Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Користь солі. Яка сіль найкорисніша?

Користь солі. Яка сіль найкорисніша?

Чи можна обійтися без солі? Чи потрібно додавати в свій раціон сіль? Яку сіль найкраще вживати в їжу? Зараз ми поговоримо про це докладніше, але перш давайте подивимося ось на що.

Користь солі неоціненна для нашого організму, але чому люди не можуть отримувати її просто з продуктів харчування? Справа в тому, що сіль дійсно присутня в овочах, фруктах, м’ясі та ін. І людина може отримувати необхідне її кількість не додаючи окремо. Стародавні, отримували достатній для життя обсяг солі просто з їжі. Але це відбувалося лише до того моменту, як люди навчилися готувати їжу на вогні. Термічна обробка продуктів харчування видаляє частину солей і саме тому варена їжа без солі здається прісною.

Сіль в достатній кількості можна отримувати тільки з сирої їжі, особливо з м’яса. Але так як м’ясо в сирому вигляді ми не їмо, і основна маса людей вживає сирі овочі і фрукти в вкрай малій кількості, досолювати їжу нам просто життєво необхідно. Невже сіль, це життєво важливий мінерал?

Жити без солі неможливо

Хлорид натрію (сіль) життєво необхідний нам, адже наш організм складається з води на 60 — 85%, а сіль якраз і підтримує той потрібний водний баланс, необхідний для життя. Хлорид натрію складається з двох важливих елементів — хлору і натрію.

Без надходження солі в організм стає неможливим вироблення шлункового соку і слини, формування кісток і нормального протікання обмінних процесів. Недостатнє споживання цього мінералу призводить до нервових розладів, захворювань серцево-судинної системи, остеопорозу, анорексії (повній відсутності апетиту), порушення водно-сольового балансу аж до летального результату. Відмовившись від солі, люди прирікають себе на зневоднення організму, в зв’язку, з чим починають швидко вимиватися з організму важливі мікро — і макроелементи, недолік яких призводить до порушення електролітного балансу організму, що призводить до швидкої стомлюваності, погіршення стану шкіри і волосся.

Найкорисніша сіль, яку вибрати?

Сіль екстра

Найшкідливіший вид солі. Цей продукт отримують методом випарювання і очищення содою. Ця технологія прибирає всі корисні елементи з солі і залишає лише хлорид натрію в чистому вигляді. Хлор і натрій вона заповнює, і тільки… Тому, не чекайте від такої солі великої користі.

Кам’яна сіль

Видобувається в соляних шахтах і в натуральному вигляді має сіруватий відтінок. Ми ж купуємо в магазині вибілений її варіант «Кухонну сіль». Ця сіль на порядок корисніше для організму ніж «Сіль екстра».

Йодована сіль

Сіль, збагачена йодом корисна, перш за все, для людей, які проживають в несприятливих умовах, зокрема в мегаполісах. Але варто зазначити, що таку сіль з обережністю слід вживати людям з проблемами щитовидної залози (читайте про природні засоби для лікування щитовидної залози).

Чорна сіль

Даний вид харчової солі — це натуральна неочищена сіль, оброблена високою температурою. Саме тому вона стає чорного кольору. Ця сіль додатково містить такі корисні компоненти, як сірка, калій, йод, залізо. Вона покращує дію травного тракту і дає легкий послаблюючий ефект.

Дієтична сіль

На відміну від звичайної кухонної солі вона не містить або містить лише малу кількість натрію. У неї включені такі корисні мікроелементи, як калій і магній, що сприятливо діє на роботу серця. Показана дана сіль в основному людям з проблемами суглобів.

Морська сіль

Найкорисніший вид солі, що поєднує в собі величезну кількість природних мінералів, мікро — і макроелементів. Її отримують, випарівая морську воду.

На якому вигляді солі зупинитися, звичайно ж вирішувати вам. Сіль грає важливу роль в нашому житті не тільки в якості смакової приправи, але і як з’ясувалося, вона є важливим компонентом, що впливає на багато життєво важливі процеси в організмі. Користь солі науково доведена і перевірена клінічно, але сіль приносить як користь, так і шкоду. В яких випадках сіль може завдати шкоди здоров’ю? Читайте — Шкода солі: тільки факти.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: