Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Контактний дерматит: причини, симптоми, лікування

Контактний дерматит: причини, симптоми, лікування

Контактний дерматит є станом, при якому на шкірі виникає червона, висип, що викликається речовиною, що вступає в контакт з шкірним покривом. Така висип не є інфекційним захворюванням або небезпечним для життя станом, але вона може викликати відчутний дискомфорт у людини.

До можливих причин виникнення контактного дерматиту можна віднести контакт шкірних покривів з милом, косметикою, парфумерією, ювелірними виробами та іншими рослинами. У деяких людей контактний дерматит виникає в зв’язку з професійною діяльністю на робочому місці, так як деякі професії пов’язані з контактуванням з дратівливими шкіру речовинами.

Для того, щоб успішно лікувати контактний дерматит перш за все необхідно визначити першопричину його виникнення і уникати виявлених подразників. Якщо ви зможете уникати контакту з речовинами, що викликають висип на шкірі, це дасть можливість повністю відновитися протягом 2 — 4 тижнів. Ви можете також спробувати використовувати заспокійливі шкіру прохолодні, вологі компреси, креми від сверблячки і інші засоби, про які ми поговоримо нижче.

Симптоми

Контактний дерматит зазвичай виникає на ділянках тіла, які безпосередньо зазнали впливу дратівної речовини, наприклад, у вас може розвинутися роздратування і висип на гомілки при зіткненнях з рослинами (кропива, борщівник та ін.), Здатними викликати алергію. Реакція зазвичай розвивається протягом від декількох хвилин до декількох годин після контакту з дратівливим речовиною або алергеном. Висип може бути присутнім на шкірі від двох до чотирьох тижнів.

До ознак і симптомів контактного дерматиту відносяться:

Важкість стану при контактному дерматиті залежить від наступного:

Коли слід звернутися до лікаря

Зверніться до лікаря, якщо:

Негайно зверніться за медичною допомогою в наступних ситуаціях:

Причини

Контактний дерматит виникає в результаті попадання дратівної речовини або алергену на поверхню шкіри. Речовин, здатних викликати цей стан існує тисячі. Попадання цих речовин на шкіру може викликати один з двох видів контактного дерматиту:

Дратівливий контактний дерматит є найбільш поширеним типом цього стану. Неалергічна запальна реакція розвивається в результаті попадання дратівної речовини на поверхню шкіри.

Деякі люди реагують на сильні подразники після однократного впливу. У інших же людей ознаки і симптоми контактного дерматиту можуть розвинутися після повторного впливу навіть на легкі подразники. У деяких людей протягом тривалого часу починає розвиватися стійкість до дратівливої ​​речовини.

До поширених подразників відносяться такі речовини:

Алергічний контактний дерматит виникає, коли речовина (алерген), до якого чутливий ваш організм, викликає імунну реакцію на шкірі. Це, як правило, впливає тільки на ту частину шкірного покриву, яка увійшла в контакт з алергеном. Але це також може бути викликано чимось, що потрапляє в організм через продукти, смакові добавки, лікарські засоби, а також медичні або стоматологічні процедури (системний контактний дерматит).

Найчастіше людина більш чутливий до сильних алергенів, зіткнення з якими може викликати алергічний контактний дерматит навіть після однократного впливу. Більш слабкі алергени можуть викликати розвиток алергії після ряду впливів цих речовин протягом декількох років. Після того, як у вас розвинулася алергія до певної речовини, навіть невелика його кількість може викликати реакцію.

До поширених алергенів відносяться наступні речовини:

Відсоток випадків розвитку Алергічного контактного дерматиту у дітей аналогічний відсотку у дорослих. У дітей зазвичай розвивається цей стан у зв’язку з впливом на шкіру автомобільних сидінь, пластика на унітазних кришках і дитячого одягу з засувками.

Професійний контактний дерматит є станом, при якому на шкірі з’являються висипання в результаті впливу алергенів або дратівливих речовин, присутніх на робочому місці. Деякі професії і хобі піддають людей до підвищеного ризику розвитку цього типу контактного дерматиту. Наступні професії можуть сприяти розвитку цього стану:

Ускладнення

Контактний дерматит може привести до наступних ускладнень:

Підготовка до відвідування лікаря

Вам ймовірно знадобиться звернутися до терапевта, який може направити вас до лікаря, що спеціалізується на шкірних захворюваннях (дерматолог). Візит до лікаря швидше за все буде коротким, тому важливо до цього кілька підготуватися.

Що ви можете зробити

Існує ряд базових питань щодо контактного дерматиту, які ви можете задати своєму дерматолога:

Чого очікувати від вашого лікаря

Ваш лікар може задати вам подібні питання:

Діагностика

Ключ до успішного лікування контактного дерматиту полягає у визначенні того, що саме викликає у вас симптоми і з’ясуванні типу цього захворювання (дратівливий або алергічний). Для визначення причини лікарі зазвичай покладаються на ці основні кроки:

Лікування

До основних методів лікування контактного дерматиту відносяться:

Спосіб життя і домашні засоби

Щоб зменшити свербіж і заспокоїти запалену шкіру, спробуйте ці методи самодопомоги:

Альтернативна медицина

Деякі засоби альтернативної медицини можуть викликати розвиток контактного дерматиту, як побічний ефект. Ось деякі приклади:

Профілактика

До основних заходів профілактики контактного дерматиту можна віднести наступне:

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: