Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Менструальна мігрень: головні болі у жінок

Менструальна мігрень: головні болі у жінок

Головні болі можуть бути викликані багатьма факторами, в тому числі вони можуть бути пов’язані з вашої генетикою і раціоном харчування. Основним чинником, що сприяє розвитку хронічного головного болю і Менструальної мігрені у жінок, є колебаніяуровня гормонів.

Рівень гормонів змінюється протягом менструального циклу, вагітності і менопаузи, і також залежить від застосовуваних оральних контрацептивів і гормональної терапії.

Для полегшення менструальної мігрені і головного болю у жінок використовуються різноманітні лікарські препарати і додаткове лікування. Жінки, які страждають гормональними головними болями, часто знаходять полегшення під час вагітності або при досягненні менопаузи.

Причини

Головні болі, особливо мігрені, пов’язані з жіночим гормоном естрогеном, контролюючим хімічні речовини в мозку, що впливають на відчуття болю. Зниження рівня естрогену в жіночому організмі може стати причиною виникнення головного болю. Рівень гормонів коливається по різних причин, серед яких:

Менструальний цикл

У зв’язку з тим, що рівні естрогену і прогестерону безпосередньо перед менструацією дуже сильно знижуються, жінки можуть відчувати менструальную мігрень.

Вагітність

Під час вагітності рівень естрогену завжди зростає, в зв’язку з чим, багато жінок відзначають, що їх гормональні головні болі зникають на це період. Проте, під час ранньої вагітності деякі жінки починають відчувати свої перші мігрені, однак після першого триместру головні болі проходять. Після пологів рівень естрогену різко знижується. Читайте докладно про головного болю при вагітності.

Перименопауза і менопауза

У період перименопаузи (за кілька років до настання менопаузи), рівень гормонів жінки постійно коливається, що може викликати головний біль у деяких жінок. Приблизно дві третини жінок, які відчувають менструальні болі, відзначають що при досягненні періоду менопаузи їх симптоми поліпшуються (Womenshealth. gov, 2012), хоча у деяких жінок мігрені погіршуються. Це може бути пов’язано з використанням замісної гормональної терапії.

Оральні контрацептиви і гормональна терапія

Протизаплідні таблетки і замісна гормональна терапія може викликати підвищення і зниження рівня жіночих гормонів.

Інші фактори

Генетичний фактор, як вважають, грає роль в розвитку хронічних мігреней. У жінок, які страждають на мігрень, як правило, виникають головні болі проявляються в результаті поєднання низки факторів. На додаток до дисбалансу гормонів, до цих факторів належать:

Лікування

Чим раніше ви почнете лікування менструальної мігрені, тим вищі ваші шанси на полегшення. Якщо це можливо використовуйте ці прості методи:

До додаткових методів лікування можна віднести біологічний зворотний зв’язок і голковколювання.

До лікарських засобів, що використовуються для лікування менструальної мігрені, відносяться:

Читайте про засоби, здатних усунути і запобігти біль при менструальної мігрені: Засоби від головного болю — що можна, а чого не можна.

Вагітність і годування груддю

Якщо ви плануєте завагітніти, підозрюєте, що ви завагітніли або годуєте грудьми, обговоріть прийняті ліки з лікарем. Деякі препарати від головного болю можуть негативно відбиватися на розвитку вашої дитини. Лікар може порадити вам альтернативні препарати, що не роблять шкідливого впливу на плід.

Перименопауза і менопауза

Якщо ви приймаєте препарати замісної гормональної терапії і відчуваєте погіршення головних болів, попросіть свого лікаря відрегулювати дозування. Естрогенні пластирі можуть постачати ваш організм незначними, стійкими дозами естрогену, що може зменшити частоту і тяжкість головного болю.

Профілактика

Якщо ваші менструальні цикли регулярні, ваш лікар може рекомендувати профілактичне лікування, яке починається за кілька днів до початку менструації і триває до двох тижнів. У деяких випадках може знадобитися щоденне прийняття лікарських профілактичних засобів.

Для того, щоб відстежити причину виникнення головного болю, ведіть «щоденник головного болю», в який записуйте все, що може спровокувати появу болю:

Це допоможе вам виявити фактори, здатні спровокувати мігрень у вашому індивідуальному випадку.

Якщо ви використовуєте оральні контрацептиви:

Якщо ви в даний час не сприймаєте протизаплідні таблетки, запитайте свого лікаря, чи може він порекомендувати що-небудь ще від менструальної мігрені.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: