Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Листя евкаліпта: лікувальні властивості і протипоказання

Листя евкаліпта: лікувальні властивості і протипоказання

Евкаліпт — це вічнозелене дерево, широко використовується в зв’язку з його цілющими властивостями.

Хоча це популярне дерево родом з Австралії, зараз воно росте в багатьох регіонах світу.

У нього насичена смолою кора, довгі стебла і довгасті листя, які важко перетравлюються, якщо є їх цілком. Однак з листя евкаліпта можна готувати чай, який безпечний для вживання.

Крім того, листя можуть бути перетворені в ефірну олію для зовнішнього застосування або інгаляції.

Ось 7 вражаючих лікувальних властивостей листя евкаліпта, а також протипоказання до застосування.

Лікувальні властивості листя евкаліпта

Ось 7 науково доведених цілющих властивостей листя евкаліпта.

1. Містять велику кількість антиоксидантів

Хоча ви не можете їсти свіжі цільні листя евкаліпта, сухе листя можна використовувати для приготування чаю.

Однак будьте обережні — не додавайте в цей чай евкаліптова олія, яке може бути токсичним при вживанні. Виберіть чай з написом «чай з листя евкаліпта» і не додавайте ефірне масло евкаліпта в нього.

Листя евкаліпта є відмінним джерелом антиоксидантів, зокрема флавоноїдів, які захищають ваш організм від окислювального стресу і пошкодження вільними радикалами.

Основними флавоноїдами евкаліпта є катехіни, ізорамнетін, лютеолін, кемпферол, флоретін і кверцетин. Дієти, багаті цими сполуками, можуть захистити від деяких видів раку, хвороб серця і деменції (1, 2).

Наприклад, велике дослідження, що включає 38 180 чоловіків і 60 289 жінок, показало, що дієта з високим вмістом флавоноїдів була пов’язана з 18% зниженням ризику розвитку смертельних захворювань серця (3).

Евкаліптовий чай є хорошим джерелом цих антиоксидантів і в цілому визнаний безпечним для дорослих. Проте діти піддаються високому ризику отруєння евкаліптом і повинні отримати дозвіл від лікаря, перш ніж пити цей чай (4).

Висновок:

Евкаліптовий чай містить велику кількість флавоноїдів, які є антиоксидантами, здатними знизити ризик розвитку деяких видів раку, хвороб серця і деменції.

2. Чи можуть полегшити симптоми застуди

Евкаліпт широко використовується в якості натурального кошти від застуди і є поширеним ліками при застуді і компонентом засобів від кашлю.

Дослідження показали, що він може зменшити слиз і розширити бронхи і бронхіоли ваших легенів. Це також природний протизапальний агент (5, 6).

Основним інгредієнтом, відповідальним за ці властивості, є евкаліптол, також відомий під назвою цинеол, який є з’єднанням, що містяться в евкаліптовому олії (5, 6, 7).

Деякі дослідження показали, що евкаліптол полегшує симптоми застуди, такі як частота кашлю, закладеність носа і головний біль, зменшуючи запалення і накопичення слизу (5, 6).

Крім того, евкаліптол може допомогти полегшити симптоми астми.

В одному 12-тижневому дослідженні 32 людини з бронхіальною астмою щодня отримували або 600 мг евкаліпта, або плацебо. Тим, хто знаходився в групі з евкаліптол, потрібно на 36% менше ліків для контролю симптомів астми, ніж у контрольній групі, яким було потрібно на 7% менше (8).

Евкаліптова олія може вдихати через ніс і може полегшити симптоми застуди. Воно також міститься в багатьох зовнішніх протизастійних засобах. Однак, оскільки навіть невеликі дози масла можуть бути токсичними, вам слід уникати його прийому всередину (9).

Перш ніж використовувати евкаліптол або міняти ліки обов’язково проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем.

Висновок:

Евкаліпт містить з’єднання під назвою евкаліптол, яке, як було встановлено, зменшує закладеність носа, частоту кашлю і пов’язані з застудою головні болі. Він може також полегшити симптоми астми, хоча необхідні додаткові дослідження.

3. Чи можуть лікувати сухість шкіри

Застосування листя евкаліпта може лікувати сухість шкіри, збільшивши вміст в ній кераміди.

Кераміди — це тип жирної кислоти в вашій шкірі, який відповідає за підтримання бар’єру і збереження вологи. Ті, хто відчуває сухість шкіри, лупа або шкірні захворювання, такі як дерматит і псоріаз, зазвичай мають більш низький рівень керамідів (10).

Було виявлено, що екстракт листя евкаліпта для місцевого застосування стимулює вироблення керамідів в шкірі, утримує вологу і захищає шкірний бар’єр. Він містить з’єднання під назвою макрокарпал A, яке, мабуть, стимулює вироблення керамідів (10).

У дослідженні, проведеному за участю 34 осіб, використання лосьйону для шкіри голови, що містить екстракт листя евкаліпта і синтетичного кераміди, значно зменшило почервоніння шкіри голови, свербіж, сухість та лущення (11).

Отже, багато засобів для волосся і шкіри містять екстракт листя евкаліпта.

Висновок:

Було виявлено, що екстракт листя евкаліпта збільшує вироблення керамідів в шкірі, що може поліпшити стан шкіри при сухості і лупи. Щоб підтвердити це необхідні додаткові дослідження.

4. Чи можуть зменшити біль

Вдихання ефірного масла евкаліпта може зменшити біль.

Евкаліпт містить багато протизапальних сполук, таких як цинеол і лімонен, які можуть діяти як знеболюючі засоби (12).

Триденне дослідження за участю 52 осіб, які перенесли операцію із заміни колінного суглоба, показало, що щоденне вдихання парів евкаліптової олії, розчиненого в мигдалевому маслі протягом 30 хвилин, значно знижувало сприймаються рівні болю і кров’яний тиск в порівнянні з вдиханням парів чистого мигдального масла (12 ).

Проте інше дослідження, проведене за участю 123 чоловік з онкологічними захворюваннями, не виявило поліпшення відчувається біль після вдихання парів масла евкаліпта за 3 хвилини до медичної процедури, що свідчить про необхідність додаткових досліджень (13).

Висновок:

Вдихання парів евкаліптової олії може допомогти знизити рівень болю. Проте необхідні додаткові дослідження.

5. Чи можуть сприяти розслабленню

Вважається, що евкаліпт зменшує симптоми стресу.

В одному дослідженні 62 здорових людини зазнали значного зниження тривожності перед операцією після вдихання евкаліптової олії. Евкаліпт містить евкаліптол, який має заспокійливі властивості (14).

Крім того, вдихання парів евкаліптової олії протягом 30 хвилин було пов’язано з більш низьким артеріальним тиском у пацієнтів після операції на коліні, що свідчить про його заспокійливому ефекті (12).

Дослідники вважають, що це знижує активність вашої симпатичної нервової системи — вашої системи реагування на стрес — і підвищує активність вашої парасимпатичної нервової системи, що сприяє розслабленню (12).

Висновок:

Евкаліптова олія пов’язано зі зниженим кров’яним тиском і зменшенням неспокою. Вважається, що вдихання його парів активує парасимпатичну нервову систему, яка сприяє розслабленню.

6. Чи можуть допомогти зберегти ваші зуби здоровими

Екстракт листя евкаліпта, відомий як евкаліптол, може поліпшити здоров’я зубів.

Листя евкаліпта містять велику кількість етанолу та макрокарпала C — різновид поліфенолу. Ці сполуки пов’язані з більш низьким рівнем бактерій, які можуть викликати карієс і захворювання ясен (15).

Дослідження, проведене за участю 97 осіб, показало, що у тих, хто жував жуйку з екстрактом листя евкаліпта 5 разів на день протягом не менше 5 хвилин, відзначалося значне зниження утворення зубного нальоту, кровоточивості ясен і запалення ясен, в той час як в контрольній групі поліпшення не спостерігалося (15).

З цієї причини евкаліптол зазвичай додають в рідину для полоскання рота.

Висновок:

Виявлено, що жувальна гумка з екстрактом листя евкаліпта значно знижує утворення зубного нальоту на зубах і ознаки захворювання ясен. Він додається до багатьох типів рідин для полоскання рота і в інші засоби для догляду за порожниною рота.

7. Чи можуть діяти як натуральний засіб від комах

Евкаліптова олія є природним засобом від комах, головним чином завдяки вмісту евкаліптолу.

Дослідження показали, що він ефективний для захисту від комарів і інших кусають комах протягом восьми годин після зовнішнього застосування. Чим вищий вміст евкаліптолу в евкаліптовому олії, тим довше і ефективніше він діє як репелент (16).

Фактично, CDC перераховує масло лимонного евкаліпта — отримане з дерева лимонного евкаліпта — як схваленого і могутнього засобу від комах (17).

Крім того, евкаліптова олія може лікувати педикульоз. В одному рандомізованому дослідженні ця олія була в два рази ефективніше, ніж популярний засіб від вошей при лікуванні педикульозу. Проте недавній огляд передбачає, що необхідні додаткові дослідження (18, 19).

Висновок:

Евкаліптова олія містить з’єднання під назвою евкаліптол, яке, як було виявлено, відлякує комарів і інших кусають комах. Воно також може бути ефективним засобом для лікування педикульозу, але необхідні додаткові дослідження.

Застосування листя евкаліпта і засобів на їх основі

Листя евкаліпта можна знайти в Інтернеті і використовувати різними способами, в тому числі:

Багато безрецептурні засоби також містять евкаліпт, наприклад, рідина для полоскання рота, засоби для розтирання і жувальна гумка.

Висновок:

Листя евкаліпта можна використовувати цілими, меленими або у вигляді масла. Ви можете пити чай з листя евкаліпта і використовувати масло для ароматерапії або в якості мазі або натурального спрея від комах. Тільки переконайтеся, що ви не приймаєте ефірне масло всередину.

Протипоказання до застосування листя евкаліпта

Хоча листя евкаліпта в цілому визнані безпечними, існує ряд серйозних ризиків для здоров’я, пов’язаних з прийомом евкаліптової олії всередину, оскільки це може привести до отруєння.

Також важливо відзначити, що діти схильні до вищого ризику отруєння. Повідомлялося про приступи, утруднене дихання, зниженому рівні свідомості і навіть смерті (20, 21).

Крім того, немає достатніх доказів, щоб визначити, чи є масло евкаліпта безпечним для вагітних або жінок, що годують. Таким чином, цим групам населення слід уникати його застосування (4).

Деякі люди після нанесення масла евкаліпта на шкіру відчувають контактний дерматит. Щоб знизити ризик подразнення шкіри, використовуйте масло-носій, таке, як фракціоноване кокосове масло або масло жожоба. Перед використанням олії зробіть патч-тест, щоб переконатися, що у вас немає реакції (22).

Нарешті, евкаліптова олія може взаємодіяти з деякими ліками, такими як ліки від діабету, високого рівня холестерину, кислотного рефлюксу і психічних розладів. Перед його використанням обов’язково проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем (23).

Висновок:

Прийом евкаліптової олії всередину може викликати отруєння, і його слід уникати. Діти схильні до вищого ризику отруєння. У деяких випадках в результаті зовнішнього застосування люди можуть відчувати контактний дерматит, тому перед використанням проведіть патч-тест.

Підведемо підсумок

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: