Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Молочниця в роті у дорослих: симптоми, лікування

Молочниця в роті у дорослих: симптоми, лікування

Молочниця у рут або оральний кандидоз — це грибкова інфекція, яка викликається диплоїдним грибком Кандида альбіканс (Candida albicans) або іншими дріжджами роду Candida. Це захворювання не заразне і, як правило, успішно лікується протигрибковими препаратами. Нижче ви дізнаєтеся, що представляє собою молочниця в роті у дорослих, симптоми, лікування, причини виникнення та заходи профілактики цього захворювання.

Симптоми молочниці в роті у дорослих

До симптомів молочниці ротової порожнини відносяться:

У деяких випадках симптоми молочниці в роті у дорослих людей можуть викликати труднощі при прийомі їжі і пиття.

Причини виникнення молочниці в роті у дорослих

Дріжджі роду Candida природним чином мешкають в незначній кількості в роті і травній системі більшості людей. Вони зазвичай не викликають будь-яких проблем, але можуть призвести до розвитку молочниці, якщо почнуть розмножуватися в надлишку.

Є цілий ряд причин, чому це може статися, таких, як:

Немовлята, маленькі діти і люди похилого віку схильні до підвищеного ризику розвитку молочниці в роті. Ризик розвитку орального кандидозу також значно підвищений у людей, які страждають деякими захворюваннями, такими як:

Оскільки грибок Candida мешкає в ротовій порожнині більшості людей, молочниця не є заразним захворюванням.

Коли звернутися до лікаря

Поговоріть з вашим лікарем, якщо у вас спостерігаються симптоми орального кандидозу. Якщо не лікувати це захворювання, симптоми часто можуть зберігатися тривалий час, в результаті чого ви будете відчувати дискомфорт і біль. У важких випадках (якщо не почати лікування), існує також ризик поширення дріжджовий інфекції далі, що може привести до розвитку кандидозного езофагіту.

Лікар зазвичай в змозі діагностувати молочницю в роті, просто обстежуючи ротову порожнину пацієнта. Іноді він може також рекомендувати зробити аналізи крові для визначення основного захворювання, яке могло спровокувати розвиток орального кандидозу, наприклад, цукровий діабет і дефіцит поживних речовин можуть привести до розвитку грибкових інфекцій у роті.

Лікування молочниці в роті

Оральний кандидоз зазвичай успішно лікується протигрибковими препаратами у формі гелів або рідини, які ви використовуєте безпосередньо в порожнині рота (ліки місцевого застосування), хоча в деяких випадках можуть бути призначені препарати в формі таблеток або капсул.

Лікування за допомогою препаратів місцевого застосування, як правило, проводиться кілька разів в день протягом приблизно 7 — 14 днів. Таблетки або капсули зазвичай приймають один раз в день. Ці препарати викликають побічні ефекти досить рідко, хоча деякі з них можуть викликати нудоту (погане самопочуття), блювоту, здуття живота, біль в животі і діарею (пронос).

Якщо причиною виникнення молочниці в роті стали антибіотики або кортикостероїди, лікар може призначити альтернативні засоби або рекомендуватиме зменшити дозування.

Нижче наведено список лікарських засобів, що використовуються для лікування молочниці в роті у дорослих:

Профілактика

Є цілий ряд дій, які ви можете зробити, щоб зменшити ризик розвитку молочниці в роті. Сюди можна віднести:

Якщо ви маєте захворювання або отримуєте лікування, які можуть значно підвищити ризик розвитку молочниці в роті, лікар може порекомендувати вам пройти курс протигрибкових ліків, щоб уникнути цього.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: