Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Ламкі нігті на руках: причини і лікування, що робити

Ламкі нігті на руках: причини і лікування, що робити

Подібно до того, як зовнішній вигляд шкіри може багато розповісти про ваш внутрішній благополуччя, нігті можуть стати ще одним індикатором вашого здоров’я. Чому нігті стають ламкими? Іноді ламкі нігті є просто результатом старіння або нестачі вологи, в той час як в інших випадках вони можуть вказувати на захворювання щитовидної залози, такі як гіпертиреоз або гіпотиреоз, тому що ці стани можуть викликати проблеми з нігтями. Нижче ми розглянемо, чому у вас можуть бути сухі, тонкі і ламкі нігті на руках — причини і лікування в домашніх умовах натуральними засобами.

Ваші руки часто вказують на ваш вік, і ваші нігті також можуть це робити. Якщо ви подивіться на нігті немовлят і дітей, ви можете побачити, що їх колір і текстура, швидше за все, дійсно вказує на гарне здоров’я. Оскільки ми старіємо, здоров’я наших нігтів може варіюватися, але ми можемо впевнено зміцнити їх і поліпшити їх зовнішній вигляд в будь-який момент життя.

Отже, як і чим зміцнити нігті? Поспішаємо порадувати вас тим, що існує безліч природних та ефективних способів поліпшення здоров’я сухих ламких нігтів з смугами і горбиками або без таких. Але перед тим, як розглянути методи лікування, давайте спочатку подивимося на причини, симптоми і чинники ризику.

Що таке ламкі нігті?

Ваші нігті на руках і ногах складаються з шарів білка, званого кератином. Здорові нігті є гладкими і міцними, і мають здорову забарвлення. Іноді здорові нігті можуть стати крихкими, ламкими, тонкими і сухими, на них можуть з’явитися плями або вони можуть втратити колір.

Ламкість нігтів на руках зазвичай помічається набагато раніше, ніж ламкість нігтів на ногах, але нігті пальців рук і ніг можуть стати ламкими з різних причин. За оцінками, ламкі нігті, також звані онихорексис, досить поширені. Фактично, за оцінками, це зачіпає близько 20% населення. Жінки схильні боротися з ламкими нігтями в більшій мірі, ніж чоловіки. Коли у вас тонкі, сухі, ламкі нігті, вони знаходяться в ослабленому стані і мають тенденцію до розтріскування, відшаровування і обламування.

Ознаки та симптоми ламких нігтів

Якщо ви коли-небудь задавалися питанням: «Чому мої нігті ламаються так легко?», Це може бути пов’язано з тим, що вони тендітні. Коли нігті на руках тендітні, є кілька ознак і симптомів, які потрібно шукати:

Причини і фактори ризику

У чому причина ламких нігтів? Тендітні нігті можуть бути просто результатом старіння, повторного або тривалого впливу води та хімічних речовин (наприклад, засобів для чищення), використання коштів для видалення лаку для нігтів і. або носіння лаку для нігтів протягом тривалого періоду часу. У багатьох випадках всі ці причини можуть бути легко здійснені в один і той же час.

Причиною дуже ламких нігтів також можуть стати:

Коли у людини є захворювання щитовидної залози, у нього можуть виникати такі симптоми, як ламкість нігтів і випадання волосся. Проблеми з щитовидною залозою частіше зустрічаються у жінок, і гіпотиреоз особливо відомий тим, що викликає крихкість нігтів. Гіпотиреоз означає, що щитовидна залоза не виробляє достатньої кількості гормонів, які вона повинна виконувати, і це може привести до уповільнення метаболізму (обміну речовин). Згідно зі статтею, опублікованою Гарвардської медичної школою, коли метаболізм сповільнюється, тоді тіло менше потіє. Оскільки піт є природним зволожуючим засобом для тіла, менша кількість поту може призвести до сухості шкіри і ламкості нігтів.

Коли справа доходить до здоров’я нігтів, люди часто шукають в пошукових системах в інтернеті — «яких вітамінів не вистачає нігтям». Чи означає це, що ваша ламкість нігтів може бути викликана дефіцитом вітамінів? За даними Американського остеопатіческой коледжу дерматології, внутрішні захворювання або недоліки вітамінів дійсно часто пов’язані з ламкими нігтями. Однак, якщо дефіцит вітамінів несе відповідальність за ваші ламкі нігті, то яких саме вітамінів бракує? Насправді, найчастіше організм відчуває не дефіцит вітамінів, а дефіцит одного відомого мінералу, під назвою «залізо». Таким чином, це означає, що люди з дефіцитом заліза або залізодефіцитну анемію можуть з більшою ймовірністю мати ламкі нігті. Ще один цікавий радаАмериканського остеопатіческой коледжу дерматології полягає в тому, що, якщо ваші нігті на руках здаються слабкими, але ваші нігті на ногах здаються абсолютно здоровими і сильними, тоді більш імовірна зовнішня причина ламких нігтів.

На додаток до дефіциту заліза, існують і інші чинники ризику:

Ви помітили до чого ці всі фактори ризику можуть призвести? Якщо не брати до уваги фізичних ушкоджень, всі ці фактори можуть легко призвести до дефіциту вологи.

Іноді нігті можуть бути крихкими, тонкими і сухими, а також мати борозенки і горбки. Вертикальні борозенки, як правило, більш поширені з віком, і також можуть бути результатом травми. В інших випадках борозенки і горбки також можуть вказувати на інші проблеми зі здоров’ям, що відбуваються всередині організму.

Стандартне лікування

Існує певна подібність між традиційними методами і природними методами лікування ламких нігтів. Поки немає основоположних медичних причин (наприклад, проблеми з щитовидною залозою), найбільш поширеною звичайною профілактикою і лікуванням тендітних нігтів є зменшення впливу води і подразників, і зволоження нігтів і рук на регулярній основі. Крім того, носіння захисних рукавичок, коли нігті повинні піддаватися впливу води протягом тривалих періодів часу, може допомогти захистити їх. Прекрасним прикладом використання рукавичок, коли це дійсно може допомогти, є миття посуду.

8 Природних методів лікування ламких нігтів

Якщо у вас ламкі нігті на руках, що робити і які методи дійсно можуть допомогти? Ось добірка ефективних рішень цієї проблеми.

1. Зменшіть вплив води

Регулярне миття посуду, вологе прибирання і приготування страв дуже стомлює ваші руки і нігті. Доброю новиною є те, що ви завжди можете інвестувати гроші в пару якісних захисних рукавичок, які можуть допомогти запобігти і відновити ламкі нігті. Носіння рукавичок під час виконання домашніх справ, особливо з використанням гарячої води і мила, дійсно може значно допомогти зберегти ваші нігті від пересихання, розтріскування і ламкості.

2. Залишайтеся гідратованих

Серед засобів для ламких нігтів особливу увагу слід приділити воді. У той час як ви можете уникнути впливу занадто великої кількості води на ваші руки, вам безумовно не варто нехтувати вживанням води всередину. Гідратація організму за допомогою вживання достатньої кількості води, а також багатих на вологу корисних продуктів, таких як кавун і огірки, є відмінним способом зволожити ваші нігті, шкіру і волосся зсередини.

3. Використовуйте натуральний крем для рук

Зміцнення ламких нігтів на руках можна також робити за допомогою їх зволоження кожен раз після миття і висушування рук. Щоб це було легко запам’ятати, спробуйте поставити будь-який натуральний зволожуючий крем для рук у вашій раковини, щоб ви могли швидко і легко наносити його кожен раз після миття рук.

4. Уникайте використання їдкою рідини для зняття лаку

Більшість рідин для зняття лаку містять хімічні речовини, які, як правило, висушують нігті на руках і ногах. Рідина для зняття лаку часто містить високотоксичні хімічні речовини, включаючи ацетон, формальдегід, толуол і фталати. Мало того, що рідини для зняття лаку негативно впливають на здоров’я ваших нігтів, але вони також можуть завдати шкоди репродуктивній системі і викликати токсичність органів. Вони також можуть подразнювати шкіру, очі і легені.

Благо, зараз є безліч альтернативних натуральних засобів для зняття лаку, які ви можете придбати в інтернет-магазинах. Саме натуральні засоби для зняття лаку з нігтів дозволяють швидше вилікувати ваші слабкі ламкі нігті (якщо ви звичайно фарбуєте нігті і користуєтеся традиційними рідинами для зняття лаку).

5. Масло насіння брокколі

Лікування нігтів може бути дуже простим. Щоб дати нігтів і кутикули дійсно здоровий природний імпульс, спробуйте використовувати масло насіння брокколі. Це масло, зроблене з молодих паростків брокколі, багате незамінними жирними кислотами, які чудово підходять для шкіри, волосся і нігтів. Просто нанесіть менше краплі олії насіння брокколі безпосередньо на кожен ніготь і втирайте його в ніготь і кутикулу. Доброю звичкою буде робити це вночі перед сном, щоб ви могли прокидатися з більш зволоженими нігтями і кутикулою до ранку. Кокосове масло і Арганова масло є іншими варіантами місцевого терапевтичного масла, які можуть бути використані аналогічно маслу насіння брокколі для лікування ламких нігтів на руках.

6. Біотин

Якщо ваші нігті ламкі і шаруються, спробуйте біотин (вітамін B7 або вітамін H). Згідно з дослідженнями, прийом добавок біотину може допомогти лікувати слабкі ламкі нігті. Здатність біотину зміцнювати слабкі нігті була ідентифікована після того, як біотин почали давати коням для поліпшення стану їх копит. Насправді розглядати прийом добавок біотину не обов’язково. Отримати достатню його кількість з продуктів харчування дуже просто. Ось список продуктів, що містять значну кількість біотину:

7. Вітамін Е

Засоби для ламких нігтів включають таке поживна речовина і антиоксидант, як вітамін E. Капсули вітаміну Е коштують не дорого і можуть бути ефективним способом допомогти вашим нігтям. Густа рідина, яка виходить з капсули вітаміну Е, є ідеальним засобом для ламких нігтів. Вам просто потрібно проколоти одну з капсул і нанести трохи олії прямо на кожен ніготь. Це легка, але дуже потужна і омолоджує процедура для ламких нігтів.

8. Уникайте використання накладних нігтів

За даними Американської академії дерматології: «Не носіть штучні нігті, щоб приховати проблеми з нігтями, оскільки вони можуть ще більше погіршити проблему. Штучні нігті не рекомендуються людям, які схильні до грибкових інфекцій або мають ламкі нігті ».

Запобіжні заходи

Деякі зміни в ваших нігтях не означають чогось серйозного, але в інших випадках певні зміни можуть зажадати медичної допомоги. За даними Клініки Майо, ви повинні проконсультуватися з вашим дерматологом або лікарем, якщо ви бачите одну з таких дій:

Заключні думки

Найчастіше, ламкі нігті на руках є просто неприємністю. Проте це також може бути ознакою того, що з вашим здоров’ям відбувається щось не те. Сухі, тонкі, ламкі нігті можуть бути викликані дефіцитом заліза і захворюваннями щитовидної залози, тому важливо враховувати, чи є у вас які-небудь інші проблеми зі здоров’ям і, якщо вони є, вам потрібно обов’язково звернутися до лікаря.

Якщо ваші ламкі нігті на руках є просто результатом старих звичок, таких як використання хімічних рідин для зняття лаку з нігтів і відсутність гумових рукавичок на ваших руках при виконанні домашніх обов’язків, ви тепер точно знаєте, як починаючи з сьогоднішнього дня ви можете поліпшити стан, провівши зміцнення нігтів вищевикладеними способами. У міру того, як ми стаємо старше, наші нігті можуть бути ще одним показником того, скільки свічок було на нашому останньому святковому торті, але з деяким увагою (головним чином у формі вологи) наші нігті дійсно можуть відновитися і бути здоровими протягом всього нашого життя.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: