Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Кремній: корисні властивості, нестача, кремній в продуктах

Кремній: корисні властивості, нестача, кремній в продуктах

Кремній відомий як мінерал краси — він має безліч корисних властивостей і наші організми просто не здатні нормально функціонувати без достатньої його надходження з продуктів харчування.

Кремній сприяє зміцненню сполучних тканин і кісток, а також корисний в догляді за нігтями, волоссям і шкірою. Він грає життєво важливу роль в профілактиці атеросклерозу, безсоння, шкірних захворювань і туберкульозу.

Кремній є другим найбільш поширеним елементом, знайденому в земній корі, і він також є одним з найбільш важливих елементів, які використовуються у високотехнологічних пристроях і напівпровідниках. Кремній — це життєво важливий мікроелемент, необхідний організму для зміцнення суглобів і їх гнучкості, краси шкіри і зміцнення кісток. Ця речовина в організмі людини в основному присутня в формі кремнієвої кислоти. Крім того, присутність кремнію вкрай важливо в раціоні харчування, оскільки він підсилює корисні властивості вітаміну D, глюкозаміну та кальцію.

Симптоми дефіциту кремнію

Симптоми нестачі кремнію в організмі є досить очевидними, оскільки вони тісно пов’язані з сполучною тканиною людського тіла. Поряд з поганим розвитком кісток, нестача цього мінералу також викликає витончення волосся, ламкість нігтів, утворенню зморшок і прискорене старіння шкіри.

Кремній в продуктах харчування

Найбільш важливими джерелами кремнію є яблука, крупи, сира капуста, арахіс, морква, цибуля, огірок, гарбуз, риба, неочищені зерна, овес, мигдаль і апельсини. Велике його кількість знаходяться в жорсткій воді і порівняно менше в м’якій воді.

Кремній в продуктах харчування

Корисні властивості кремнію

Після кисню, кремній є найбільш поширеним елементом присутнім в земній корі. Він присутній в глині ​​і піску, а також знаходиться в значній кількості в породах, таких як кварц і граніт.

Раніше в історії людства кремній не розглядалося як фізіологічно важливий елемент в зв’язку зі значним його присутністю в тканинах тварин і рослин. Проте, в проведених наукових дослідженнях користь для здоров’я кремнію була чітко продемонстрована.

Запобігає деформації кісток

Було встановлено, що кремній відіграє життєво важливу роль у сприянні кальцію для росту і підтримки суглобів і кісток. Він сприяє гнучкості кісток шляхом збільшення кількості колагену, який є білковим компонентом кісток. Кремній також збільшує швидкість загоєння кісткових переломів і вивихів.

Запобігає облисіння

Алопеція або витончення волосся виникають через незбалансований раціону харчування, в результаті якого організм людини відчуває нестачу поживних речовин, зокрема кремнію. Наявність достатньої кількості цього мінералу стимулює зростання товстих і здорового волосся, а також робить їх блискучими і сяючими.

Здоров’я шкіри

Кремній запобігає передчасному старінню шкіри (її в’ялість і виникнення зморшок) і відновлює її природний вигляд. Він також допомагає прибрати мішки під очима, і запобігає розвитку деяких серйозних шкірних проблем.

Прискорює процес загоєння ран

Кремній відіграє ключову роль в захисті від багатьох захворювань, таких як туберкульоз і інших, що мають відношення до слизистих оболонок. Він також допомагає в збільшенні швидкості загоєння під час переломів і різного роду ран.

Запобігає токсичність алюмінію

Було виявлено, що велика кількість алюмінію присутній в уражених ділянках мозку у пацієнтів, які страждають на хворобу Альцгеймера. Було виявлено, що кремній, за допомогою його сполуки з алюмінієм, запобігає всмоктуванню останнього в шлунково-кишковому тракті, і може зменшити ознаки і симптоми отруєння алюмінієм.

Відновлює слизові поверхні

Кремній сприяє відновленню слизової оболонки дихальних шляхів якщо організм страждає від зневоднення.

Запобігає ламкість нігтів

Кремній відіграє дуже важливу роль у підтримці здоров’я нігтів. Він сприяє поліпшенню зовнішнього вигляду нігтів і захищає їх від деяких інфекційних захворювань, роблячи їх привабливими і сильними.

Сприяє зміцненню кісток

Кремній необхідний для підтримки здоров’я скелета. Він підвищує ступінь відкладення різних мінералів (таких як кальцій) в кістковій тканині.

Запобігає атеросклерозу

Утворення твердих холестеринових бляшок в артеріях викликає атеросклероз. Крім того, це призводить до обструкції кровотоку, так як рубцева тканина і окислений холестерин перешкоджають циркуляції крові. Недавні дослідження на кроликах показали, що кремнієві добавки зменшують утворення холестеринових бляшок на стінках артерій, тим самим знижуючи ризик розвитку різних серцево-судинних захворювань, інфарктів і інсультів.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: