Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Користь гарячого молока з медом: властивості, застосування, калорійність

Користь гарячого молока з медом: властивості, застосування, калорійність

Користь гарячого молока з медом охоплює різні аспекти здоров’я людини. Молоко з медом корисно для шкіри і допомагає поліпшити витривалість, лікувати горло і застуди, позбутися безсоння, зміцнити кістки і перешкоджати старінню. Нижче ви дізнаєтеся про безліч корисних властивостей напою, приготованого з теплого молока в поєднанні з органічним медом, його застосуванні і калорійності.

Поживна цінність молока з медом

Мед традиційно використовується в якості корисного для здоров’я продукту харчування, так як він має антиоксидантні, антибактеріальні та протигрибкові властивості, а також пом’якшувальною, протизапальну дію при захворюваннях респіраторного тракту. Молоко, з іншого боку, традиційно цінується за його поживну цінність — адже воно багате вітамінами і мінеральними речовинами, включаючи вітамін А, вітаміни групи В і вітамін D, а також кальцій, тваринний білок і молочну кислоту. При змішуванні меду і гарячого молока можна отримати деякі унікальні корисні властивості, завдяки яким ви можете застосовувати отримане засіб в різних цілях для вашого здоров’я.

Калорійність молока з медом

Калорійність цього напою залежить перш за все від жирності використовуваного молока і виду меду. При додаванні світлого меду ви будете отримувати таку кількість калорій, при вживанні 1 чашки цього напою (250 мл):

Корисні властивості і застосування молока з медом

Користь для здоров’я меду і гарячого молока полягає в наступному:

Догляд за шкірою

Мед і молоко володіють антимікробними і очисними властивостями. Ці властивості посилюються, коли обидва ці продукту вживаються разом. Велике безліч очищувальних засобів для шкіри виробляють на основі молока і меду, тому що суміш цих двох продуктів надає шкірі здоровий блиск. Крім кремів і масок для обличчя на основі меду і молока, ви також можете приймати ванну з додаванням цих інгредієнтів в теплу воду. Ця комбінація часто використовується на популярних курортах по всьому світу.

Поліпшення травлення

Мед містить пребіотики — поживні речовини, що стимулюють ріст і розвиток прибутків, які є корисними бактеріями, що мешкають в нашому кишечнику і травній системі.

Пребіотики продемонстрували стимулюючу дію на біфідобактерії, тип пробіотика, що міститься в молоці. Вуглеводи і олігосахариди в меді сприяють правильному функціонуванню цих корисних бактерій, які необхідні для підтримки здоров’я і нормальної функції шлунково-кишкового тракту. Коли бактеріальний баланс в травному тракті приходить в норму, це усуває ряд неприємних і хворобливих станів, включаючи запор, спазми, здуття живота; і запобігає розвитку патогенної мікрофлори.

Підвищення витривалості

Стакан теплого молока з медом щоранку, як відомо, підвищує силу і витривалість людини. У той час як молоко містить білки, мед містить важливі вуглеводи, необхідні для ефективного стимулювання метаболізму. Молоко і мед забезпечують підвищення сили і витривалості буквально у будь-якої людини, включаючи дітей і людей похилого віку.

Тваринні білки, присутні в молоці розщеплюються ферментами на основні амінокислоти, а потім перетворюються в придатні для організму людини білки. Надлишки речовини, що залишаються після цього перетворення потім окислюється в корисну енергію. Білки є невід’ємною частиною людського раціону харчування, і мед допомагає стимулювати їх метаболізм.

Здоров’я кісток

Так як дослідження корисних властивостей меду тривають, поступово стає ясно, що мед виступає в якості носія і транспортує поживні речовини з їжі по всьому організму. Зокрема, мед грає істотну роль в засвоєнні організмом кальцію, а молоко, як ви знаєте, є багатим джерелом цього макроелементи. Тому, вживання гарячого молока з медом не тільки постачає організм необхідними поживними речовинами, які зміцнюють нашу кісткову систему, а й сполуками, які максимально підвищують ступінь засвоєння кальцію. Належний рівень кальцію може запобігти розвитку таких захворювань, як остеопороз і запалення суглобів, які часто спостерігаються у літніх людей.

Безсоння

Мед і молоко традиційно використовуються як засіб від безсоння. Їх вживання окремо дозволяє поліпшити сон і позбутися від безсоння, але при вживанні молока з медом перед сном ефект значно посилюється. Мед є одним з рідкісних солодких продуктів, які викликають контрольоване збільшення кількості інсуліну, що секретується, що також сприяє ефективному надходженню триптофану в головний мозок.

Триптофан зазвичай перетворюється в серотонін, який викликає відчуття розслаблення. Крім того, серотонін зазвичай перетворюється в мелатонін, який регулює ритм сну-неспання і є добре вивченим снодійним. За допомогою цього досить заплутаного хімічного шляху, мед з молоком можна використовувати для зменшення безсоння.

Рецепт молока з медом від безсоння:

Що вам знадобиться:

Ви можете також давати молоко з медом на ніч дітям, щоб вони міцніше спали, але в цьому випадку давати слід значно менше склянки, в залежності від віку дитини (на ваш розсуд).

Уповільнює процеси старіння

Поєднання молока і меду впливає не тільки на шкіру, але і на інші частини тіла, роблячи їх гнучкими і молодими. Люди в багатьох стародавніх цивілізаціях, в тому числі греки, римляни, єгиптяни і індійці, пили тепле молоко з медом з метою збереження своєї молодості. Так як молоко і мед може допомогти забезпечити довге життя, ця комбінація була відома як «еліксир життя».

Завдяки вживання молока з медом ваш організм забезпечується безліччю антиоксидантів, які, як відомо атакують вільні радикали, захищаючи цим організм від передчасного старіння і розвитку ракових захворювань. Вільні радикали також є однією з основних причин деградації шкіри, появи зморшок і плям на шкірі, і загального погіршення здоров’я найбільшого органу вашого організму — шкіри.

Антибактеріальні властивості

Дослідження показали, що гаряче молоко з медом надає більш виражений ефект на стафілококи, ніж молоко або мед, що вживаються окремо. Також вважається, що мед, змішаний з теплим молоком, усуває запори, метеоризм і розлади кишечника. Гаряче молоко з медом також ефективно лікує респіраторні захворювання, такі як застуда і кашель, полегшуючи біль в горлі.

Користь гарячого молока з медом для людини настільки велика, що навіть в древніх текстах Старого Завіту, Єрусалим згадується під назвою «земля, де течуть молоко і мед», що, ймовірно, вказує на знання людей про користь цих продуктів ще в ті давні часи.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: