Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Люмбаго: що це таке, симптоми і лікування в домашніх умовах

Люмбаго: що це таке, симптоми і лікування в домашніх умовах

Люмбаго — це поширене стан, що характеризується гострим болем у спині, яке зачіпає 80% населення розвинених країн. Зазвичай це пов’язано з перевтомою суглобів в нижній частині спини, але може бути викликано на ревматоїдний артрит та іншими інфекціями. На цій сторінці ви дізнаєтеся: люмбаго — що це таке, симптоми і лікування в домашніх умовах, а також які причини його виникнення.

Що таке люмбаго?

Люмбаго — ще один термін, що відноситься до болів в попереку. Цей стан зачіпає до 80% людей в промислово-розвинений західний світ в якийсь момент їхнього життя.

Цей термін вперше з’явився в 1600-х роках, а потім використовувався головним чином лікарями. Він став більш популярним серед немедичного населення і широко використовувався навіть в 1960-х і 70-х роках.

Термін «люмбаго» походить від латині — «Lumbus» означає «поперек». Отже, люмбаго означає «слабкість в попереку», або, альтернативно, «слабкість в нижній частині спини», що є більш точним описом.

Ми зазвичай розглядаємо біль в попереку як сучасний феноменом, і дійсно, схоже, що сидячий спосіб життя, який переважає в нашому цивілізованому світі, може сприяти цій проблемі. Однак той факт, що люмбаго було описано в 1600-х роках, свідчить про те, що наші предки також страждали від цієї проблеми.

Ймовірно, проте, що в ті дні не бракувало фізичних навантаженнях або проблем поганої постави, які сприяли цьому стану, і швидше за все хвороба люмбаго в ті дні викликалося дегенеративними станами, такими як артрит.

Які причини люмбаго?

Як і при будь-якій проблемі, яка веде до болю в спині, причина люмбаго не завжди очевидна або легко ідентифікується навіть після медичних обстежень або діагностики.

Поперекова область, або нижня частина спини, піддається високому навантаженні, переносячи значну масу тіла, і вона робить це, забезпечуючи при цьому широку свободу руху в області нашої талії. Це відбувається завдяки сильним м’язам, зв’язкам і сухожиллям, що підтримує нас. Найчастіше люмбаго виникає в результаті механічної проблеми в суглобах і м’язах нижньої частини спини.

Іноді воно може виникати в результаті «зносу» хребців нижній частині спини або будь-якої іншої форми дегенерації суглобових поверхонь в результаті «перевтоми або надмірного використання». Люмбаго іноді називають ревматизмом, і частіше це стан зустрічається у літніх людей. Інші причини болю в попереку менш поширені.

Люмбаго може бути викликано декількома різними факторами, які ми розглянемо нижче:

Якщо ваше захворювання не проходить через 3 дня, важливо проконсультуватися з лікарем, оскільки це також може бути пов’язано з більш серйозними захворюваннями, такими як ревматоїдний артрит, інфекції, різні кісткові захворювання і рак. Лікар підтвердить діагноз люмбаго після проходження вами таких діагностичних процедур, як УЗД або МРТ.

Гострий і хронічний люмбаго

Залежно від того, як довго тривають симптоми, люмбаго можна класифікувати як «гострий» або «хронічний». Ось класифікація люмбаго:

Симптоми люмбаго

Основним симптомом люмбаго є біль в нижній частині спини (простріл в попереку) або поперекової області хребта. Цей стан зазвичай пов’язане з болем, м’язовою напругою і скутістю в нижній частині спини, яка може бути досить серйозною, що призводить до нездатності займатися звичайними повсякденними справами і може знерухомити.

До інших симптомів люмбаго відноситься иррадиирующая біль в одну або обидві ноги. Коли це відбувається, це вказує на те, що нерв або роздратований, або затиснений в спині (защемлення нервових корінців) — стан, відоме як ішіас.

Зверніться до лікаря якщо біль в спині супроводжується наступними симптомами:

Як лікувати люмбаго в домашніх умовах

Лікування люмбаго поперекового відділу можна проводити в комфортних для себе умовах, наприклад, вдома. Ось список домашніх засобів, які можуть допомогти вам швидше позбутися від хворобливих симптомів.

Протизапальна дієта

Під час люмбаго хребта важливо дотримуватися збалансованого раціону харчування і уникати продуктів, які погіршують запалення, наприклад, молочних продуктів, білого цукру, червоного м’яса і продуктів, виготовлених з рафінованого борошна. Замість цього щодня вживайте продукти, що сприяють зменшенню запалення, такі як:

Тепло

Використовуючи грілку, вовняну тканину або приймаючи гарячу ванну, ви можете полегшити біль при люмбаго.

Замочіть невеликий рушник в дуже гарячій воді і вичавіть його так, щоб воно стало вологим (не мокрою), але гарячим. Помістіть це гаряче вологий рушник на найболючішу область спини. Негайно помістіть або пляшку з гарячою водою, або водяну грілку поверх гарячого вологого рушника. Гаряча поверхня повинна бути досить великою, щоб покрити хвору область на попереку.

Прикладання гарячого до хворої області дозволяє розширити кровоносні судини, що сприяє поліпшенню кровопостачання і розслабленню.

Глиняні припарки

Глина — відмінне, недороге і просте засіб для лікування будь-якого типу запалення. Зробіть припарку, змішавши теплу воду із зеленою або червоною глиною, поки не вийде паста, яку ви можете нанести на хвору область. Після нанесення накрийте хворе місце ковдрою або товстої вовняною тканиною для забезпечення тепла. Чи не счищайте глину принаймні півгодини, але ви також можете залишити її на ніч. Коли ви підете видалити її з тіла, вона буде сухою. Глина поглине токсини, зменшить запалення і забезпечить організм мінералами.

Арніка

Арніка — це рослина, що використовується спортсменами для профілактики і лікування травм. Воно є в формі екстракту, мазі від люмбаго і гомеопатичного препарату, серед інших. Ви можете комбінувати як зовнішнє застосування, так і пероральний прийом арніки.

Якщо ви вирішите використовувати гомеопатію, використовуйте засіб Arnica Montana 9 CH і приймайте по 3 маленьких кульки під язик тричі на день між прийомами їжі, вживанням напоїв і використанням ментолових ароматизаторів (жувальна гумка, зубна паста тощо).

Розмариновий оцет

Розмарин допомагає мобілізувати кровообіг, а масаж з використанням розмаринової оцту може бути дуже корисним в лікуванні люмбаго. Ви також можете зробити такий оцет самостійно, дозволивши декільком гілочках розмарину настоятися в скляній пляшці оцту.

Що ви ще можете зробити, щоб полегшити симптоми люмбаго?

Якщо у вас поперековому люмбаго, ви можете допомогти собі в такий спосіб:

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: