Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Користь фосфору для організму людини

Користь фосфору для організму людини

Фосфор є мінералом, який необхідний організму для виконання ряду важливих функцій. Він природним чином присутній в багатьох продуктах, але їх обробка може також додати більше фосфору.

Організм використовує фосфор для збереження кісток міцними і здоровими. Фосфор також допомагає видаляти відходи і відновлювати пошкоджені тканини.

Більшість людей отримують достатньо фосфору зі свого раціону харчування. Проте людям з певними захворюваннями, такими як захворювання нирок або цукровий діабет, може знадобитися відрегулювати рівень споживання цього мінералу.

У цій статті ви дізнаєтеся більше про те, в яких продуктах міститься фосфор і про його роль в організмі.

Що таке дієтичний фосфор?

Фосфор — це мінерал, який організм використовує для формування кісток і зубів, а також для виробництва білків, які беруть участь в зростанні та відновленні клітин і тканин.

Фосфор також грає роль в тому, як організм переробляє вуглеводи або цукру. Крім того, він сприяє повноцінній роботі таких систем і функцій організму, як:

Дієтичний фосфор — це фосфор, який людина може вживати в їжу. Більшість людей можуть отримати весь необхідний їм фосфор з харчових джерел.

Користь для організму

Фосфор володіє численними корисними властивостями, тому що він впливає на безліч різних систем в організмі. Ось деякі з корисних властивостей фосфору:

У яких продуктах міститься фосфор

Більшість людей отримують достатньо фосфору зі свого раціону харчування, особливо якщо вони їдять багато продуктів, які містять білок і кальцій.

Більшість багатих білком продуктів є відмінними джерелами фосфору. До цих продуктів належать:

Інші продукти з низьким вмістом білка також можуть бути хорошими джерелами фосфору, але організм не так легко засвоює його з цих продуктів. До них відносяться:

Добова норма споживання фосфору

Потреба у фосфорі залежить від віку і залежить від того, чи є у людини будь-які захворювання.

Люди зазвичай потребують такій кількості фосфору в день:

Вагітні та жінки не мають потреби в додатковому фосфорі.

Ризик надмірного споживання фосфору

Отримання занадто великої кількості фосфору не є проблемою для більшості людей. Проте у людей з хронічним захворюванням нирок або тих, чиї організми мають проблеми з обробкою кальцію, можливе накопичення занадто великої кількості фосфору.

Коли людина має надмірно високий рівень фосфору в крові, цей мінерал може витягати кальцій з кісток, роблячи їх слабкими. Він може також об’єднатися з кальцієм, формуючи відкладення в м’яких тканинах тіла. Ці відкладення можуть привести до збільшення ризику інфаркту, інсульту або смерті.

Недавні дослідження показали, що надмірна кількість фосфору в організмі може бути більш небезпечним для здоров’я людини, ніж спочатку думали експерти.

Автори дослідження 2017 року відзначають, що надмірно високий рівень споживання фосфору може викликати такі негативні ефекти у тварин:

Щоб визначити ризик занадто великої кількості фосфору у людей необхідні додаткові дослідження.

Ризик дуже малої кількості фосфору

Більшість людей отримують достатньо фосфору зі свого раціону харчування, але деякі групи людей можуть потребувати більшої кількості цього мінералу, ніж інші.

До людей, яким потрібно більше фосфору, відносяться люди з цукровим діабетом, які приймають інсулін для регуляції рівня цукру в крові. Людям із захворюваннями, пов’язаними з вживанням алкоголю, також може знадобитися збільшити споживання цього мінералу.

Наступні ліки можуть знизити рівень фосфору в організмі:

Люди, які страждають на цукровий діабет або приймають будь-які з перерахованих вище препаратів, повинні знати про симптоми низького рівня фосфору. До цих симптомів відносяться:

У рідкісних випадках люди з небезпечно низьким рівнем вмісту фосфору можуть відчувати кому або інші небезпечні для життя ускладнення.

Лікар зазвичай може виправити низький рівень фосфору, розглядаючи основне захворювання. Лікар може порекомендувати людям вносити зміни в раціон харчування або приймати добавки для забезпечення достатньої кількості фосфору.

Підведемо підсумок

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: