Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Лікування цукрового діабету 2 типу народними засобами

Лікування цукрового діабету 2 типу народними засобами

Цукровий діабет — дуже поширене серед всіх груп населення ендокринологічне захворювання, часто є причиною інвалідності та навіть смерті. Від нього страждає близько 4% населення, а серед літніх людей ця цифра ще більше. Лікарі поки не готові забезпечити таким хворим повне одужання. До сих пір не відомо жодного офіційно зареєстрованого випадку позбавлення від недуги. При цьому нетрадиційна медицина не така категорична. З першим типом дійсно все не так просто, але лікування цукрового діабету 2 типу народними засобами дає помітні результати. Проте відвідування медзакладу необхідно — як мінімум для здачі аналізів і проведення діагностики.

Що таке діабет

Для якісного обміну речовин необхідна достатня кількість особливого гормону (інсуліну), що виділяється підшлунковою залозою. Його головна функція полягає у виділенні глюкози з цукру і її доставку в усі клітини. До того ж, інсулін потрібен для підтримки рівня цукру в організмі.

Нестача інсуліну або повна його відсутність веде до множинних збоїв: порушуються всі різновиди обміну речовин (водно-сольовий, мінеральний, вуглеводний, жировий, білковий), підвищується рівень цукру. В результаті клітини не отримують необхідне для повноцінного функціонування кількість поживних речовин. Вода в них не утримується і виводиться через нирки. Знижуються імунні функції, що позначається на всьому організмі: страждають зуби, судини, нирки, шкіра, нервова система та ін.

Таким чином, цукровий діабет можна розглядати як групу захворювань, викликаних відсутністю або недостатньою кількістю інсуліну. Виділяють два типи захворювання, які мають принципові відмінності:

Симптоми діабету 2 типу

За даними ВООЗ, приблизно четверта частина діабетиків не підозрюють про захворюванні. Справа в тому, що на ранніх стадіях хвороба не має яскравих проявів. А легке нездужання не викликає занепокоєння. Діабет розвивається поступово, початковий етап може розтягнутися на кілька років. Життя в невіданні протягом тривалого часу може закінчитися падінням зору, відмовою нирок, інфарктом, комою і іншими важкими патологіями. Тому дуже важливо виявити хворобу якомога раніше.

На перших етапах хворого можуть турбувати:

Єдино правильне рішення при наявності схожих симптомів — здача аналізу крові. Це допоможе підтвердити або спростувати побоювання, а в разі виявлення захворювання швидко почати його лікування, що значно підвищує шанси на одужання.

Для довідки. Норма цукру у здорової людини при здачі аналізу натще від 3,3 до 5,5 ммоль на літр. Стійке значне перевищення цього показника називається гіперглікемією і може бути свідченням наявності діабету.

Що робити після підтвердження діагнозу

В першу чергу варто відзначити, що самостійно встановлювати собі діагноз, а тим більше призначати лікування, вкрай не рекомендується. Таке безглуздя може обернутися непередбаченими наслідками. Тому перше, що потрібно зробити, — відвідати медустанову з метою здачі необхідних аналізів та обстеження. Наявність захворювання підтверджується результатами лабораторних досліджень, а не суб’єктивними відчуттями.

При встановленні діагнозу обов’язково потрібно консультація ендокринолога, не зайвим буде відвідування вузьких спеціалістів: окуліста, кардіолога, невропатолога та ін. За підсумками спільного обстеження можна буде судити про ступінь розвитку хвороби і необхідної інтенсивності лікування. Найчастіше пацієнтам з підтвердженим на цукровий діабет 2 типу призначається:

Крім цього, офіційна медицина може рекомендувати прийом деяких лікарських препаратів. Ступінь необхідності застосування ліків слід оцінювати спільно з доктором з урахуванням тяжкості стану здоров’я. Іноді медикаменти дійсно можуть бути корисними. Але в більшості випадків буває досить перегляду раціону, розробки індивідуального плану занять фізкультурою і підтримки організму за допомогою народних засобів.

Народні методи лікування цукрового діабету 2 типу

Сучасна альтернативна медицина містить чимало рецептів, які з успіхом використовуються хворими-діабетиками. Однак до вибору підходящого кошти потрібно підходити з усією відповідальністю, чітко розуміючи, що єдиного універсального ліки не існує, кожен випадок вимагає особливого підходу. Крім того, бездумне лікування травами не можна вважати абсолютно безпечним. Рослини здатні надавати дуже помітний вплив на організм. Тому до їх вживання треба ставитися як до прийому ліків — враховувати можливі протипоказання і побічні дії.

Дуже важливо прислухатися до думки ендокринолога. Якщо доктор вважає прийом медикаментозних препаратів необхідністю, слід прислухатися до його думки. Народна медицина не в силах повністю замінити традиційну. Вона може використовуватися тільки як додатковий метод лікування.

Рецепти народних засобів від цукрового діабету 2 типу

Плануючи прийом будь-якого народного кошти, дуже бажано попередньо уточнити властивості основного інгредієнта і ефект от його застосування. При цьому необхідно користуватися достовірними джерелами, бо часто зустрічаються рецепти, здатні сильно зашкодити хворому. Це стосується в першу чергу до всіляких настоянок. З огляду на категоричну заборона на прийом будь-якого алкоголю при діабеті, вельми дивними виглядають численні поради з приготування та використання з лікувальною метою спиртовмісних складів.

Головним помічником при виборі альтернативного методу терапії повинен бути здоровий глузд!

Однак деякі народні засоби проти цукрового діабету 2 типу дійсно можуть бути корисними. наприклад:

Газета «ЗОЖ» радить наступний цілющий склад: 6 лимонів + 0,5 кг кореня селери, подрібнити на м’ясорубці. Потім 2 години томити на водяній бані. Приготовану суміш приймати по 1 ст. л. за 30 хвилин до сніданку. Зберігати в холодильнику.

Ароматерапія

Вплив на людину запахів набагато сильніше, ніж може здатися на перший погляд. Лікування ароматичними речовинами — це ціла наука. З огляду на простоту і приємність процесу, не варто упускати можливості випробувати на собі ефективність ефірних масел.

Для хворих на діабет 2 типу принесуть користь наступні аромати:

Метод професора І. П. Неумивакіна

Іван Павлович — доктор медичних наук, прихильник альтернативних методів лікування. Розробив і успішно застосовує унікальний метод лікування инсулиннезависимого діабету — за допомогою всім відомої перекису водню.

Професор Неумивакин переконливо доводить, що перекис можна використовувати не тільки для зовнішнього застосування. Її прийом всередину, на його думку, очищає організм від токсинів і знищує шкідливі мікроорганізми.

При цукровому діабеті 3% розчин перекису слід приймати щодня, по 3 рази на добу. Спочатку по 1 краплі на 50 мл води. Потім дозування потрібно поступово збільшувати — на 1 краплю в день, тобто через тиждень треба вживати 7 крапель на прийом. Так продовжувати 10 днів. Після завершення циклу — триденну перерву.

Обережно! Неправильний розрахунок дозування може призвести до негативних наслідків.

Рецепт цілительки Л. Кім

Людмила Кім як засіб лікування цукрового діабету рекомендує потрійний настій, який істотно знижує показники глюкози в крові.

Необхідні інгредієнти:

Процес приготування:

Йога

Найважливішою складовою схеми лікування цукрового діабету, безумовно, є регулярні фізичні навантаження помірної ступеня складності. Тренування повинні тривати не менше 30 хвилин в день. Звичайно, можна зупинити свій вибір на піших прогулянках, плаванні або іншому виді спорту. Проте ідеальним варіантом фізичної активності при цукровому діабеті є йога. Великим її перевагою є універсальність — займатися може будь-хто, навіть без попередньої підготовки.

Систематичні заняття забезпечують цілий комплекс позитивних впливів:

В ідеалі потрібно займатися з професійним інструктором, який при необхідності зможе надати підтримку, допомогти порадою, скорегувати програму занять. У будь-якому випадку потрібно враховувати, що для діабетиків існують деякі особливості виконання асан. Є навіть спеціальний комплекс вправ, що враховує нюанси захворювання.

Однією з найкорисніших при цукровому діабеті поз є Ваджрасана (в перекладі з санскриту — поза алмаза). При регулярних заняттях вона сприяє значному підвищенню вироблення інсуліну, що істотно покращує стан хворого. На відміну від більшості вправ, її рекомендується виконувати після прийому їжі з метою поліпшення травного процесу.

Дуже важлива правильність дій. Треба встати на коліна, потім сісти на п’яти, зберігаючи пряме положення спини. Долоні опустити на коліна. Зробити нахил вперед, чолом торкаючись до підлоги. Зупинитися в такому положенні на 2 повних дихальних циклу.

Поза алмазу підходить для розслаблення, тому вважається медитативної. Якщо в тілі відчувається напруга, можна полегшити виконання асани, підклавши під сідниці щось тверде — наприклад, стопку книг. Завершувати комплекс необхідно повним розслабленням в положенні лежачи на спині.

Протягом всього процесу необхідно приділяти увагу диханню. Вдих здійснюється протягом 3-5 секунд, а видих трохи довший — 7-9 секунд.

Головна умова: займатися йогою потрібно з задоволенням, без напруги і дискомфорту.

Дихальна гімнастика

Лікування діабету диханням — це нова методика, що має безліч шанувальників. Її розробник (Ю. Вілунас) сам страждав від недуги. Хвороба змусила вченого докласти масу зусиль для пошуку рятівного методу.

В результаті своїх досліджень Вілунас прийшов до висновку, що діабет з’являється від недостатньої кількості кисню, що надходить в підшлункову залозу. Потім стан погіршується неправильним лікуванням, роблячи одужання неможливим.

Ю. Вілунас запропонував дуже просту методику, що отримала назву «ридаюче дихання». Суть її полягає в наступному:

На додаток до лікувального ефекту, ридаюче дихання відмінно зарекомендувало себе в боротьбі з підвищеною втомою, передчасним старінням і зайвою вагою.

Релаксаційні методики

Стрес гнітюче діє на всі системи організму. Виділяються в такому стані гормони збільшують кількість глюкози, що потенційно може призвести до розвитку або загострення цукрового діабету.

Таким чином, релаксація є ефективним методом, здатним попередити розвиток захворювання або полегшити його перебіг. Результативність пояснюється тим, що під час медитації після досягнення глибокого розслаблення нормалізується функціонування ендокринної та нервової систем, відновлюється обмін речовин.

Почати можна з концентрації на власному диханні. Поза повинна бути комфортною — сидячи або лежачи, тіло розслабленим, дихання спокійним, рівним. Видих триває довше, ніж вдих, приблизно в два рази. Головне — сконцентруватися на своїх відчуттях і відігнати сторонні думки.

Найкраще проводити сеанс релаксації у вечірній час. Якщо є бажання, можна включити легку музику.

На наступних етапах до медитації рекомендується додати самонавіювання. Є думка, що всі хвороби є підсумком негативних життєвих установок. У разі цукрового діабету це нерадісні думки про втрату солодощі життя, переживання про майбутні події, бажання влади і контролю. Для зміни установки на позитивну пропонується афірмація: «Життя моє повне щастя і радості, я щодня відчуваю її солодкість». При бажанні можна видозмінити вираз, головне — зберегти загальний сприятливий посил. Повторювати рекомендується двічі в день по 20 разів.

Дуже важливо усвідомити, що який би метод не використовувався, хворий завжди повинен контролювати свій стан в медичній установі. Лікар навряд чи порадить лікування цукрового діабету 2 типу народними засобами, так як багато нетрадиційні методики поки недостатньо вивчені, а деякі з них взагалі становлять небезпеку для життя. Проте розумне поєднання традиційної та альтернативної медицини завжди забезпечує хороший результат.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: