Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Користь гіалуронової кислоти для шкіри обличчя і всього організму

Користь гіалуронової кислоти для шкіри обличчя і всього організму

Гіалуронова кислота, також відома під назвами гиалуронат і гіалуронана, являє собою прозоре, липке речовина, яка природним чином виробляється вашим організмом. Найбільше її кількість міститься в вашій шкірі, сполучної тканини і очах. Основна функція гіалуронової кислоти — збереження води, щоб тканини організму були добре змащені і зволожені. Це засіб має безліч застосувань. Багато людей приймають її як добавка у формі таблеток або капсул. Вона також використовується в сироватках для зовнішнього застосування, очних краплях і ін’єкціях. Нижче ви дізнаєтеся 7 науково обґрунтованих корисних властивостей гіалуронової кислоти, користь для шкіри обличчя і всього організму.

1. Сприяє більш здоровою і еластичною шкірі

Користь гіалуронової кислоти для шкіри обличчя пов’язана з тим, що її прийом всередину у формі добавок може допомогти вашій шкірі виглядати і бути більш еластичною. Приблизно половина гіалуронової кислоти у вашому організмі присутня в шкірі, де вона зв’язується з водою, щоб допомогти зберегти вологу. Проте природний процес старіння і вплив таких речей, як ультрафіолетове випромінювання сонця, тютюновий дим і забруднення, можуть зменшити її кількість в шкірі.

Беручи добавки гіалуронової кислоти, ви можете запобігти зниженню її рівня в організмі, і забезпечити організм (особливо шкіру) додатковим її кількістю. Було виявлено, що дози 120-240 мг в день протягом щонайменше одного місяця значно підвищують вологість і зменшують сухість шкіри у дорослих.

На гидратированной шкірі також зменшується поява зморшок, що може пояснити, чому в кількох дослідженнях виявлено, що прийом добавок може зробити шкіру більш гладкою. Нанесення на поверхню шкіри сироватки гіалуронової кислоти може омолоджувати, зменшувати зморшки, почервоніння і дерматит.

Деякі дерматологи навіть вводять наповнювачі гіалуронової кислоти у вигляді ін’єкцій, щоб шкіра виглядала пружною і молодий.

Висновок:

Добавки гіалуронової кислоти можуть допомогти збільшити вологість шкіри і зменшити появу тонких ліній і зморшок. Зовнішнє нанесення сироватки гіалуронової кислоти може заспокоїти почервоніння і дерматит, в той час як ін’єкції можуть зробити шкіру більш пружною.

2. Прискорює загоєння ран

Гіалуронова кислота також грає ключову роль в загоєнні ран. Вона природним чином присутній в шкірі, але її концентрація збільшується, коли є пошкодження, які потребують відновлення.

Гіалуронова кислота допомагає ранам заживати швидше, регулюючи рівні запалення і сигналізуючи організму про створення більшої кількості кровоносних судин в пошкодженій області.

Було виявлено, що її нанесення на шкірні рани зменшує розмір ран і біль швидше, ніж плацебо або відсутність лікування. Гіалуронова кислота також володіє антибактеріальними властивостями, тому вона може допомогти знизити ризик зараження при безпосередньому нанесенні на відкриті рани.

Більш того, вона ефективна при боротьбі з хворобою ясен, прискорює загоєння після видалення зубів і усуває виразки при місцевому застосуванні в роті. Хоча дослідження сироваток і гелів гіалуронової кислоти є багатообіцяючими, для визначення, чи можуть добавки гіалуронової кислоти надавати такі ж ефекти, досліджень не проводилося.

Однак, оскільки пероральні добавки підвищують рівень гіалуронової кислоти, виявленої в шкірі, розумно припустити, що вони можуть принести певну користь.

Висновок:

Нанесення гіалуронової кислоти безпосередньо на відкриту рану може допомогти прискорити процес відновлення. Невідомо, чи буде такий же ефект від прийому добавок всередину.

3. Усуває біль в суглобах

Гіалуронова кислота також міститься в суглобах, де вона відповідає за мастило простору між вашими хрящами. Коли хрящові з’єднання змащуються належним чином, хрящі менш схильні стиратися одна об одну і викликати біль.

Добавки гіалуронової кислоти дуже корисні для людей, які страждають остеоартритом — типом дегенеративного захворювання суглобів, викликаного їх зносом з плином часу. Було виявлено, що прийом всередину 80-200 мг гіалуронової кислоти в день протягом як мінімум двох місяців значно знижує біль в коліні у людей з остеоартритом, особливо у віці від 40 до 70 років.

Гіалуронову кислоту можна також вводити безпосередньо в суглоби для зняття болю. Однак аналіз більш 12 000 дорослих людей виявив лише помірне зниження болю і більший ризик побічних ефектів.

Деякі дослідження показують, що спільне застосування пероральних добавок гіалуронової кислоти з ін’єкціями може допомогти зменшити біль і збільшити час між ін’єкціями.

Висновок:

Добавки гіалуронової кислоти ефективні для зменшення болю в суглобах у людей з остеоартритом. Ін’єкції також можуть використовуватися, але можуть мати ризики побічних ефектів.

4. Зменшує симптоми кислотного рефлюксу

Нові дослідження показують, що добавки гіалуронової кислоти можуть допомогти зменшити симптоми кислотного рефлюксу. Коли виникає кислотний рефлюкс, вміст шлунка закидається в горло, викликаючи біль і пошкодження слизової оболонки стравоходу. Гіалуронова кислота може допомогти заспокоїти пошкоджену слизову оболонку стравоходу і прискорити процес відновлення.

В одному з досліджень в пробірці було встановлено, що застосування суміші гіалуронової кислоти і хондроітінсульфата при пошкодженої кислотою тканини стравоходу допомогло їй гоїтися набагато швидше, ніж при відсутності лікування. Дослідження на людях також показали переваги використання цієї суміші.

В одному з досліджень було встановлено, що прийом добавки гіалуронової кислоти і хондроітінсульфата разом з препаратом, що зменшує кислотність шлункового соку зменшує симптоми рефлюксу на 60% більше, ніж прийом тільки такого виду препаратів.

Друге дослідження показало, що один і той же препарат був в п’ять разів ефективніший у зменшенні симптомів кислотного рефлюксу, ніж в плацебо.

Дослідження в цій області все ще відносно нові, і для повторення цих результатів необхідні додаткові дослідження. Проте ці результати є багатообіцяючими.

Висновок:

Комбінована добавка, яка містить гіалуронову кислоту і сульфат хондроїтину, може допомогти зменшити симптоми кислотного рефлюксу у деяких людей.

5. Полегшує сухість очей і дискомфорт

Приблизно 1 з 7 літніх людей страждають від симптомів сухості очей, що виникають через скорочення виробництва сліз або занадто швидкого їх випаровування. Оскільки гіалуронова кислота чудово допомагає утримувати вологу, її часто використовують для лікування синдрому сухого ока.

Виявлено, що краплі для очей, що містять 0,2-0,4% гіалуронової кислоти, зменшують симптоми синдрому сухого ока і покращують здоров’я очей. Контактні лінзи, що містять гіалуронову кислоту з повільним вивільненням, також розробляються як можливе лікування сухості очей.

Крім того, очні краплі з гіалуроновою кислотою часто використовуються під час хірургії ока для зменшення запалення і швидкого загоєння ран. Було виявлено, що її нанесення безпосередньо на очі зменшує симптоми синдрому сухого ока і покращує загальний стан очей. Однак неясно, впливають чи пероральні добавки таким же чином.

На сьогоднішній день дослідження не вивчали вплив добавок гіалуронової кислоти на сухі очі, але це може бути майбутньої областю досліджень.

Висновок:

Гіалуронова кислота природним чином міститься в очах і часто є компонентом очних крапель для полегшення симптомів синдрому сухого ока. Невідомо, чи робить прийом добавок гіалуронової кислоти подібний ефект.

6. Зберігає силу кісток

Нові дослідження на тваринах почали досліджувати вплив добавок гіалуронової кислоти на здоров’я кісток. Два дослідження показали, що добавки гіалуронової кислоти можуть допомогти сповільнити швидкість втрати кісткової маси у щурів з остеопенією — початковою стадією втрати кісткової маси, яка передує остеопорозу.

Дослідження в пробірках також показали, що високі дози гіалуронової кислоти можуть збільшити активність остеобластів — клітин, відповідальних за створення нової кісткової тканини. Хоча її вплив на здоров’я кісток людини ще не вивчено, ранні дослідження на тваринах і в пробірках багатообіцяючі.

Висновок:

Дослідження на тваринах і в пробірках свідчать про те, що високі дози гіалуронової кислоти можуть допомогти запобігти втраті кісткової маси, але ніяких досліджень на людях не проводилося.

7. Чи може запобігти біль у сечовому міхурі

Приблизно 3-6% жінок страждають від стану, під назвою інтерстиціальний цистит, або синдром хворобливого сечового міхура. Це захворювання викликає біль в животі і чутливість, а також сильне і часте спонукання до сечовипускання.

У той час як причини інтерстиціального циститу невідомі, гіалуронова кислота, як було виявлено, допомагає полегшити біль і частоту сечовипускання, пов’язані з цим станом, коли вводиться безпосередньо в сечовий міхур через катетер.

Неясно, чому гіалуронова кислота допомагає полегшити ці симптоми, але дослідники припускають, що вона допомагає відновити пошкодження тканини сечового міхура, роблячи його менш чутливим до болю.

Дослідження ще не визначили, чи можуть пероральні добавки гіалуронової кислоти збільшити її кількість в сечовому міхурі, надаючи подібний ефект.

Висновок:

Гіалуронова кислота може полегшити біль в сечовому міхурі при введенні безпосередньо в сечовий міхур через катетер, але прийом добавок може не викликати подібного ефекту.

Можлива шкода, побічні ефекти і запобіжні заходи

Гіалуронова кислота, як правило, дуже безпечна для використання, проте має кілька задокументованих побічних ефектів. Так як організм природним чином виробляє її, алергічні реакції дуже рідкісні.

В одному дослідженні за участю 60 осіб з остеоартритом, які щодня приймали 200 мг гіалуронової кислоти протягом одного року, не було відзначено ніяких негативних побічних ефектів.

Однак наслідки від її прийому під час вагітності або грудного вигодовування були ретельно вивчені, тому ці групи повинні проявляти обережність і не приймати гіалуронову кислоту.

Є також деякі свідчення того, що ракові клітини чутливі до гіалуронової кислоти, і її прийом в формі добавок (таблеток або капсул) може прискорити їх зростання. З цієї причини, як правило, рекомендується, щоб люди з Раком або історією раку не брали ці добавки.

Ін’єкції гіалуронової кислоти в шкіру або суглоби мають більш високий ризик побічних ефектів. Однак негативні реакції в основному пов’язані з процедурою ін’єкції, а не самої гіалуроновою кислотою.

Висновок:

Гіалуронова кислота зазвичай дуже безпечна при використанні в якості добавки, але вагітним і годуючим жінкам, а також людям з раком або історією раку слід уникати її прийому.

Підведемо підсумок

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: