Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Молочниця у жінок: причини, симптоми, лікування

Молочниця у жінок: причини, симптоми, лікування

Молочниця відноситься до грибкової інфекції, причиною виникнення якої стають дріжджоподібні грибки роду Candia, що є частиною мікрофлори піхви у деяких жінок.

Причини виникнення молочниці у жінок

У більш, ніж 90% випадків, причиною молочниці стає Candida Albicans. В інших же випадках винні інші типи грибка Candia.

Приблизно у 50% жінок, присутність незначної кількості Candida є природною складовою частиною мікрофлори піхви. При цьому у них не виникає ніяких видимих ​​симптомів захворювання.

Вважається, що зміна природного балансу піхви призводить до зростання Candida і викликає симптоми молочниці. Природний баланс мікрофлори може бути порушений в результаті прийому антибіотиків або гормональних змін, наприклад, під час вагітності.

Що підвищує ризик виникнення молочниці?

Молочниця може виникнути в результаті:

Антибіотики

Молочниця виникає приблизно у третини жінок, які приймають антибіотики, в зв’язку з тим, що вони знищують як патогенну мікрофлору, так і необхідні організму бактерії в піхву.

Будь-який тип антибіотика може збільшити ризик розвитку молочниці, але якщо грибок Candida не присутній в піхву, то молочниця виникне тільки в разі зараження ззовні.

Вагітність

У період вагітності, зміна гормонального фону підвищує ризик виникнення молочниці, і ймовірність повторної появи цього захворювання значно збільшується.

Цукровий діабет

Підвищений рівень глюкози в крові необхідно постійно контролювати. Як правило, контроль є регулярне збалансованої дієти і ін’єкцій інсуліну. При недостатньому контролі діабету, рівень глюкози в крові нестабільний, що може стати причиною молочниці. Якщо ви страждаєте діабетом, рекомендуємо поглянути на список натуральних засобів для лікування діабету.

Ослаблена імунна система

При ослабленою імунною системою, ризик розвитку молочниці збільшується. Імунітет може бути ослаблений неправильним харчуванням, шкідливими звичками, хронічною нестачею сну, різними інфекційними захворюваннями і т. д. При ослабленні імунітету, організм не в змозі контролювати Candida.

Можливі причини виникнення молочниці у жінок

Існує кілька хибних думок про причини молочниці.

Контрацептиви

Цілком можливо, що деякі контрацептиви, зокрема комбіновані протизаплідні таблетки здатні збільшити ризик розвитку молочниці. Інші контрацептиви, що зупиняють овуляцію, які містять прогестерон, насправді знижують ризик розвитку молочниці. Тим не менш, до цих пір не існує доказів, що підтверджують це.

Облягаючий одяг

Деякі фахівці вважають, що носіння облягає одягу може стати причиною молочниці, але доказів цього не існує.

Засоби жіночої гігієни

Існує думка, що гігієнічні прокладки, тампони або вагінальні спринцювання збільшують ризик виникнення молочниці. Однак існує вкрай мало свідчень, які доводять це.

Симптоми молочниці у жінок

Симптоми молочниці (вагінального кандидозу), як правило, мають яскраво виражений характер, але в деяких випадках жінки можуть навіть не підозрювати про те, що вони інфіковані.

Прояви молочниці можна розділити на основні і ускладнені.

Основні симптоми молочниці

Ускладнені симптоми молочниці

Легка або важка форми молочниці залежать від першопричини цього захворювання, а саме від того, що сприяло безконтрольному розмноженню грибка Candida.

В якому випадку необхідно відвідати гінеколога?

У будь-якому випадку лікування необхідно почати, як тільки було виявлено захворювання, щоб уникнути ускладнень.

Лікування молочниці у жінок

Вагінальна молочниця в легкій формі зазвичай вимагає короткого курсу медикаментозного лікування. Як правило, достатньо всього від одного до трьох днів щоб позбутися від цього неприємного захворювання. Але в разі тяжкої форми молочниці лікування може тривати набагато довше.

Які медикаменти існують від молочниці:

Досвід показує, що вагінальні супозиторії і пероральних препаратів у рівній мірі ефективні при лікуванні молочниці. Приблизно 80% жінок успішно лікуються, незважаючи на тип використовуваних ними лікарських засобів.

Для початку вам необхідно визначитися з типом медикаментів, які ви будете використовувати.

Жінки часто використовують вагінальні свічки і креми для лікування легкої форми молочниці. Свічки і креми особливо рекомендується в період вагітності та годування груддю.

Пероральні таблетки набагато зручніше у використанні, ніж свічки, крему і мазі, але їх прийом часто пов’язаний з ризиком виникнення побічних ефектів. За ефективністю ж вони рівнозначні.

Пероральні препарати від молочниці у жінок

Існує два основних типи пероральних препаратів для лікування вагінальної молочниці:

Разом з використанням таблеток можна на зовнішню частину статевих органів наносити зволожуючий крем, без використання противогрибкового.

Пероральні препарати від молочниці можуть викликати деякі побічні ефекти, у вигляді шлункових розладів, нудоти, блювоти, проносу, метеоризму, запору, здуття живота і головного болю.

Свічки від молочниці

До складу протигрибкових свічок можуть входити такі протигрибкові речовини:

Вагінальні супозиторії не всмоктуються організмом, але можуть викликати такі неприємні явища:

Не варто починати використання вагінальних супозиторіїв, що не відвідавши попередньо гінеколога.

Аптечні засоби від молочниці

Для придбання більшості таблеток, кремів і супозиторіїв рецепт від лікаря вам не буде потрібно, але не варто купувати і використовувати будь-які засоби, якщо ви відчуваєте молочницю вперше. Спершу відвідайте гінеколога. Не варто використовувати протягом тривалого періоду часу будь-які препарати від молочниці, не порадившись з вашим гінекологом.

Лікування молочниці під час вагітності та в період лактації

Якщо молочниця виникла під час вагітності або в період лактації вам обов’язково необхідно відвідати вашого гінеколога до того, як купити будь-який з протигрибкових засобів.

В даний період лікар не стане прописувати пероральних препаратів у зв’язку з тим, що це може негативно позначитися на вашій дитині. Як правило можуть бути призначені вагінальні свічки на основі клотримазолу, еконазола або міконазолу.

Якщо ви відчуваєте свербіння і хворобливі відчуття навколо вульви, лікар може також призначити протигрибковий крем або мазь.

Багатьох жінок в положенні цікавить питання про те, наскільки небезпечна молочниця для ще не народженої дитини. Про це ви можете дізнатися тут — Чим небезпечна молочниця для плода під час вагітності.

Допоміжний метод лікування молочниці

Щоб прискорити одужання і зняти неприємні симптоми молочниці, жінки також використовують купання в області геніталій з використанням ефірного масла чайного дерева. Але у деяких людей масло чайного дерева може іноді викликати шкірні роздратування і алергічні реакції. У разі появи подразнень вам слід припинити використовувати цю олію.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: