Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Користь йогурту — приємне з корисним

Користь йогурту - приємне з корисним

Всім нам відомий напій під назвою Йогурт був винайдений на сході. Користь йогурту обумовлюється молочнокислими бактеріями, що знаходяться в цьому чудовому, смачне і живильному напої.

Без чого йогурт не зміг би бути йогуртом, так це без так званої «болгарської палички» розпізнаної як окремий вид бактерій в Європі в болгарському йогурті. Болгари виявили цікаву особливість йогурту: цей напій зовсім не псується, він просто з часом стає все кислі. Народи, які населяють Кавказ використовували сухий йогурт в якості закваски, яку вони зберігали в мішках. Крім цього вони іноді просто розводили його водою і отримували бадьорить і поживний напій. До того, як йогурт потрапив в європейські країни він пройшов досить довгий шлях через багато народностей. Рецепт його передавався від народу до народу: від турків до греків, від греків до болгарам і румунам, а потім і до європейців. Причому у різних народів йогурт існував під різними назвами.

У зв’язку зі своїми чудовими смаковими якостями і корисними для організму властивостями, виробництво йогурту кілька десятків років тому було поставлено на потік, тобто його почали виробляти на заводах у великих кількостях. Технології вдосконалюються і на сьогоднішній день при виробництві йогурту стали використовувати більш складну закваску, ніж це було раніше. Вона складається з найчистіших культур термофільного стрептокока і вже згадуваною нами болгарської палички 50/50. Якщо співвідношення цих двох культур бактерій змінити, то йогурт, швидше за все, буде надто кислим, а структура його буде зернистою і нерівномірною. Ще, для того, щоб йогурт вийшов дійсно смачним і не кислим, його після процедури закваски швидко охолоджують.

У чому користь йогурту?

Перш за все, йогурт здатний втамувати спрагу і голод, він досить поживний і підійде для вживання, як в спеку, так і в холодну пору року. Його рекомендують пити людям будь-якого віку, особливо в похилому віці, людям, які перенесли важкі недуги, майбутнім і годуючим мамам. Російський біолог І. І. Мечников рекомендував людям бажаючим прожити довге і здорове життя пити напій, що містить болгарську паличку, якою в йогурті достатньо. Саме завдяки їй і термофільного стрептокока молоко перетворюється в йогурт — найкращий, корисний з молочних продуктів подібного типу.

При покупці йогурту звертайте увагу на етикетку, на якій має бути написано, що продукт містить виключно живі мікроорганізми. У зворотному випадку йогурт практично не несе ніякої користі для організма. Рекомендація

Кожен мілілітр йогурту містить в собі більше ста мільйонів корисних для людини мікроорганізмів. Пряму користь вони несуть шлунково-кишковому тракту, допомагають відновити пошкоджену слизову в разі гастритів або виразки, пригнічують патогенну мікрофлору в товстій кишці.

Щодня випиваючи йогурт протягом 2 — 3 місяців поспіль в обсязі 300 мл/день людина в значній мірі підвищує собі імунітет, а якщо пити цей напій цілий рік, можна досягти багаторазового зменшення можливості захворіти. Це підтверджено клінічними дослідженнями і практикою. Йогурт здатний допомогти в одужанні при дисбактеріозах, виразках шлунка і дванадцятипалої кишки, гастритах, колітах, фурункульозі і астмі. У людей, чий організм не приймає молоко, питво йогурту не викличе ніякого дискомфорту. І завдяки наявності великої кількості кальцію, магнію і різних вітамінів користь йогурту незаперечна.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: