Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Неспецифічний уретрит: причини, симптоми, лікування

Неспецифічний уретрит: причини, симптоми, лікування

Уретрит — це запалення сечовипускального каналу (трубки, по якій сеча виводиться з сечового міхура назовні). Це захворювання, як правило, викликається інфекцією. Термін неспецифічний уретрит (НСУ) або по-іншому негонококовий уретрит (НГУ) використовується, коли цей стан не пов’язано з гонореєю — інфекцією, що передається статевим шляхом (ІПСШ).

Симптоми негонококкового уретриту (неспецифічного уретриту)

Негонококовий уретрит (НГУ) може викликати різні симптоми у чоловіків і жінок. У деяких випадках НГУ не викликає яких-небудь симптомів.

Симптоми неспецифічного уретриту у чоловіків

НСУ може викликати такі симптоми у чоловіків:

Залежно від причини неспецифічного уретриту, симптоми можуть початися через кілька тижнів або кілька місяців після зараження. Якщо НСУ не пов’язаний з інфекцією, такі симптоми, як подразнення і запалення уретри можуть початися вже через пару днів. Симптоми, які починаються через день або два після сексу, як правило, не пов’язані з інфекціями, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), але тестування на ІПСШ як і раніше рекомендується.

Якщо поточний або недавній сексуальний партнер повідомляє вам, що ви, можливо, були схильні до ІПСШ, які можуть привести до негонококковим уретрит, але у вас немає будь-яких симптомів, не думайте, що у вас немає НГУ. Якщо таке відбувається, то завжди рекомендується пройти тестування в місцевому урологічному відділенні або клініці сексуального здоров’я.

Навіть якщо симптоми НГУ зникли самі собою, вам як і раніше необхідно звернутися за медичною допомогою, так як все ще існує ризик того, що ви могли передати інфекцію комусь іншому.

Симптоми неспецифічного уретриту у жінок

НСУ, як правило, не викликає яких-небудь помітних симптомів у жінок, якщо інфекція не поширюється на інші частини жіночої репродуктивної системи, таких як матка або фаллопієві труби (з’єднують яєчники з маткою).

Якщо інфекція дійсно поширюється, у жінки можуть розвинутися запальні захворювання тазових органів (ВЗТО). ВЗТО є серйозним станом здоров’я, яке може привести до постійного болю. Повторні епізоди ВЗТО пов’язані з підвищеним ризиком розвитку безпліддя.

Деякі жінки з ВЗТО не відчувають симптомів. Однак, якщо симптоми присутні, то жінка, як правило, відчуває наступне:

Деякі жінки з ВЗТО відчувають такі симптоми:

Причини виникнення неспецифічного уретриту

Неспецифічний уретрит (НСУ) найчастіше викликається інфекцією, хоча є багато випадків, коли лікарі не можуть виявити ніякої причини. Незважаючи на те, що інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), можуть призвести до НСУ, цей стан не може бути пов’язано з гонореєю. Уретрит викликається гонореєю називається гонококовий уретрит (гонорейний уретрит). Ось список патогенів, здатних викликати неспецифічний уретрит (негонококовий уретрит):

Хламідії

Хламідіоз, як вважають, є найбільш частою причиною виникнення НСУ у чоловіків. 43% випадків негонококкового уретриту у чоловіків пов’язані з хламідіозом. У жінок, близько 40% НСУ пов’язані із зараженням хламідіями. Хламідіоз викликається бактеріями хламідіями. Цей тип інфекції відноситься до інфекцій, що передаються статевим шляхом, яка поширюється під час незахищеного сексу (без презерватива), в тому числі анального і орального сексу.

Інші інфекції

Ряд інших інфекцій також може привести до НГУ. До них відносяться інші бактерії, які зазвичай мешкають, не завдаючи шкоди в горлі, ротової порожнини або прямій кишці. Вони можуть викликати НГУ, якщо потрапляють в сечовипускальний канал. Це може статися під час орального або анального сексу.

До інфекцій, які можуть викликати НГУ відносяться:

Неінфекційні причини

НСУ також може бути викликаний іншими факторами, не пов’язаними з інфекцією. Запалення уретри може викликати також наступне:

Інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ)

Уретрит може бути викликаний ІПСШ, і тому більш поширений серед людей, які піддаються ризику ІПСШ. До групи ризику входять наступні групи людей:

Діагностування неспецифічного (негонококкового) уретриту

Негонококовий уретрит (НГУ) зазвичай підтверджується після проведення діагностичних процедур в спеціалізованій клініці. Якщо ви думаєте, що у вас може бути НГУ, вам необхідно відвідати вашого місцевого уролога (гінеколога) або клініку сексуального здоров’я. Ці клініки мають доступ до спеціалізованої діагностичної апаратури, якою в міській лікарні може і не бути.

Діагностичні процедури

Дві діагностичні процедури здатні виявити НГУ — мазок з уретри і аналіз сечі. Рекомендується, щоб ви також здали аналізи на гонорею і хламідіоз. Ці дві інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), часто викликають уретрит.

Мазок з уретри

Лікар візьме невеликий зразок виділень з уретри (сечовипускального каналу). Потім зразок буде досліджений під мікроскопом, де буде перевірений на предмет запалення або бактерій, здатних викликати НСУ. Зразок буде взятий за допомогою спеціальної палички з пластикової петлею на кінці. Ця процедура безболісна, але ви можете відчувати дискомфорт протягом декількох секунд.

Аналіз сечі

Вам буде запропоновано надати зразок сечі, яка буде перевірена на наявність бактерій, здатних викликати НГУ, таких, як хламідії. Вам буде запропоновано не мочитися протягом приблизно двох годин, перш ніж надати зразок сечі, так як це може допомогти зробити результати тестування більш надійними.

Результати

Клініки, в яких є сучасні мікроскопи зможуть оголосити результати аналізів в той же день. Іншим клінікам, можливо, буде потрібно відправити зразки в лабораторію для тестування — в цьому випадку, результати аналізів можуть бути недоступні протягом тижня або двох. Медичні фахівці в клініці розкажуть вам, як і коли ви отримаєте ваші результати аналізів.

Лікування неспецифічного уретриту

НСУ зазвичай лікується за допомогою короткого курсу антибіотиків, з метою придушення хвороботворних бактерій, що викликали інфекцію. Якщо уретрит викликаний гонореєю, то лікування може бути іншим.

Антибіотики

Лікування антибіотиками може бути розпочато до отримання результатів аналізів. Якщо результати аналізів не виявили інфекцію, або ваш НСУ пов’язаний із запаленням, викликаним використанням засобів гігієни або пошкодженням уретри, антибіотики також можуть бути призначені.

Більшості пацієнтів з НСУ призначають антибіотики в формі таблеток або капсул, таких як:

Як правило, вам не потрібно повертатися в клініку:

У деяких випадках симптоми повністю зникають протягом двох або трьох тижнів.

Ви не повинні займатися сексом, в тому числі вагінальним, анальним і оральним, поки:

Побічні ефекти

Антибіотики можуть викликати деякі побічні ефекти, такі як:

Антибіотики, що використовуються для лікування НСУ, можуть взаємодіяти з комбінованими протизаплідними таблетками і контрацептивних пластиром. Якщо ви використовуєте ці методи контрацепції, ваш лікар або медсестра можуть повідомити вам про те, які додаткові засоби контрацепції підходять.

НСУ і інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ)

У той час як не всі випадки НСУ викликані інфекціями, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), у вас можуть виникнути симптоми НСУ після сексу. Тому вам необхідно ставитися до всіх випадків НСУ як до ІПСШ та гарантувати, що всі недавні партнери пройшли лікування. Ви також не повинні займатися сексом, поки ви не впевнені, що ви повністю одужали.

НСУ не має тенденції викликати які-небудь помітні симптоми у жінок (див. Уретрит у жінок), але все ще може вплинути на довгострокове здоров’я жінки. Бактерії, пов’язані з НСУ можуть спровокувати розвиток запальних захворювань органів таза (ВЗТО), які несуть серйозну загрозу здоров’ю жінки.

Тому, ви завжди повинні повідомляти про ваш стан свого нинішнього партнера і будь-яким недавнім сексуальним партнерам, якщо вам поставили діагноз неспецифічний (негонококовий) уретрит. Вони також повинні перевірятися і пройти курс лікування в разі потреби.

Інформування партнерів

Важливо, щоб ваш нинішній сексуальний партнер здав всі необхідні аналізи і в разі необхідності пройшов курс лікування. Будь-які сексуальні партнери, які могли бути заражені ІПСШ також повинні бути поінформовані, перевірені і в разі необхідності повинні пройти курс лікування.

Передбачається, що вам необхідно повідомити про свій стан будь-якого партнера, з яким ви мали статеві контакти протягом останніх трьох місяців, але цей термін може варіюватися.

Деякі люди можуть відчувати гнів, розлад або сором при обговоренні ІПСШ з їх поточним партнером або попередніми партнерами. Тим не менш, не бійтеся обговорювати свої проблеми з працівниками охорони здоров’я. Вони можуть повідомити вам про те, до кого звертатися, і покажуть вам кращий спосіб розповісти їм про це.

Ніхто не може змусити вас розповідати будь-кому з ваших партнерів про вашу ІПСШ, але настійно рекомендується зробити це. Відсутність лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом, таких, як хламідіоз може завдати серйозної шкоди здоров’ю людини, особливо здоров’ю жінок.

До ускладнень нелеченого хламідіозу відносяться:

Несприятливий результат лікування

Якщо симптоми негонококкового уретриту (НГУ) не покращує через два тижні після того, як ви почали приймати антибіотики, вам необхідно звернутися до лікаря повторно. Якщо ви брали ліки правильно, лікар поцікавиться, чи не було у вас статевих контактів з кимось, хто не проходив діагностику і курс лікування.

Вам може знадобитися здати додаткові аналізи, щоб підтвердити діагноз і перевіритися на наявність інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). У деяких випадках вам можуть бути призначені нові антибіотики для лікування НГУ.

Ускладнення негонококкового (неспецифічного) уретриту

Негонококовий уретрит (НГУ) може привести до серйозних ускладнень, хоча вони зустрічаються досить рідко.

Хронічний уретрит

Найбільш частим ускладненням неспецифічного уретриту є хронічний уретрит (персистуючий) або рецидивний уретрит. Це коли симптоми уретриту тривають від 1 до 3 місяців після лікування. Це ускладнення виникає приблизно у 10-20% пацієнтів, які лікують НСУ, в тому числі і у жінок. Якщо у вас присутні симптоми через два тижні після початку курсу антибіотиків, вам необхідно повторно звернутися до вашого лікуючого лікаря.

Реактивний артрит

Це рідкісне ускладнення негонококкового уретриту — за оцінками вчених, ускладнення виникає менше, ніж у 1% пацієнтів з НГУ. Реактивний артрит є аутоімунним захворюванням, під час якого імунна система з невідомої причини атакує здорові тканини організму, замість хвороботворних бактерій, що викликали уретрит.

Це може призвести до:

Детально про реактивному артриті читайте тут — Реактивний артрит: причини, симптоми, лікування.

Орхоепідідіміт

Це можливе ускладнення неспецифічного уретриту у чоловіків. Воно являє собою поєднання епідидиміту і орхіту:

Орхоепідідіміт зачіпає менше 1% чоловіків, які страждають неспецифічним уретритом.

Запальні захворювання тазових органів (ВЗТО)

У жінок, запальні захворювання органів таза (ВЗТО) можуть бути результатом неспецифічного уретриту (негонококкового уретриту), якщо своєчасно не розпочато лікування. ВЗТО є серйозним станом, яке може збільшити ризик безпліддя і позаматкової вагітності.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: