Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Насичені жири: список продуктів

Насичені жири: список продуктів

Чи шкідливі такі продукти як сало і вершкове масло для вашого організму? Одне недавнє дослідження показало, що насичені жири не настільки шкідливі для здоров’я людини, як спочатку думали вчені. Але що ж це може означати для вас? Нижче ми розглянемо, що таке насичені жири, список продуктів, що містять цей тип жирів, нові дані досліджень і багато іншого.

Нове знання про насичених жирах

Протягом багатьох десятиліть, учені медики говорили про насичених жирах, як про основний чинник ризику для розвитку серцево-судинних захворювань, таких як атеросклероз, гіпертонія та ін. Демонизация насичених жирів була заснована на теорії, що вони підвищують рівень ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ — «поганий холестерин»), які, як вважають, можуть викликати утворення холестеринових бляшок в артеріях, і збільшувати ризик виникнення інфаркту та інсульту.

Нові дані свідчать про те, що вживання в їжу продуктів, що містять насичені жири, може і не бути прямо пов’язане з підвищеним холестерином ЛПНЩ, однак раціон харчування з високим вмістом жиру може сприяти розвитку ожиріння, яке саме по собі є чинником ризику розвитку серцево-судинних захворювань.

Важливо контролювати загальне споживання жирів і дотримуватися правильного раціону харчування. Департамент охорони здоров’я рекомендує, щоб загальне споживання жиру не перевищувало 35% нашого добового споживання калорій, а максимум для насичених жирів становить 11% від нашого загального добового споживання калорій.

Насичені жири — що все ще є правдою?

Нове дослідження

Останні дослідження показують, що старі дані, на підставі яких всім рекомендується уникати вживання насичених жирів і збільшувати споживання поліненасичені жирів (наприклад, омега-3 і омега-6), в кінцевому підсумку не робить вирішального впливу на здоров’я. У дослідженні, опублікованому в журналі Annals of Internal Medicine, були проаналізовані дані про більш ніж 600 000 учасників, в результаті чого був зроблений висновок про те, що:

«Поточні дані не повною мірою підтримують існуючі рекомендації щодо профілактики серцево-судинних захворювань за допомогою значного споживання поліненасичених жирних кислот і низького споживання насичених жирів».

В інших дослідженнях, переглядаючи взаємозв’язок між споживанням насичених жирів і розвитком серцево-судинних захворювань, вчені також виявили, що результати непереконливі.

Нове дослідження не підтримує існуючі рекомендації, щодо обмеження споживання насичених жирів, з метою зменшення ризику серцево-судинних захворювань. Однак, було виявлено, що розвиток ішемічної хвороби серця пов’язано з вживанням такого типу жирів, як транс-жири.

Трохи про транс-жири

Транс-жирні кислоти (або транс-жири) отримують при гідруванні рослинних масел. Це хімічний процес, метою якого є перетворення рідких масел в тверді для їх широкого застосування в якості інгредієнта при смаженні і випічці. Гідрогенізовані масла використовуються в харчовому виробництві для підвищення терміну придатності, поліпшення смаку і кулінарних властивостей оброблених харчових продуктів, таких як печиво, торти, пироги і фаст-фуд. Невелика кількість транс-жирів природного походження присутній в молочних продуктах, таких як сир, сметана та вершки, а також в яловичині і баранині.

Останнім часом все більше популяризується здоровий спосіб життя і широко поширена інформація про негативні наслідки для здоров’я споживання великої кількості транс-жирів. Завдяки цьому, в останні роки все більше виробників віддають перевагу використанню натуральних корисних інгредієнтів при виробництві продуктів харчування, що вказує на значний прогрес в сфері здоров’я, проте до повної заборони шкідливих компонентів ще дуже далеко. Детально про транс-жири читайте на цій сторінці — Що таке транс-жири і чим вони небезпечні.

Чому слід уникати транс-жирів

Було доведено, що транс-жири, при їх вживанні в їжу, піднімають рівень холестерину в крові, особливо рівень «поганого» холестерину (ЛПНЩ). Транс-жири можуть також знизити рівень «хорошого» холестерину (ЛПВЩ), а також підвищити рівень тригліцеридів — ще один вид жирів в крові. Всі ці ефекти транс-жирів сприяють підвищенню ризику розвитку ішемічної хвороби серця (ІХС), тому обсяг їх споживання слід контролювати.

Транс-жири є найшкідливішим типом жирів, присутньому у великій кількості в фаст-фуді і фабричної їжі

Насичені жири: корисні чи шкідливі?

Ставлячи питання про те, чи шкідливі насичені жири для вашого організму або корисні, вам необхідно поставити собі одне просте запитання — а в порівнянні з чим?

Рафіновані вуглеводи, в більшій мірі, ніж насичені жири, вносять свій вклад в розвиток серцево-судинних захворювань та інших проблем зі здоров’ям. Прості зміни в раціоні харчування, такі як заміна білого хліба на цільнозерновий, і збільшення споживання фруктів і овочів буде в більшій мірі знижувати ризик розвитку серцево-судинних захворювань, ніж просто скорочення споживання насичених жирів.

У яких продуктах містяться насичені жири

Основними продуктами, що містять насичені жири, є:

Трохи детальніше:

Що потрібно побачити на етикетках продуктів харчування

Перед покупкою харчових продуктів, уважно читайте склад продукту на етикетці упаковки. Дивіться на колонку «харчова цінність на 100 г», щоб зрозуміти скільки жиру міститься в продукті:

Якщо на етикетці зазначено кількість насичених жирів, то для визначення необхідної їх кількості вам знадобляться наступні показники:

Збалансоване харчування є ключем до хорошого здоров’я

Здоровий спосіб життя передбачає достатню фізичну активність, цільні продукти в якості основи раціону харчування, помірні розміри порцій і різноманітність продуктів харчування. Середземноморська дієта, заснована на споживанні фруктів, овочів, цільного зерна, риби та продуктів, приготованих з овочів і рослинних масел, пов’язана з більш низьким ризиком виникнення серцевих нападів і серцево-судинних захворювань. Раціон харчування, багатий цільними продуктами, часто є більш ефективним в запобіганні серцево-судинних захворювань, ніж обмежувальні дієти з низьким вмістом жиру і холестерину.

Як ви ставитеся до останніх доказам щодо насичених жирів? Ми хотіли б почути, що ви про це думаєте… Форма коментарів, знаходиться нижче.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: