Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Користь Омега-3 для чоловіків

Користь Омега-3 для чоловіків

Раціон харчування сучасної чоловіки все більше рясніє шкідливими жирами і вуглеводами і все менше несе в собі корисні поживні речовини, клітковину і корисні жири, такі як омега-3 поліненасичені жирні кислоти (ПНЖК). У цій статті ми розглянемо користь омега-3 для чоловіків, а саме які проблеми зі здоров’ям споживання цих жирних кислот допомагає запобігти і як позитивно це може позначитися на вашому здоров’ї.

Здоров’я серця і Омега-3

У рандомізованому дослідженні брали участь чоловіки, які цілеспрямовано збільшили споживання жирної риби або почали щодня приймати добавки риб’ячого жиру, так як ці продукти містять багато омега-3 жирних кислот (ЕПК і ДГК). У цьому дослідженні брала участь група з 2333 чоловіків все з яких пройшли відновлення після інфаркту міокарда в минулому. Після двох років досліджень було виявлено, що регулярне споживання омега-3 жирних кислот знизило смертність, викликану на ішемічну хворобу серця на 29% на відміну від контрольної групи чоловіків, які не дотримувалися дієти і не приймали добавки риб’ячого жиру. Тим не менш, не було ніякого зниження нефатальних випадків виникнення інфаркту міокарда.

Однією з причин зниження смертності є зниження частоти виникнення зупинки серця. Чоловіки, які вживали жирні сорти риби два рази в тиждень або більше, скоротили вірогідність зупинки серця в два рази в порівнянні з контрольною групою. Це швидше за все пов’язано з антиаритмічну дію омега-3 жирних кислот.

Омега-3 для здоров’я простати

Дослідники з Сан-Франциско в Університеті Каліфорнії опублікували дані дослідження, проведеного в 2009 році, метою якого було виявлення впливу омега-3 жирних кислот на здоров’я простати. Вони спостерігали 466 чоловіків, які страждають на рак простати і іншу групу з 478 чоловіків, які були здорові. Обидві групи чоловіків відповіли на питання про те, що вони щодня вживали в їжу. Дослідники також протестували чоловіків на ферменти ЦОГ-2, які підвищують ризик розвитку раку простати у чоловіків.

Вживання сортів риб, багатих ЕПК. ДГК жирними кислотами

Дослідники повідомили, що у чоловіків, які вживали в їжу жирні сорти риби (принаймні один прийом їжі раз на тиждень), м’ясо яких багато ейкозапентаеновой кислотою (ЕПК) і докозагексаєнової кислотою (ДГК), знижувався ризик розвитку раку простати на 63%. Детально про рибу, що містить велику кількість омега-3 жирних кислот ви можете дізнатися тут — Омега-3 в рибі: таблиця.

Мале споживання ЕПК. ДГК підвищує ризик розвитку раку простати в 5 разів

Чоловіки, які не споживали достатньої кількості омега-3 продуктів (містять жирні кислоти ЕПК і ДГК), і у яких спостерігалося підвищення концентрації ЦОГ-2, були схильні в п’ять разів більшому ризику розвитку раку простати.

Висновок

Достатнє вживання омега-3 жирних кислот ЕПК і ДГК, що містяться переважно в жирних сортах холодноводних риб і в добавках риб’ячого жиру, зменшує запалення в передміхуровій залозі, і перешкоджає розвитку раку простати.

Дослідники прийшли до висновку про те, що омега-3 жирні кислоти можуть зменшити запалення в передміхуровій залозі і уповільнити зростання ракової пухлини шляхом впливу на ферменти ЦОГ-2.

Інше дослідження: Зв’язок між раком простати і Омега-3 жирними кислотами

У дослідженні, проведеному в Швеції ( Cancer Prostate in Sweden ), брала участь група з 1499 чоловіків з раком простати, а також інша група з 1130 чоловіків, які не страждали на рак простати. Вивчалася зв’язок між раком простати і споживанням жирної риби.

Підсумок дослідження

Дослідники з’ясували, що у чоловіків, що вживають жирну рибу, таку як лосось, один або два рази на тиждень, ризик розвитку раку простати був відчутно знижений в порівнянні з групою чоловіків, які не вживали цей вид риби.

Холестерин і Омега-3

Існують деякі докази того, що омега-3 жирні кислоти допомагають знизити рівень холестерину у чоловіків і жінок.

Недавні огляди повідомляють про те, що ПНЖК омега-3, що містяться в жирній рибі впливають на плазмові ліпопротеїни і ліпіди навіть у людей з нормальним здоров’ям. Зокрема, вони впливають на плазмові ліпопротеїни дуже низької щільності (ЛПДНЩ) і тригліцериди.

Цей ефект був найбільш очевидним під час дослідження, в якому брали участь шість жінок і шість чоловіків, яких годували випадковим чином, використовуючи три різних дієти, на які витрачалося по 4 тижні на кожну. Перша дієта передбачала контроль споживання насичених жирів, друга включала в себе споживання рослинного масла, багатого омега-6 жирними кислотами, і третя включала в себе споживання м’яса лосося, багатого омега-3 жирними кислотами.

Гіпертонія і Омега-3

Одинадцять досліджень показують, що омега-3 жирні кислоти викликають незначне зниження систолічного артеріального тиску і іноді діастолічного артеріального тиску, особливо у людини, що знаходиться у вертикальному положенні. Це особливо відноситься до людей, що страждають слабкою формою артеріальної гіпертензії.

Вплив зниження ваги і Омега-3 жирних кислот на кров’яний тиск

В одному рандомізованому дослідженні досліджувалося вплив зниження ваги і прийому омега-3 жирних кислот на кров’яний тиск у людей з надмірною вагою з гіпертонією. В результаті поєднання щоденного вживання риби в їжу і зниження маси тіла, відбувалося зниження кров’яного тиску поряд зі зниженням частоти серцевих скорочень.

Невелике зменшення діастолічного і систолічного тиску

Кращі дослідження показують лише невелике зниження діастолічного тиску (3,0 мм рт. ст.) або систолічного тиску (4,6 мм рт. ст.), так що прийом омега-3 у вигляді риб’ячого жиру не може використовуватися в поодинці в лікуванні гіпертонії. Риб’ячий жир, який приймає з іншою метою може в незначній мірі знижувати кров’яний тиск. Користь омега-3 для чоловіків полягає не тільки в поліпшенні здоров’я серця і кровоносних судин, як ви вже прочитали і переконайтеся в цьому, прочитавши статтю до кінця.

Омега-3 для усунення запалення при артриті

Багато людей, які страждають на артрит, щороку мучаться від болю і запалення. Приємно знати, що є природні засоби для полегшення цих симптомів. Одним з кращих натуральних засобів для зменшення симптомів артриту є риб’ячий жир, що містить всі 3 типи омега-3 жирних кислот. Ці жирні кислоти впливають на клітини всього організму, включаючи ваші суглоби. Давайте подивимося на деякі дослідження того, як саме омега-3 допомагає лікувати запалення при артриті.

Як Омега-3 допомагає лікувати артрит

Дев’ять різних проаналізованих досліджень показали, що капсули риб’ячого жиру злегка зменшують біль в суглобах. Вони також зменшують скутість в уражених суглобах. Навіть незначне поліпшення в стані, є великим досягненням для більшості хворих на артрит.

Датське дослідження

Данські вчені провели дослідження за участю людей з артритом, яким необхідно було вживати велику кількість риби. Вони були проінструктовані з’їдати близько 120 грамів риби щодня. Це призвело до зменшення набряку суглобів, болю і ранкової скутості після того, як вони протягом 6 місяців щодня вживали рибу. Крім того, учасникам цього дослідження вдалося менше витрачати на ліки при лікуванні запалення і болю.

Інший тип риб’ячого жиру і артрит

В університеті штату Вашингтон було проведено дослідження, в якому люди вживали принаймні дві, а то й більше, порції риби в тиждень. Вчені прийшли до висновку, що люди, які регулярно вживають жирну рибу скорочують ризик розвитку артриту на 40% в порівнянні з людьми, які вживають рибу в меншій кількості.

Омега-3 при захворюваннях нирок

Джеймс Донадьє опублікував статтю про результати пацієнтів з хворобою Берже (IgA-нефропатія), які беруть риб’ячий жир. Дослідження 1999 року показало, що прогресування цього захворювання було загальмовано за рахунок прийому добавок риб’ячого жиру в високих дозах. Це дослідження було проведено в клініці Майо, за учасниками якого спостерігали в середньому 6,4 року.

У двох різних дослідженнях було доведено, що активація позаклітинної сигнал-регульованою кінази (ERK) знизилася на 30% у зв’язку з низьким рівнем ДГК жирної кислоти, яка міститься в риб’ячому жирі. Активність JNK зростає при отриманні ДГК в низьких дозах. Тим не менш, це не відбувається з ЕПК. ЕПК і ДГК не роблять ніякого ефекту на активність кінази p38.

Поряд з іншими даними це вказує на те, що споживання риб’ячого жиру або ДГК в чистій формі може пригнічувати рецидиви гломерулопатій. Це відбувається за рахунок придушення проліферації і активації мезангіальних клітин, що містяться в кровоносних судинах всередині нирки.

Тепер ви бачите, яка користь омега-3 для чоловіків. Ось чому вживання великої кількості жирної риби або прийом добавок риб’ячого жиру є корисними для чоловіків. Проблеми зі здоров’ям можуть коштувати вам дуже дорого у багатьох відношеннях, тому важливо звернути увагу на інформацію, представлену тут.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: