Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Меліса лікарська — застосування і користь

Меліса лікарська - застосування і користь

Лимонний бальзам, або меліса лікарська, вважається травою, присвяченій богині Діані, і використовується в грецькій медицині ось вже більше 2000 років. У період середньовіччя мелісу використовували, щоб знімати нервову напругу, обробляти рани, як ліки від зубного болю, при шкірних висипах, укусах собак і захворюваннях в період вагітності.

Згадувалося навіть використання меліси при лікуванні облисіння. Як лікарська рослина, меліса традиційно використовується при бронхіті, болях у вухах, лихоманці, метеоризмі, головних болях, високому кров’яному тиску, при грипі, нервових розладах, пригніченому настрої, прискореному серцебитті, зубного болю і нудоти. Чай з листя меліси, як стверджують, усуває менструальні спазми і допомагає позбутися від ПМС.

Меліса лікарська — застосування

Цю корисну траву використовують для заспокоєння нервового збудження, при проблемах зі сном, функціональних шлунково-кишкових розладах, менструальних спазмах і спазмах сечовивідних шляхів.

Вважається, що ефірне масло меліси містить хімічні речовини, які розслаблюють мускулатуру, особливо сечового міхура, шлунка і матки, тим самим знімаючи спазми, усуваючи метеоризм і нудоту.

Меліса лікарська рекомендується для застосування всередину як прекрасний засіб для зняття напруженості, дратівливості, занепокоєння, для симптоматичного лікування органів травлення (таких, як незначні спазми); зовні її застосовують як засіб лікування герпесу на губах.

Останні дослідження свідчать про те, що меліса має заспокійливу і седативну дію на центральну нервову систему лабораторних мишей.

Захворювання щитовидної залози

Використання меліси може регулювати діяльність деяких гормонів щитовидної залози в організмі. Тому вона використовувалася в минулому для лікування хвороби Грейвса, корекції аутоімунних станів, при яких щитовидна залоза виробляє надмірну кількість гормонів. Хоча лабораторні дослідження на тваринах і показали, що меліса сприяє зменшенню розміру щитовидної залози, не можна сказати наскільки справедливо це твердження щодо людини. Меліса лікарська з складі трав’яних зборів (куди традиційно входять також м’ята перцева, хміль, квітки лаванди, горицвіт, шавлія, омела, валеріана) є хорошим засобом для лікування гіперфункції щитовидної залози.

Здатність меліси регулювати роботу щитовидної залози, поряд з її антивірусними характеристиками, роблять її надзвичайно ефективною для лікування синдрому хронічної втоми. Читайте також про натуральних засобах для лікування щитовидної залози.

Підвищення розумової діяльності і зняття напруги

Широко використовується меліса лікарська для лікування безсоння і зняття занепокоєння. Зниження рівня тривожності і зняття стресу допоможе розслабитися і заснути.

При цьому меліса здатна допомогти значно підвищити концентрацію та увагу, поліпшити розумову діяльність. Варто зазначити, що дослідження дії меліси для підвищення концентрації та уваги проводилося фахівцями серед студентів під час сесії, дало дуже хороші результати. Студенти, які брали мелісу, показували більш високі, ніж зазвичай, результати протягом шести годин після прийому. Також вони були більш спокійними і зосередженими на заняттях.

Герпес і антивірусні властивості

Дослідження показали, що меліса лікарська містить поліфеноли, які діють подавляюще на різного роду віруси, в т. ч. вірус простого герпесу, що викликає такі неприємні симптоми як оперізуючий лишай, герпетичні висипання на губах і інші. Дослідження меліси в лікуванні цих симптомів показали значне зниження тривалості і тяжкості герпесу. Також було відзначено зменшення кількості рецидивів.

Мазі, що містять екстракт меліси, нанесені на висипання на губах або виразки на геніталіях, викликані вірусом простого герпесу, значно скорочували час загоєння. Застосування меліси безпосередньо на інфікований ділянку полегшує такі симптоми як свербіж та почервоніння. Відбувається це завдяки вмісту в мелісі кавовій і розмаринової кислот, що мають противірусні властивості.

Безсоння і неспокій

Добре зарекомендувала себе трава меліси в лікуванні безсоння, зняття стресу і напруги. Мелісса, особливо в поєднанні з валеріаною, здатна навіть замінити спеціальні аптечні заспокійливі препарати, покликані рятувати від стресу і безсоння. Застосування меліси в поєднанні з валеріаною показали високу ефективність як седативний засіб, у пацієнтів значно покращився сон, зникли тривожність і занепокоєння, знизився рівень стресу.

Хвороба Альцгеймера і деменція

Як відомо, меліса лікарська містить велику кількість ефірних (летючих) масел, в тому числі і цітронеллал, який, як відомо, володіє седативними властивостями. Дослідження впливу меліси на тварин і людини показало виражений седативний ефект. Цікаво відзначити, що меліса здатна підвищити концентрацію уваги і поліпшити пам’ять у пацієнтів, які страждають на хворобу Альцгеймера. Вважають, що антиоксиданти, що містяться в мелісі, здатні захистити від руйнівного процесу окислення нервові клітини, запобігаючи їх дегенерацію і гальмуючи тим самим прогресування захворювання.

Несподіваний позитивний ефект від застосування меліси виявили у пацієнтів з деменцією (прогресуюче слабоумство). Деменція проявляє себе в таких симптомах, як хаотичність і непослідовність розумового процесу, агресивність або, навпаки, апатія, відчуття неспокою, забудькуватість. Відбувається це через пошкодження головного мозку, викликаного інсультом, на важку форму алкоголізму та ін., Або розвивається на тлі хвороби Альцгеймера або Паркінсона. Меліса лікарська помітно знижує прояви симптомів деменції — надає заспокійливу дію при агресії або апатії, підвищує здатність до концентрації, покращує пам’ять і сприйняття.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: