Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Користь шоколаду для здоров’я — науково доведена

Користь шоколаду для здоров'я - науково доведена

Наступного разу, коли ви будете їсти шоколад, відчуття провини вже не буде. Незважаючи на те, що шоколад має не найкращу репутацію, в зв’язку з мільйонами його прихильників, що мають не найідеальніший вага, користь шоколаду і його позитивний вплив на здоров’я дійсно вражають. Як виявилося, шоколад — це не просто смачно, але і корисно. Поговоримо про це.

Шоколад виробляють з какао-бобів, які ростуть на вічнозеленому шоколадному дереві з роду Теоброма. Найперша згадка про шоколад відноситься до цивілізації ольмеків, що проживали на території сучасної Мексики. Після відкриття Америки, шоколад набрав неймовірну популярність в Європі, і попит на нього просто злетів. З тих пір шоколад придбав неймовірну популярність, і мільйони любителів цього солодкого продукту можуть насолоджуватися його унікальним, багатим смаком.

Але чи правда те, що вживання шоколаду позитивно відбивається на здоров’ї?

Можлива користь шоколаду для здоров’я

Протягом багатьох років, шоколад не кращим чином зарекомендував себе через свою жирності, і з його вживанням пов’язували появу акне, надмірної ваги, підвищеного кров’яного тиску, ішемічної хвороби серця та цукрового діабету.

Проте, недавнє відкриття біологічно активних фенольних сполук в какао змінило це сприйняття і спонукало фахівців до проведення ряду досліджень по його впливу на атеросклероз, наслідки стресу і старіння організму, здатність регулювати кров’яний тиск. А сьогодні шоколад шанують за його величезний антиоксидантний потенціал.

Користь шоколаду науково доведена

Існують кілька науково доведених корисних ефектів від вживання шоколаду про які читайте нижче.

Користь шоколаду в зниженні рівня поганого холестерину

Споживання шоколаду сприяє зниженню рівня шкідливого холестерину ЛПНЩ. У журналі «Nutrition» були опубліковані результати дослідження, в результаті якого виявили, що містяться в шоколаді рослинні стерини і флавоноли какао сприяють зниженню рівня холестерину.

Автори дослідження пишуть: «Результати показали, що регулярне вживання шоколаду, що містить стерини і флавоноли какао, поряд з обмеженим споживанням жирів, допомагає підтримувати здоров’я судин і серця в хорошому стані, знизити рівень холестерину і сприяє зниженню артеріального тиску.»

Користь шоколаду в запобіганні погіршення пам’яті

Вчені Гарвардського Університету зробили відкриття, що щоденне випивання двох чашок гарячого шоколаду допомагає значно знизити погіршення пам’яті у людей похилого віку і зберегти мозок здоровим. Вчені відзначають, що гарячий шоколад здатний допомогти поліпшити кровообіг в різних відділах мозку.

Провідний автор, Farzaneh А. Sorond, сказав:

«Оскільки різних ділянок мозку необхідна більша кількість енергії для виконання певних завдань, вони потребують покращеному кровопостачанні. Ця судинно-нервовий зв’язок відіграє важливу роль в таких захворюваннях, як хвороба Альцгеймера.»

Користь шоколаду в зниженні ризику захворювань серця

Дослідження, опубліковане в BMJ (British Medical Journal) показало, що шоколад сприяє зниженню ризику розвитку захворювань серця на третину. Доповідь була представлена ​​на конгресі європейського співтовариства кардіологів в Парижі, Франція.

Читайте також — Чорний шоколад підвищує увагу і покращує кровотік.

Автори прийшли до висновку:

» На підставі даних спостережень можна припустити, що вживання шоколаду істотно знижує ризик кардіометаболічного розладів. Подальші експериментальні дослідження необхідні для підтвердження потенційно позитивного ефекту споживання шоколаду

Користь шоколаду в запобіганні інсульту

Канадські вчені провели дослідження за участю 44 489 осіб і з’ясували, що ті з них, хто вживає шоколад, на 22 відсотки рідше страждають від інсульту, ніж ті, хто цього не робить. Крім того, у тих, хто переніс інсульт, але регулярно вживав шоколад, на 46 відсотків нижче шанс летального результату.

Шкода і запобіжні заходи

Шоколад містить велику кількість цукру і жирів, а відповідно, дуже калорійний, тому, якщо ви намагаєтеся схуднути або підтримуєте свою вагу, у вас повинен бути строгий ліміт на його вживання. Велика кількість цукру в більшості шоколадних цукерок також може бути причиною карієсу і зубного болю.

Крім того, існує дослідження, яке показало, що шоколад може привести до порушення структури кісткових тканин і остеопорозу, до яких також призводить часте вживання кави.

Одне дослідження, опубліковане в Американському журналі клінічного харчування, проводилося для виявлення взаємозв’язку між вживанням шоколаду і щільністю кісткових тканин у жінок старшої вікової групи. Автори прийшли до висновку, що «жінки похилого віку, які вживають шоколад кожен день, мають більш низьку щільність кісткових тканин».

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: