром до 2-2,5 см піддається консервативному лікуванню. Маленькі камери до 0,5 мм не вимагають оперативного видалення.

Для розсмоктування новоутворення, нормалізації ендокринної системи та усунення запальних процесів найчастіше призначаються:

Добре пальпуються доброякісні ущільнення, що мають розміри від 15 мм і більше, підлягають пункції. За допомогою пункційної голки і шприца висмоктується вміст капсули. У спорожнілу порожнину вводиться лікувальний препарат (якщо потрібно), або спеціальні гази: повітря або озон. Газ сприяє склеюванню стінок кісти. Злипання запобігає повторне наповнення рідиною. Даний метод підходить для одинарних об’єктів з рідким вмістом. Маніпуляції проходять під місцевим наркозом.

У випадках рецидиву, при формуванні пухлини всередині капсули (приблизно 1% випадків), при неефективності консервативного лікування (особливо поликистоза) проводиться видалення кісти молочної залози. Операція проводиться під загальним наркозом.

Лазерне видалення є сучасним і щадним методом радикального лікування. Операція проходить під УЗД-моніторингом. Пацієнтка перебуває під місцевою анестезією або загальним наркозом (в особливих випадках).

Будь-яка инвазивная терапія обов’язково супроводжується лікуванням гормональних, гінекологічних та інших хвороб, що спровокували розвиток новоутворення. Без викорінення причини, віддалений хірургом об’єкт, виникне знову.

Кіста молочної залози — лікування народними засобами в домашніх умовах

Якщо жінка не бажає або не в змозі проводити медикаментозне або хірургічне лікування, з недугою борються методами нетрадиційної медицини. Вдаватися до народних засобів для позбавлення від кісти молочних залоз слід за умови точної постановки діагнозу, коли після серії медичних обстежень виявлено наявність саме цієї патології. Самодіагностика і самолікування лише на її підставі представляють загрозу життю — ризик прийняти онкологічне захворювання за звичайну кісту, і упустити рятівне час.

Народні засоби зовнішнього застосування для лікування кістоз грудей:

Народні засоби внутрішнього застосування для лікування кістоз грудей:

Який би з перерахованих народних методів не був обраний, його застосування слід узгодити з лікуючим лікарем, і бажано використовувати в якості додаткового засобу на тлі повноцінної медичної терапії.

Дізнатися більше про лікування кісти молочної залози за допомогою народних засобів ви можете на цій сторінці — Кіста молочної залози: лікування народними засобами.

Чи небезпечна кіста молочної залози — приховані загрози

Згідно з дослідженнями, кожна третя жінка є носієм «бомби уповільненої дії». Незважаючи на те, що новоутворення дуже рідко переростає в Рак, його слід усувати. Крім зниження якості життя пацієнтки, вузлові форми здатні стимулювати ріст злоякісних пухлин. Це особливо актуально для жінок, які мають спадкову схильність до онкологічних захворювань. Тут кистоз може бути фоном для розвитку мастопатії або раку грудей.

Випадки самовільного розсмоктування освіти неймовірно рідкісні. Самостійно видавити вміст порожнин через соски неможливо і вкрай небезпечно. Оскільки кіста молочних залоз у жінок здатна запалитися і загноїтися, спровокувавши гнійний мастит або злоякісне новоутворення, доктора обов’язково призначають терапевтичне або хірургічне лікування. Медикаментозні і профілактичні заходи обов’язкові для запобігання можливих рецидивів.

Скажений ритм життя і нехтування власним здоров’ям загрожують втратою часу для усунення небезпечних захворювань. Регулярний самоконтроль і медичні огляди, своєчасне звернення за медичною допомогою запобігають смертельні недуги і продовжують життя. Пацієнтка, озброєна знаннями, розуміє, що таке кіста молочної залози, і як її лікувати. Це полегшує терапію: зникають страхи і відчуття «смертного вироку». Вибираючи між традиційною і народною медициною, слід пам’ятати про те, що примочки і трави не є панацеєю проти раку і складних патологій. Лікуйтеся правильно — живіть довго.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: