Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Корости на голові — причини і лікування

Корости на голові - причини і лікування

Корости на голові можуть свербіти, огидно виглядати, викликати дискомфорт і занепокоєння. Подряпини зазвичай погіршують стан, і збільшує ймовірність інфікування.

У багатьох випадках, корости волосистої частини голови зникають самі по собі або внаслідок застосування аптечних засобів. У більшості випадків вони не є ознакою серйозного захворювання. Якщо ви не можете визначити причину появи Корост на шкірі голови або стан шкіри голови погіршується або відбулося інфікування, обов’язково зверніться до лікаря.

Які найпоширеніші причини проблем шкіри голови? Давайте розберемося.

Контактний дерматит

Контактним дерматитом є алергічна реакція шкіри на щось, до чого ви доторкнулися. Продукти для здоров’я і краси, такі як шампунь, фарба для волосся або ювелірні вироби можуть викликати алергічну реакцію. Деякі матеріали, такі як латекс, можуть також призвести до небажаної реакції. До неї ж може привести зіткнення з листям отруйного плюща або отруйного дуба. У вас може виникнути погана реакція, якщо токсичні речовини, такі як акумуляторна кислота або відбілювач потраплять на шкіру голови.

Алергічна реакція може призвести до виникнення сухих ділянок на шкірі голови, які можуть свербіти або на цих місцях може виникати відчуття печіння. Якщо ви подряпав ці місця, це може викликати кровотечу і виникнення Корост на голові. Шкіра на голові повинна очиститися сама по собі, але в разі її інфікування або якщо уражені ділянки стають все більш болючими і збільшуються в розмірах, обов’язково зверніться до лікаря. Якщо ваша шкіра реагує подібним чином на різні подразники, надалі намагайтеся уникати контакту з ними, в зв’язку з тим, що алергічні реакції можуть посилюватися при багаторазовому зіткненні з алергенами. Детально про контактний дерматит + фото дивіться тут — Контактний дерматит: причини, симптоми, лікування, фото.

Себорейний дерматит (лупа)

Себорейний дерматит — це захворювання шкіри, яке може проявити себе також і на шкірі голови. Симптомами цього захворювання є свербіж, лущення і поява струпьев і Корост на шкірі. Уражені ділянки покриваються кіркою, як правило, білого або жовтого кольору.

Причина цього захворювання не ясна, але воно не має нічого спільного з чистотою. Ви можете мити волосся щодня, але лупа і раніше буде присутній. Навіть новонароджені можуть мати його (себорейний дерматит). Це захворювання не заразне і зазвичай не є ознакою поганого здоров’я. На жаль, на усунення лупи і Корост на голові може піти багато часу. У деяких випадках, себорейний дерматит може стати проблемою всього життя, симптоми якої з’являються і проходять.

Ви можете купити спеціальні лікувальні шампуні і мазі, призначені для лікування лупи. Якщо вони не допоможуть, зверніться до лікаря за тим, щоб він прописав вам деякі ліки, що відпускаються за рецептом. Деякі з цих препаратів можуть мати побічні ефекти, так що не забудьте уважно вивчити інструкцію по застосуванню і дотримуйтеся рекомендацій. Детально про себорейному дерматиті читайте тут — Себорейний дерматит: причини, симптоми, лікування, фото.

Псоріаз волосистої частини голови

Псоріаз є аутоімунним захворюванням шкіри, яке може проявити себе на різних ділянках вашого тіла. Воно може призвести до появи щільних, опуклих бляшок на шкірі, вкритих сріблясто-сірими струпами не тільки по всьому тілу, а й на волосистій частині голови. Легкі форми цього захворювання часто можна успішно лікувати спеціальним шампунем, призначеним для лікування шкіри голови і полегшення сверблячки. Якщо шампуні не допомагають, або ваш стан погіршується, зверніться до лікаря. Важкі випадки можуть вимагати системного лікування пероральними лікарськими препаратами або ін’єкційними стероїдами. Якщо крім появи Корост на голові, захворювання супроводжується збільшенням лімфатичних вузлів, може знадобитися антимікробну лікування. Читайте більше про псоріазі на голові.

Себорейна екзема

При себорейної екземі, шкіра голови стає роздратованою, червоніє і лущиться. Товстий шар Корост на голові може свербіти і приносити значні незручності. Запалення при себорейної екземі може сприяти її поширенню на шкіру обличчя, шиї і на ділянки шкіри за вухами. У важких випадках, це захворювання також може поширюватися і на інші частини вашого тіла. Причина виникнення себорейної екземи невідома. Екзема зазвичай лікується спеціальними лікувальними шампунями, які допомагають усунути лусочки. Також можна використовувати різні медичні препарати в формі мазей, які також можуть бути корисними в лікуванні цієї недуги. Детально про себорейной екземі + фото дивіться тут — Себорейная екзема: причини, симптоми, лікування, фото.

Червоний плаский лишай

Червоний плоский лишай є захворюванням, при якому на шкірі з’являються червоні або фіолетові шишки. Коли він з’являється на шкірі голови, це називається Lichen Planopilaris. Поразка шкіри голови може привести до появи постійних рубців і випадання волосся (алопеція).

Це захворювання може вразити будь-яку людину, але зазвичай воно з’являється у людей середнього віку. Червоний плоский лишай іноді може бути діагностований за зовнішнім виглядом. Біопсія шкіри може підтвердити діагноз. Іноді це захворювання проходить саме по собі, але воно також може бути присутнім у людини протягом багатьох років.

Лікування звичайно включає в себе використання кортикостероїдних мазей або стероїдів, прийнятих перорально. У деяких випадках, ін’єкційні стероїди можуть бути більш ефективними. Відсутність лікування Lichen Planopilaris може привести до безповоротної втрати волосся. Антигістамінні препарати можуть допомогти впоратися з сверблячкою. Детально про червоному плоскому лишаї ви можете дізнатися тут — Червоний плоский лишай: фото у людини, лікування, причини та симптоми.

Стригучий лишай волосистої частини голови

Стригучий лишай є грибковою інфекцією, що вражає шкірні покриви, волосяні стрижні і шкіру голови. До його симптомів можна віднести свербіж і лускаті плями. Стригучий лишай найчастіше вражає дітей і досить заразний. Його лікують пероральними протигрибковими препаратами і лікувальними шампунями. Відсутність лікування при стригучий лишай, може привести до сильного запалення, появи рубців і безповоротного випадання волосся. Детально про стригучий лишай читайте тут — Стригучий лишай: причини, симптоми, лікування, профілактика.

Головні воші (педикульоз)

Це страшно неприємне паразитарне захворювання шкіри голови дуже нервує, але гарною новиною є те, що воші не переносять хвороби і не викликають яких-небудь серйозних проблем зі здоров’ям. Якщо шкіра вашої голови вражена вошами, ви, ймовірно відчуваєте, як щось рухається по ній, а також свербіж. Якщо ви будете надмірно чесати шкіру, то подряпаєте її, що в кінцевому підсумку призведе до появи Корост на голові. Це може в кінцевому підсумку призвести до інфекції.

Якщо у кого-то в вашій родині є воші, то кожен, хто був з ним в тісному фізичному контакті, повинен бути перевірений. Воші можуть бути оброблені спеціально розробленими засобами, що продаються в аптеках.

Ще трохи добрих новин — воші не живуть довго, після того як вони впали або були видалені з голови. Вони починають гинути, якщо протягом двох днів їм не чим харчуватися.

За два дні до початку лікування, вам необхідно вичистити і обробити всі ліжка, одяг і меблі, на які могли потрапити воші з зараженої людини. Використовуйте гарячу воду для прання і пар високої температури для обробки меблів. Гребінці та інші приналежності можна замочити в гарячій воді на 5 — 10 хвилин. Детально про педикулезе ви можете дізнатися на цій сторінці — Педикульоз (головні воші): лікування, профілактика, застереження.

Оперізуючий лишай

Причиною виникнення оперізувального лишаю є той же вірус, який викликає вітряну віспу. Після того як ви перехворіли вітрянкою, вірус залишається в недіючому стані в вашому організмі. Якщо він стане активним, людина захворює на оперізувальний лишай. Вірус вражає переважно шкіру на тілі, але також може бути вражена і шкіра волосистої частини голови, на якій утворюються корости (струпи). Оперізуючий лишай виглядає як невеликі пухирі, які жовтіють і утворюють кірку, присутню на шкірі до двох тижнів. Висип при оперізуючий лишай може бути дуже болючою. Це захворювання також може викликати головний біль, параліч лицьового нерва і багато інших негативних симптоми і наслідки. Симптоми можуть тривати протягом місяця. Лікування може включати застосування антивірусних препаратів, знеболювальних засобів і мазей.

Еозинофільний фолікуліт

Еозинофільний фолікуліт шкіри і волосистої частини голови має тенденцію впливати на людей, які мають ослаблену імунну систему. Симптомом цього захворювання є поява виразок, які сверблять, запалюються і заповнюються гноєм. Коли виразки заживають, вони залишають після себе темні плями на шкірі. Корости на голові, що виникають при цьому захворюванні можуть збільшуватися в розмірах, поширюватися на прилеглі райони і виявлятися знову. Є різні лікувальні шампуні, креми і пероральні препарати, які можуть допомогти контролювати і послабити симптоми еозинофільного фолікуліту. Детально про еозинофільному фолікуліт ви можете дізнатися тут — еозинофільний фолікуліт: причини, симптоми, лікування.

Поговоріть з лікарем

У зв’язку з тим, що причин появи Корост на голові досить багато, вкрай важливо в найкоротші терміни зрозуміти дійсну причину вашої проблеми. Якщо у вас є питання з приводу вашого захворювання шкіри голови або ви хочете почати лікування, поговоріть зі своїм лікарем.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: