Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Меню школяра — правильне харчування на кожен день

Меню школяра - правильне харчування на кожен день

Дитина, особливо молодшого шкільного віку, як ніхто інший потребує правильного раціоні харчування. Адже для дитини в 6 — 7 років, це дійсно велика перерва в способі життя, яку не можна порівняти навіть з дитячим садом, де у нього був режим у всьому: в харчуванні, уві сні, в прогулянках тощо.

Від правильного харчування школяра залежить в першу чергу його здоров’я і успішність. Йому просто необхідний хороший імунітет для захисту від різних інфекцій, присутніх у великих колективах. Хвороба не просто забирає на якийсь час сили, вона також вибиває дитини зі шкільної програми і він може почати відставати від однокласників, не кажучи вже про те, що це додає клопоту і переживань батькам.

Подбавши про правильне харчування нашого юного школяра, ми в значній мірі знижуємо ризик різних захворювань і закладаємо основу правильного росту і розвитку організму дитини, що призведе до хорошого, міцного здоров’я в майбутньому дорослому житті. Природно їжа повинна бути різноманітною, смачною, поживною та її повинно бути в міру. Дитину необхідно годувати не рідше, ніж раз о 4 годині інакше відбувається застій жовчі, що в свою чергу веде до утворення каменів в жовчному міхурі, і бажано хоча б тричі на рік додатково давати дитині натуральні вітаміни. Давайте докладніше зупинимося на тому, чим же все-таки годувати дитину і як скласти правильне меню.

Меню школяра на день

Все починається зі сніданку

Сніданок — найважливіший прийом їжі. Дуже часто люди не хочуть їсти з ранку. Для того, щоб у дитини розігрався апетит вранці, краще за все не починати його годувати, поки він остаточно не прокинеться. У цьому дуже добре допомагає ранкова зарядка. На пробудження може знадобитися 30 — 40 хвилин, тому прокидатися варто раніше. Сніданок повинен бути повноцінним і давати достатню кількість енергії на 3 — 4 години.

Він може складатися з різноманітних каш, картопляного пюре, макаронів або вермішелі. Дуже корисно також за 20 хв. до основної страви дати дитині фруктів або ягід. Це додатково підігріє апетит і позитивно позначиться на моториці ШКТ, не кажучи про вітаміни, ензими та інших корисних компонентів, що містяться в плодах. Запити сніданок можна натуральним соком, чаєм, компотом, какао або кави з молоком.

Другий сніданок

Якщо в школі годують в їдальні, то додаткового пакета з продуктами просто не буде потрібно. Звичайно, необхідно придивитися до їжі, яка подається в шкільних стінах, і в разі її поганої якості і ненатуральності варто просто відмовитися від такої їжі. Адже ми бажаємо своїй дитині тільки кращого. Якщо ж в їдальні годують добре, то питання другого сніданку дитини відпадає.

У випадку з поганим харчуванням ми просто зобов’язані почати готувати дитині перекус. Сюди можуть входити:

Обід

В обідній час дитині необхідно отримувати перше, друге і десерт.

Полудень

Між обідом і вечерею доцільно зробити невеликий перекус. Дитині можна дати:

Вечеря

Вечірньої пори годуєте дитину легко, переїдати не варто. Вечеряти бажано мінімум за 2 години до сну. Що можна запропонувати дитині:

Що слід виключити з раціону юного школяра

В першу чергу з раціону дитини варто виключити або звести до мінімуму фабричну їжу. Якщо ж ви все-таки купуєте такі продукти, то обов’язково ознайомтеся з складом, перш ніж купити. Адже тільки ви поки несете відповідальність за здоров’я дитини.

Продукти, від яких варто відмовитися зовсім:

До цього питання будь-якому батькові необхідно підійти з усією відповідальністю, адже правильне харчування школяра це не тільки здоров’я і правильний розвиток організму, але і так всіма нами бажана успішність нашого сина.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: