Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Маточне молочко: властивості, застосування, протипоказання

Маточне молочко: властивості, застосування, протипоказання

Маточне молочко — це секреція молочного кольору, що виробляється робочої медоносної бджолою. Воно, як правило, складається з 60% — 70% води, 12% — 15% білків, 10% — 16% цукру, 3% — 6% жирів і 2% — 3% вітамінів, солей і амінокислот. Його склад може дещо відрізнятися в залежності від географії та клімату. Назва цього продукту бджільництва пов’язано з тим, що бджоли використовують його для годування маток бджіл на всіх стадіях їх розвитку протягом усього життя. Деякі люди використовують маточне молочко як ліки, однак не слід плутати маточне молочко з бджолиним пилком або бджолиною отрутою.

Його ще називають «Королівським желе». Це назву воно отримало завдяки тому, що «Королеву-бджолу» матку бджоли протягом всього її життя бджоли-годувальниці годують цієї вкрай живильною рідиною. Вона виробляється спеціальними залозами у верхній частині щелеп бджіл. Консистенція маточного молочка схожа зі сметаною. Колір його варіюється від молочного до світло-кремового. Якщо ви бачите, що воно переливається перламутром і змінює кольорові відтінки, залежно від кута огляду, знайте, що ви бачите свіжий і якісний продукт. На смак воно з кислинкою і завжди пекуче, а післясмак залишається ще довгий час.

Маточне молочко використовується для лікування хвороб печінки і нирок, астми, панкреатиту, сінної лихоманки, безсоння, передменструального синдрому (ПМС), виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, переломів кісток, шкірних захворювань, для усунення симптомів менопаузи і зниження високого рівня холестерину. Воно також застосовується в якості загального тонізуючого організм кошти, для боротьби з наслідками старіння, а також для посилення імунної системи.

Деякі люди завдають маточне молочко безпосередньо на шкіру обличчя і тіла як тонізуючий засіб або на шкіру голови для стимулювання росту волосся.

В даний час існує мало наукової інформації про вплив маточного молочка на організм людини. Однак під час дослідів на тваринах було виявлено, що маточне молочко в деякій мірі пригнічує ріст ракових пухлин і запобігає розвитку атеросклерозу.

Маточне молоко — живить наш організм, відновлює втрачене здоров’я і продовжує життя.

Корисні властивості маточного молочка

Завдяки складному і багатому складу, маточне молочко позитивно впливає на весь організм людини.

Серцево-судинна система

Поліпшується стан кровоносних судин, нормалізується артеріальний тиск, поліпшується ліпідний обмін, зменшується рівень холестерину в крові, поліпшуються в цілому функціонування органів і особливо діяльність серця. Читайте також про 12 продуктах, знижують рівень холестерину в крові.

Нервова система

Наводиться в тонус парасимпатична нервова система. Завдяки етомууходіт безсоння, знімається нервова напруга, збільшується працездатність і проходять мігрені. Людині хочеться жити і радіти життю.

Імунна система

Стимулюється робота імунітету. Маточне молочко має противірусну, антибактеріальну та антимікробну дію.

Шкіра

Поліпшується структура шкірних покривів, розгладжуються зморшки, і колір шкіри стає природним.

Вживаючи бджолине маточне молочко, людина стає бадьорим, життєрадісним, енергійним, поліпшується пам’ять, і організм в цілому стає дуже стійкий до різних захворювань.

Застосування маточного молочка і його ефективність

Розглянемо застосування і ефективність маточного молочка, які підтверджені або не підтверджені науково.

Бджолине маточне молочко можливо ефективно:

Симптоми менопаузи. Деякі дослідження показують, що оральний прийом маточного молочка і бджолиного пилку протягом 12 тижнів може зменшити симптоми менопаузи, і поліпшити самопочуття жінок в цей період. Прийом продукту, що містить маточне молочко, масло вечірньої примули, Даміана і женьшень може також зменшити симптоми менопаузи.

Бджолине маточне молочко можливо неефективно:

Сезонна алергія (сінна лихоманка). Було виявлено, що оральний прийом препаратів на основі маточного молочка протягом 3-6 місяців до і під час сезону алергії практично не усуває такі симптоми, як закладеність носа, чхання або дискомфорт в області очей у дітей з сінну лихоманку.

Недостатньо доказів ефективності:

Діабетичні виразки стопи. Ранні дослідження показали, що нанесення мазі, що містить маточне молочко і пантенол (Pediphar) протягом 6 місяців після видалення омертвілих тканин може поліпшити загоєння виразок діабетичної стопи.

Безпліддя. Ранні дослідження показали, що спринцювання розчином, що містить маточне молочко, єгипетський бджолиний мед і пергу протягом 2-х тижнів може збільшити вірогідність зачаття дитини у пар з проблемами фертильності в зв’язку зі зменшенням рухливих сперматозоїдів (астенозооспермією).

Високий рівень холестерину. Ранні дослідження показали, що ін’єкції маточного молочка, сублінгвального прийому маточного молочка (прийом шляхом розміщення його під язиком) або прийом всередину протягом 2-11 тижнів, може знизити рівень холестерину в крові у людей з високим рівнем холестерину.

Передменструальний синдром (ПМС). Ранні дослідження показали, що оральний прийом лікарського засобу, що містить маточне молочко, екстракт бджолиного пилку і бджолиний пилок з екстрактом маточки протягом 2 менструальних циклів, зменшує деякі симптоми ПМС, включаючи дратівливість, збільшення ваги і набряк.

Також в зв’язку з малою кількістю проведених досліджень недостатньо доказів ефективності застосування маточного молочка при таких захворюваннях і патологічних станах:

Щоб оцінити ефективність застосування маточного молочка з метою лікування цих захворювань необхідна більша кількість доказів.

Застосування маточного молочка в народній медицині

Маточне молочко можна застосовувати як в лікуванні різних захворювань, так і в профілактичних цілях, щоб попередити появу хвороб мати хороший імунітет і відмінно себе почувати.

Лікування маточним молочком показало свою дієвість на ділі, випробувано і перевірено. Ним лікують серцеві захворювання, ішемічну серцеву хворобу, атеросклероз, тромбофлебіт, ендартеріїт та ін. Вживання маточного молока при даних захворюваннях в значній мірі прискорює одужання. Завдяки йому спазми судин припиняються, кровотік стає краще, а шкідливий холестерин в організмі сходить нанівець.

Як правило, в таких випадках приймати необхідно 5 грам 2% суміші «Королівського желе» з медом. Отриманий засіб необхідно покласти під язик і тримати його там поки воно повністю не розчиниться, або можна приймати перевірені натуральні препарати маточного молочка.

Маточне молочко бджіл прибирає серцевий біль, покращує стан міокарда. У комплексному лікуванні стенокардії, напади практично повністю йдуть і навіть якщо зрідка трапляються, то не так інтенсивно, як раніше. Хороші результати мають місце бути при лікуванні бронхів, трахеї і при ларингіті. Також йде нежить, його хронічна і гостра форма. Комплексне лікування з використанням бджолиного маточного молочка в кілька разів зменшує терміни одужання і знижує побічні ефекти препаратів традиційної медицини.

При даних захворюваннях можна використовувати маточне молочко з медом, розведені в пропорції 1: 100. Закладати під язик двічі на добу. Або також можна приймати перевірені натуральні препарати маточного молочка.

Виразки шлунка і дванадцятипалої кишки також добре піддаються лікуванню маточним молочком. Хвороби печінки, її запалення і цироз, лікуються маточним молочком. Застосовуючи цей прекрасний продукт при цих захворюваннях спостерігаються значні поліпшення у хворих. Знижується рівень цукру в крові у хворих на цукровий діабет. Псоріаз, осередкове облисіння і інші шкірні недуги також ефективно лікуються «Королівським желе».

Бджолине маточне молочко дітям давати можна і потрібно. Якщо мед дітям можна давати з 3 років, тому що на нього можуть бути алергічні реакції, то маточне молочко дітям можна давати в будь-якому віці. Це відмінний імуномодулятор, який є чудовою профілактикою простудних захворювань і грипу. Маточне молочко — це натуральний джерело білків, вітамінів, амінокислот, мікроелементів і багатьох інших корисних компонентів для вашої дитини.

Протипоказання, побічні ефекти і безпеку

Маточне молочко при правильному вживанні ймовірно безпечно для більшості людей. Було доведено, що препарати на основі цього продукту бджільництва, що містять комбінацію бджолиного маточного молочка, екстракту бджолиного пилку, і бджолиний пилок з екстрактом маточки можна безпечно використовувати протягом 2-х місяців. Інший комбінований препарат, що містить маточне молочко і квітковий пилок (Мельброзія) можна безпечно приймати протягом 3 місяців.

Маточне молочко може викликати серйозні алергічні реакції, включаючи астму, набряк горла і навіть може призвести до летального результату. У рідкісних випадках, прийом цього засобу може призвести до кровотечі в товстій кишці, що супроводжується болем у животі і кривавим поносом.

Маточне молочко також ймовірно є безпечним засобом при нанесенні його на шкіру в помірних кількостях. Проте, в деяких випадках нанесення його на шкіру голови може викликати запалення і алергічний висип.

Запобіжні заходи в застосуванні маточного молочка

Споживання цього корисного продукту понад норму може викликати неприємні побічні ефекти. У таких випадках можуть спостерігатися порушення сну, нервові розлади, сухість у роті, порушення ендокринної системи і можлива алергія у вигляді почервоніння шкіри і свербіння. Все це відбувається в зв’язку з великою концентрації природних активних речовин в маточне молочко.

Всього цього можна уникнути простим дотриманням потрібних дозувань. Але якщо все ж сталося так, що ви з’їли його більше, ніж це необхідно і почалися небажані ефекти, просто знизьте споживання даного продукту або на час припиніть його прийом.

Якщо брати біологічно-активні добавки «Маточне молочко» і дотримуватися тих дозувань, які передбачені, то помилитися неможливо, і передозування виключена.

Особливі запобіжні заходи та попередження

Взаємодія маточного молочка з іншими препаратами

Помірне взаємодія — будьте обережні з цією комбінацією:

Маточне молочко може посилювати дію варфарину (Кумадіна). Прийом цього продукту бджільництва з Варфаріном (Кумадіна) може привести до збільшення ризику виникнення синців або кровотечі.

Дозування

Відповідна доза бджолиного маточного молочка залежить від декількох факторів, таких як вік людини, стану його здоров’я і ряду інших умов. В даний час не вистачає наукової інформації, щоб визначити відповідний діапазон доз для прийому цього засобу. Майте на увазі, що натуральні продукти не завжди безпечні і дозування можуть бути важливим чинником. Обов’язково дотримуйтеся належних вказівки на етикетках препаратів з маточним молочком, а краще перед його застосуванням проконсультуйтеся з фармацевтом, лікарем або іншим медичним працівником.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: