Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Кофеїн при вагітності: яка безпечна доза?

Кофеїн при вагітності: яка безпечна доза?

Безпека | рекомендації | Кількість в напоях | висновки

Кофеїн — це стимулятор, який забезпечує підвищення рівня енергії і змушує вас відчувати себе більш бадьорими. Він споживається у всьому світі, причому кава і чай є двома з найбільш популярних його джерел.

У той час як кофеїн вважається безпечним для населення в цілому, органи охорони здоров’я радять обмежити споживання під час вагітності (1, 2).

У цій статті обговорюється, скільки кофеїну ви можете безпечно споживати під час вагітності.

Чи безпечний кофеїн?

Для багатьох людей кофеїн надає сприятливу дію на рівні енергії, концентрацію уваги і навіть полегшує мігрень. Крім того, деякі напої з кофеїном корисні для здоров’я.

Однак, кофеїн може викликати негативні побічні ефекти у деяких і може становити ризик під час як ранніх, так і пізніх термінів вагітності.

Потенційна користь

Доведено, що кофеїн покращує рівень енергії і концентрацію уваги.

Дослідження показують, що кофеїн стимулює ваш мозок і центральну нервову систему, що може допомогти вам спати і поліпшити розумову активність (2, 3).

Він також може бути ефективним в лікуванні головного болю в поєднанні з болезаспокійливими засобами, такими як парацетамол (4).

Крім того, деякі напої з кофеїном містять антиоксиданти — корисні сполуки, які можуть захистити ваші клітини від ушкоджень, зменшити запалення і запобігти хронічні захворювання (5, 6).

Зелений чай особливо багатий на антиоксиданти, але інші чаї та кава також містять значні кількості (7, 8).

Потенційна шкода

Кофеїн володіє безліччю корисних властивостей, але є побоювання, що він може бути шкідливим при споживанні під час вагітності.

Вагітні жінки метаболизируют кофеїн набагато повільніше. Фактично, виведення кофеїну з організму майбутньої мами може зайняти в 1,5-3,5 рази більше часу. Кофеїн також перетинає плаценту і проникає в кровотік (кров) дитини, викликаючи побоювання, що це може вплинути на його здоров’я (9).

American College of Obstetricians Gynecologists (ACOG) стверджує, що помірна кількість кофеїну — менше 200 мг в день — не пов’язане з підвищеним ризиком викидня або передчасних пологів (10).

Однак дослідження показують, що споживання більше 200 мг в день може збільшити ризик викидня (11).

Крім того, деякі дані свідчать про те, що навіть низький рівень споживання кофеїну може привести до зниження ваги при народженні. Наприклад, одне дослідження показало, що низькі дози кофеїну в 50-149 мг в день під час вагітності асоціювалися з ризиком зниження маси тіла дитини на 13% (9, 12).

Однак потрібно більше досліджень. Ризик викидня, низька вага при народженні та інші несприятливі наслідки через більш високих рівнів споживання кофеїну при вагітності залишаються в значній мірі неясними.

До іншим негативним побічним ефектам кофеїну відносяться високий кров’яний тиск, прискорене серцебиття, підвищена тривожність, запаморочення, неспокій, біль в животі і діарея (2, 13).

Висновок:

Кофеїн може підвищувати рівень енергії, покращувати концентрацію уваги і полегшувати головні болі. Проте він може становити ризик при споживанні у великих кількостях під час вагітності, такий як підвищений ризик викидня і низька вага при народженні.

Рекомендації під час вагітності

ACOG рекомендує обмежити споживання кофеїну до 200 мг або менше, якщо ви вагітні або намагаєтеся завагітніти (14).

Залежно від типу і способу приготування це еквівалентно приблизно 1-2 чашкам (240-580 мл) кави або приблизно 2-4 чашкам (240-960 мл) завареного чаю в день (1).

Поряд з обмеженням вашого прийому, ви також повинні враховувати джерела кофеїну.

Наприклад, Academy of Nutrition and Dietetics рекомендує повністю уникати вживання енергетичних напоїв під час вагітності.

На додаток до кофеїну, енергетичні напої зазвичай містять велику кількість доданих цукрів або штучних підсолоджувачів, які не мають поживної цінності.

Вони також містять різні трави, такі як женьшень, які вважаються небезпечними для вагітних жінок. Інші трави, використовувані в енергетичних напоях, недостатньо вивчені в відношення їх безпеки під час вагітності (15).

Крім того, під час вагітності вам слід уникати певних трав’яних чаїв, в тому числі з коренем цикорію, коренем солодки або пажитника (16, 17).

Наступні добавки в чай ​​були зареєстровані як безпечні під час вагітності (17):

Як і у випадку з будь-яким рослинним ліками перед вживанням трав’яних чаїв під час вагітності рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Розгляньте також напої без кофеїну, такі як вода, кава без кофеїну і безпечні чаї без кофеїну.

Висновок:

Під час вагітності обмежте споживання кофеїну до 200 мг в день і повністю уникайте енергетичних напоїв. Деякі трав’яні чаї можуть бути безпечні для вживання, але завжди краще спочатку звернутися до лікаря.

Вміст кофеїну в популярних напоях

Кава, чай, безалкогольні напої, енергетичні напої і інші напої містять різну кількість кофеїну.

Ось список поширених напоїв, де ви знайдете кількість міститься в них кофеїну (1, 18):

Зверніть увагу, що кофеїн також міститься в деяких продуктах харчування. Наприклад, шоколад може містити 1-35 мг кофеїну на 28 грамів. Як правило, чорний шоколад має вищі концентрації (18).

Крім того, деякі ліки, такі як болезаспокійливі засоби, можуть містити кофеїн, і його часто додають в добавки, такі як таблетки для схуднення і суміші, що приймаються перед тренуваннями.

Якщо ви стурбовані вмістом кофеїну в вашому раціоні обов’язково проконсультуйтеся з вашим лікарем.

Висновок:

Кількість кофеїну в каві, чаї, безалкогольних напоях, енергетичних напоях та інших напоях може варіюватися. Продукти, такі як шоколад, деякі ліки і різні добавки, часто містять кофеїн.

Підведемо підсумок

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: