Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Масло зародків пшениці — його застосування і властивості

Масло зародків пшениці - його застосування і властивості

Жива їжа, несуча молодість і активне довголіття — ось як можна охарактеризувати масло зародків пшениці. Цей продукт просто вражає уяву своєю кількістю корисних властивостей. Адже в маленькому проростки пшениці сконцентрована вся його життєва сила і енергія, що витрачається їм в подальшому на правильний ріст і розвиток.

Масло з нього віджимається виключно методом холодного віджиму, що дозволяє зберегти в незмінному вигляді величезна кількість вітамінів, мінералів, мікро — і макроелементів, ензими, практично всі замінні і незамінні амінокислоти, ліпіди та інші активні елементи. Масло зародків пшениці надзвичайно цінно і в той же час є для більшості людей в зв’язку зі своєю поширеністю і невисокою ціною.

Корисні властивості і застосування масла зародків пшениці

У чому ж користь масла зародків пшениці і де його можна ефективно застосовувати? Розглянемо.

Профілактика раку

Масло, що отримується з пророслої пшениці, містить велику кількість антиоксидантів, що робить цей продукт чудовим онкопротектором.

Омолодження організму

Усуває негативний вплив вільних радикалів, що сприяє омолодженню організму і захист від різних захворювань. Показано, як загальнозміцнюючий і омолоджуючий засіб для людей похилого віку.

Нормалізує обмін речовин

Даний продукт стимулює обмінні процеси жирів і вуглеводів в організмі, суттєво сповільнюючи жирове окислювання. Нормалізує обмінні процеси на клітинному рівні, сприяє поліпшенню слизових оболонок.

Серцево-судинна система

Масло з пророслої пшениці володіє корисними властивостями відносно судин і серця. Це, перш за все пов’язано з великим вмістом токоферолів. Ці сполуки в значній мірі знижують ймовірність серцевих нападів (на 77%). При регулярному великому надходженні в організм токоферолов, смертність від хвороб серця знижується на 47%. Їх корисну дію обумовлено істотним зменшенням ризику утворення тромбів за рахунок запобігання прилипання холестерину до стінок кровоносних судин і значного зменшення його кількості в крові. Крім цього, токофероли покращують кровотік, кровоносні судини стають міцнішими і еластичною. При варикозі і тромбофлебіті прибираються набряки, і поліпшується проникність судин.

Дефіцит магнію і нестача кисню може викликати пошкодження серцевого м’яза. Масло зародків пшениці при його регулярному або системному застосуванні охороняє серце від цих небезпечних наслідків.

У косметології

Застосовується для омолодження шкіри, усунення вугрової висипки, усунення пігментних плям і веснянок. Відмінно зволожує і живить шкіру, усуваючи сухість і лущення, зміцнює волосся. Використовується для масажу з метою усунення целюліту.

Приводить в норму обмін речовин

Це дає можливість людям з порушеним обміном речовин знизити надмірну вагу.

Імунітет

Систематичне застосування олії зародків пшениці підвищує загальну опірність організму. Імунна система ефективно справляється з будь-якого роду інфекціями і вірусами, що не може не відбитися на термінах одужання в кращу сторону в періоди епідемій грипу і простудних захворювань.

Вагітність і період лактації

Сприяє нормальному перебігу вагітності на всіх термінах, запобігає розтяжки на шкірі і посилює лактацію. При фетоплацентарної недостатності масло сприятливо впливає на фетоплацентарний комплекс.

Цукровий діабет

Системне споживання масла зародків пшениці перешкоджає розвитку ускладнень і можливих проблем з кровоносними судинами, нирками і печінкою. Збільшується вироблення інсуліну організмом і стимулюється утворення еритроцитів. Детально про цукровий діабет читайте в розділі Цукровий діабет.

Корисно знати

Цікаві факти. У зародку пшениці міститься приблизно в 350 разів більше вітамінів, в порівнянні з дорослим колосом пшениці. Особливо потрібно відзначити, що вміст вітаміну E (Токофероли) в ньому найвище серед усіх рослин на планеті. Причому токофероли в маслі зародків пшениці переважають в самій його активної і найбільш корисною для здоров’я формі — альфа-токоферол (до 70%).

До складу масла зародків пшениці входять: вітаміни групи B, вітамін E (токоферол) — до 600 мг/100гр масла, вітаміни A, C, D, ненасичені жирні кислоти, цинк, мідь, селен, лецитин, холін та інші активні компоненти.

Масло зародків пшениці протипоказано при кровотечах в шлунково-кишковому тракті, при серйозному пошкодженні органів черевної порожнини з подразненням очеревини, при діареї і також, якщо є індивідуальна непереносимість.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: