Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Ненасичені жири: що це таке, користь, список продуктів

Ненасичені жири: що це таке, користь, список продуктів

Ненасичені жири можуть мати дві форми: мононенасичені і поліненасичені. Включення в раціон харчування цих корисних для здоров’я жирів може призвести до зниження рівня холестерину в крові і допомогти запобігти хворобам серця. Для повноцінного функціонування, наші організми потребують помірній кількості жирів, основну частину яких повинні складати ненасичені жири, але навіть їх необхідно споживати в помірних кількостях — в іншому випадку ви ризикуєте набрати зайву вагу і нашкодити здоров’ю. Нижче ми розглянемо, що представляють собою ненасичені жири, список продуктів і користь, яку ви отримаєте від їх вживання.

Що таке ненасичені жири і чим вони корисні

Ненасичені жири також часто називають «хорошими жирами», так як вони можуть справити позитивний вплив на здоров’я вашого серця. Незважаючи на те, що механізми, за допомогою яких вони впливають на ліпіди не до кінця вивчені, дослідження показали, що ненасичені жири можуть незначно знизити рівень холестерину ЛПНЩ і підвищити рівень холестерину ЛПВЩ. Деякі поліненасичені жири, такі як омега-3 жирні кислоти, також можуть допомогти знизити рівень тригліцеридів в крові.

Хоча існує безліч добавок, що містять ненасичені жири, таких як жир з печінки тріски і риб’ячий жир, отримання ненасичених жирів з їжі дає можливість в значній мірі оздоровити вашу серцево-судинну систему. Плюс до всього, ці продукти також будуть постачати ваш організм іншими корисними для серця і кровоносних судин поживними речовинами. Сучасні дієтологи рекомендують щодня отримувати від 25 до 35% ваших калорій з жирів, де ненасичені жири повинні складати більшу частину споживаного жиру.

Підвищення ЛПВЩ

Ліпопротеїни високої щільності (ЛПВЩ) відомі як «хороший» холестерин — має захисну дію на серцево-судинну систему. Ліпопротеїни низької щільності (ЛПНЩ) підвищують ризик утворення холестеринових бляшок в артеріях, в результаті чого можуть виникати серцево-судинні захворювання. У дослідженні, проведеному Жіночої лікарнею Брігхем (Brigham and Women’s Hospital) і Медичним інститутом Джона Хопкінса (Johns Hopkins Medical Institutions), було виявлено, що заміна вуглеводів ненасиченими жирами в дієті для серця, сприяє збільшенню рівня «хорошого» холестерину. У той час як ця дієта не знижувала рівень «поганого» холестерину, вона знижувала рівень тригліцеридів і кров’яний тиск. Результати цього дослідження з’явилися в листопадовому випуску журналуJournal of the American Medical Association в 2005 році.

Зниження ризику розвитку серцево-судинних захворювань

За оцінками American Heart Association, більше 81 мільйона чоловік страждають принаймні однієї з форм серцево-судинних захворювань (за станом на 2006 р). До цих захворювань і порушень відносяться інсульт, високий кров’яний тиск (гіпертонія), серцева недостатність та ішемічна хвороба серця. Клініка Майо повідомляє, що один тип ненасичених жирів може зменшити ризик розвитку ішемічної хвороби серця і привести до зниження рівня артеріального тиску. Омега-3 жирні кислоти, що містяться в харчових продуктах, таких як волоські горіхи і жирна риба, надають захисну дію на серце. Цей тип жиру також знижує ризик розвитку запальних захворювань і деяких видів раку, відповідно до даних університету University of Maryland Medical Center.

Енергія

Білки і ненасичені жири є джерелами енергії для організму. Різниця полягає в тому, що організм використовує їх. Oklahoma Cooperative Extension Service пояснює, що основна функція білка полягає в підтримці структури тіла. Якщо людина споживає більше білка, ніж це необхідно для виконання цієї функції, організм використовує його надлишок для отримання енергії. Жири є найбільш енергоефективної формою їжі, але вони також і найповільніший джерело енергії.

Засвоєння вітамінів

Ненасичені жири допомагають організму засвоювати жиророзчинні вітаміни. Коли людина споживає жиророзчинні вітаміни, організм засвоює їх і зберігає в жирових тканинах. Оскільки організм зберігає жиророзчинні вітаміни, надмірне їх споживання може викликати розвиток симптомів гіпервітамінозу. До жиророзчинних вітамінів ставляться вітамін К, вітамін А, вітамін D і вітамін Е.

Структура

Білки забезпечують структуру для кісток і м’язів, що допомагає зберегти кісткову структуру тіла. Ненасичені жири контролюють інший тип структури — клітинну стінку. Кожна клітина має стінку, яка виконує структурні, захисні і транспортні функції, контролює швидкість росту клітин і протистоїть тискові води. Без клітинних стінок, клітинна мембрана просто розірветься.

Ненасичені жири — список продуктів

Якщо ви хочете включити ненасичені жири в ваш щоденний раціон харчування, вам необхідно замінити (хоча-б від частини) продукти з високим вмістом насичених жирів, продуктами, багатими ненасиченими жирами. В іншому випадку, ви ризикуєте набрати вагу і збільшити рівень ліпідів в крові. Ось список багатих насиченими жирами продуктів:

Крім вживання багатих ненасиченими жирами продуктів харчування, ви можете також виявити, що на сучасному ринку (в аптеках і інтернет-магазинах здоров’я) продається дуже багато біологічно-активних добавок, що містять ненасичені жири, які також можна використовувати в якості додаткового їх джерела. Якщо ви не в змозі з тих чи інших причин регулярно вживати перераховані вище корисні продукти, ви можете почати приймати добавки, які будуть сприяти здоров’ю вашої серцево-судинної системи і всього організму.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: