Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Мігрень: причини, симптоми, лікування, профілактика

Мігрень: причини, симптоми, лікування, профілактика

Мігрень є неврологічним захворюванням, при якому, як правило, виникають епізодичні або регулярні інтенсивні головні болі, що носять пульсуючий характер.

Приступ мігрені може тривати протягом декількох годин або навіть днів. Пульсуючий біль, як правило, починається в лобовій або бічній частині голови, а також в області очей, причому, головний біль поступово погіршується. Будь-який рух, будь-яка діяльність, яскраві вогні або гучні звуки, також здатні погіршити ваш стан. Під час нападу мігрені часто може виникати нудота, що супроводжується блювотою.

Мігрень може виникати як досить рідко (один або два рази на рік), так і буквально щодня. Жінки значно частіше страждають нападами мігрені, ніж чоловіки.

Симптоми

Найбільш поширеними видами мігрені є класична мігрень і звичайна мігрень.

Симптоми класичної мігрені

Приступ класичної мігрені починається з застережливого ознаки, званого аурою. Цей тип мігрені також називають «мігрень з аурою». Аурою називають виникнення зорових симптомів — візуальних розладів, при яких ви можете бачити:

Візуальне розлад — аура при мігрені

Ви можете на час частково втратити зір, наприклад, бічний зір.

Ви також можете відчути дивні поколювання, печіння або м’язову слабкість в одній стороні тіла. У вас можуть виникнути проблеми в спілкуванні, ви можете відчувати себе пригніченим, дратівливим і неспокійним.

Аури тривають від 15 до 30 хвилин. Ви можете відчувати аури до або після головного болю, а іноді і біль, і аура збігаються за часом, або біль після аури не виникає. Головний біль при класичній мігрені може виникнути в одній стороні голови або відчуватися по всій голові.

Симптоми звичайної мігрені

Приступ звичайної мігрені починається не з аури. Це тип мігрені найбільш поширений і його також називають «мігрень без аури». Звичайна мігрень може починатися повільніше, ніж класична мігрень, тривати довше і в більшій мірі заважати повсякденній діяльності людини. Біль при звичайній мігрені може відчуватися лише на одній стороні голови.

Як ви можете передбачити напад мігрені?

Головний біль при мігрені може бути дуже інтенсивною, що здатне повністю позбавити людину дієздатності. Симптоми мігрені можуть варіюватися від людини до людини і нижче ви можете ознайомитися з більшістю з них.

За кілька годин або навіть днів до початку мігрені у вас можуть виникати деякі ознаки того, що незабаром почнеться напад. До цих ознак належать:

Можливі симптоми мігрені

Причини і фактори ризику

Точна причина виникнення мігрені досі не визначена. Схоже, що мігрень частково може бути викликана зміною рівня серотоніну (одного з основних нейромедіаторів) в організмі. Серотонін відіграє безліч ролей в організмі і може впливати на кровоносні судини, тому що при високому рівні серотоніну, кровоносні судини звужуються (скорочуються). Коли рівень серотоніну падає, кровоносні судини розширюються (розбухають), в зв’язку з чим може виникнути біль або інші проблеми.

Що може спровокувати виникнення мігрені?

Існують деякі фактори ризику, здатні спровокувати виникнення нападу мігрені. До поширених факторів ризику можна віднести:

Найчастіше спровокувати виникнення нападу мігрені можуть:

Вживання сиру і горіхів може спровокувати напад мігрені

Продукти, які можуть викликати мігрень:

Діагностика

КТ і МРТ при мігрені — діагностика

Ваш лікар може діагностувати мігрень на підставі ваших симптомів, проте якщо картина не ясна, може бути необхідний фізичний огляд. Щоб виявити причину головного болю, лікар може направити вас на аналізи крові, комп’ютерна томографія (КТ) або магнітно-резонансна томографія (МРТ) головного мозку. Він також може рекомендувати вам вести «щоденник головного болю», куди вам буде необхідно описувати в подробицях кожен ваш день. Ці докладні записи допоможуть лікарям визначити те, що може викликати ваші мігрені.

Лікування

Існує 2 типу лікарських засобів для лікування мігрені.

Поговоріть з вашим лікарем про те, якому з цих двох типів медикаментів найкраще віддати перевагу у вашому випадку. Деякі люди використовують обидва типи препаратів. Але важливо пам’ятати також те, що часто вживання лікарських засобів або прийняті в великих дозах, можуть викликати інші проблеми зі здоров’ям.

Які ліки допомагають полегшити головний біль при мігрені?

При легкому або помірному мігрені, вам можуть допомогти такі препарати:

Людям, у яких напади мігрені більш серйозні, можливо буде потрібно приймати «абортивні» кошти, що виписуються за рецептом. До цього типу препаратів відносяться:

До інших лікарських препаратів від мігрені відносяться:

Якщо після застосування деяких з перерахованих вище лікарських засобів біль не зникне, може знадобитися використання більш сильних препаратів, наприклад, наркотичних засобів або ліків, що містять барбітурати. Ці ліки можуть викликати звикання і повинні застосовуватися з обережністю.

Що ще ви можете зробити?

Наступні рекомендації допоможуть вам контролювати мігрень:

Профілактика

Якщо мігрень проявляється більше 2 разів на місяць або вона настільки сильна, що просто виводить вас з ладу, заважаючи повсякденних справ і професійної діяльності, запобігти напади сильного головного болю вам можуть допомогти деякі лікарські засоби.

Ці ліки приймаються щодня, незалежно від того, болить у вас голова чи ні. Для запобігання нападів мігрені, лікар може призначити вам певні антидепресанти, протисудомні ліки, серцево-судинні препарати, ін’єкції ботокса, і екстракти листя і кореня белокопитніка.

Що ще ви можете зробити для профілактики мігрені?

Насправді, не існує на 100% надійних способів запобігання нападів мігрені, однак є деякі дії, які все ж можуть допомогти:

Ведіть щоденник головного болю — це допоможе вам дізнатися, що саме викликає вашу мігрень і які методи лікування найбільш ефективні.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: