Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Кориця: користь і застосування цієї дивовижної спеції

Кориця: користь і застосування цієї дивовижної спеції

У той час як кориця може відрізнятися за кольором, смаком і зовнішнім виглядом, в залежності від місця зростання і сорту, відмінності в користь для здоров’я незначні.

Одна чайна ложка порошку кориці містить до 16% рекомендованої добової норми марганцю, 5% клітковини, 3% заліза і 3% кальцію, але це ще не все. Користь кориці науково доведена і багато людей марно не мають звички вживати її в їжу.

У чому користь кориці?

Розглянемо докладно корисні властивості кориці.

Кров і зменшення запалення

Кориця допомагає усунути запальні процеси і зменшити небажаний утворення згустків крові, які можуть привести до порушення кровотоку, загальних симптомів різних захворювань і поганого стану здоров’я.

Кориця — потужна антимікробну спеція

Кориця має антибактеріальну, протигрибкову, противірусну і протипаразитарну властивістю. Численні дослідження показали ефективність кориці наступає через велику вірусів, включаючи герпес, аденовіруси та ін.

Профілактика раку

Дослідження показали, що кориця і ефірне масло кориці допомагають запобігти утворенню різних злоякісних пухлин, таких як рак шлунка, меланома, лейкемія, рак товстої кишки і рак лімфоми.

Антиоксидант

Користь кориці дійсно висока, в зв’язку з тим, що вона володіє потужними антиоксидантними властивостями. Було проведено дослідження, в якому порівнювалася антиоксидантна активність 26 спецій. У підсумку, кориця стала явним переможцем, навіть обійшовши такі «суперпродукти», як часник і орегано.

Цукор в крові, діабет і кориця

Кориця стабілізує рівень цукру крові, що може допомогти зі зниженням маси тіла, а також запобігти і навіть допомогти повернути назад, діабет і гіпоглікемія. Одне дослідження показало, що кориця Касія майже в два рази ефективніше допомагає контролювати рівень цукру в крові, ніж така ж кількість цейлонський кориці.

Зниження ЛПНЩ холестерину і тригліцеридів

Вченими було доведено, що регулярне вживання кориці пов’язано зі статистично значущим зниженням рівня ЛПНЩ холестерину і тригліцеридів, і підвищенням ЛПВЩ холестерину (корисного холестерину), що говорить про значну користь кориці для серцево-судинної системи.

Кориця і головний мозок

Древні казали — запах кориці може вилікувати зимову нудьгу. Вживання кориці може уповільнити розвиток і навіть повернути назад деякі з проявів хвороби Альцгеймера. Крім того, деякі батьки використовують корицю для лікування синдрому дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ) у своїх дітей.

Застосування кориці

Крім кори дерева кориці, використовують також ефірне масло, що витягають із різних частин цього дерева. Отже, розглянемо сфери застосування продуктів, одержуваних з кориці.

Здоров’я зубів і ясен

Завдяки антибактеріальним властивостям кориці, можна легко придушувати хвороботворні бактерії в роті, не пошкоджуючи при цьому зуби і ясна. Спробуйте використовувати корицю, додаючи її в склади для полоскання рота і зубну пасту, зроблені в домашніх умовах. Крім того, спробуйте полоскати рот кокосовим маслом, змішаним з декількома краплями масла кориці.

Засіб від комах

Ефірна олія кориці може бути використано для лікування головного педикульозу і відлякування (або знищення) мурах, клопів, пилових кліщів, тарганів і комарів.

Шкірні інфекції, такі як стригучий лишай стопи

Спробуйте використовувати ефірна олія кориці при будь-якому інфекційному ураженні шкіри, в тому числі при стригучий лишай стопи. Завдяки антимікробним і протигрибковим властивостями, масло кориці швидко усуває грибок.

Травлення

Кориця є дуже ефективним засобом для лікування нетравлення, нудоти, блювоти, розлади шлунка, діареї і метеоризму. Кориця усуває надлишки газів зі шлунка і кишечника, знижує кислотність, вбиває хвороботворні мікроорганізми і діє як сечогінний засіб, допомагаючи зупинити діарею. Кориця допомагає лікувати синдром роздратованого кишечника, зменшує ранкову нудоту і використовується як травний тонік.

Місячні

Кориця застосовується при дискомфорті і спазмах під час менструації.

Масаж

Масло кориці має протизапальну дію. Змішуючи його з базовими маслами для масажу (кокосове, мигдальне або масло жожоба) і вживання кориці (спеції) всередину, може допомогти заспокоїти і зняти скутість в м’язах і суглобах.

Загоєння ран

Часто кориця застосовується з метою загоєння усіляких ушкоджень на шкірі. Масло кориці діє в якості коагулянту і допомагає зупинити кровотечу, при цьому воно вбиває інфекційні патогени, полегшуючи процес загоєння.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: