Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Очищення кишечника перед колоноскопією

Очищення кишечника перед колоноскопією

Колоноскопія є методом діагностики, при якому відбувається обстеження товстої кишки людини за допомогою використання тонкої трубки з невеликою камерою на кінці і ліхтариком, що вставляються в товсту кишку через анальний отвір.

Колоноскопію використовують для скринінгу пацієнтів на такі проблеми, як поліпи, рак товстої кишки і кровотечі. Це щодо безболісна процедура, до якої пацієнт повинен підготуватися шляхом очищення товстої кишки від калових мас, тому очищення кишечника перед колоноскопією є дуже важливою процедурою. Це дає можливість лікарю повноцінно розглянути внутрішню поверхню стінок кишечника і поставити правильний діагноз.

Крок 1

За день до колоноскопії вам слід вживати тільки певні напої та їжу.

Що ви можете пити:

Що ви можете вживати в їжу:

Якщо ви страждаєте запорами, медики рекомендують дотримуватися цієї дієти протягом двох днів до початку колоноскопії. У деяких випадках пацієнту також буде рекомендовано утримуватися протягом одного або декількох днів до колоноскопії від вживання в їжу горіхів, насіння і подібних продуктів, що містять нерозчинну клітковину.

Крок 2

Якщо колоноскопія вам призначена на першу половину наступного дня, випийте 3 — 4 літри електролітного розчину поліетиленгліколю (ПЕГ) протягом чотирьох годин ввечері. Якщо ж процедура призначена на другу половину дня, цей розчин необхідно випити рано вранці (приблизно в 6 — 7 годин ранку). Лікарі рекомендують пити розчин по 200 мл кожні 10 хвилин. Товста кишка вважається очищеної, коли випорожнення пацієнта повністю прозорі. У деяких випадках 3 літри розчину випивають на ніч перед колоноскопією і останній літр випивається вранці в день призначеного процедури.

Крок 3

Змішайте дві невеликі дози фосфату натрію з 200 мл води. Якщо ваш лікар рекомендує цей засіб, його необхідно приймати 10 — 12 годин окремо від розчину поліетиленгліколю. Крім того, необхідно випивати не менше 400 мл води після кожного прийому фосфату натрію. Це проносний засіб може викликати зневоднення організму, тому необхідно постійно пити велику кількість води за день до колоноскопії і в день її проведення.

Крок 4

Прийміть чотири таблетки проносного ввечері перед процедурою в якості альтернативи 2 і 3 кроків, якщо ваш лікар вважає за краще використовувати цей метод для очищення кишечника перед колоноскопією. Щоб посилити послаблюючий ефект випийте також 1 літр натурального яблучного соку.

Крок 5

Якщо виявилося так, що кишечник очищений в повному обсязі, перед колоноскопією вам можуть зробити клізму. Клізма проводиться приблизно від одного до двох годин до проведення колоноскопії. Клізму роблять наступним чином — пацієнт лежить на лівому боці, його ліва нога випрямлена, а права нога зігнута вгору до грудей під кутом в 45 градусів. Весь вміст кухля Есмарха (гумовий мішок для клізм) вводиться в пряму кишку, і відразу ж після цього вводиться ще одна повна клізма з теплою водою. Пацієнт повинен лежати нерухомо протягом п’яти хвилин, а потім спорожнити кишечник в туалеті. Ви можете також виконати цю процедуру самостійно в домашніх умовах, про що читайте тут — Клізма для очищення кишечника в домашніх умовах.

Попередження

Не варто будувати плани на день, що передує колоноскопії і на наступний день після цієї процедури. Хоча сама процедура не займе багато часу і викликає лише незначний дискомфорт, ефект від застосування проносних засобів, клізм і рідкої дієти може привести до частих позивів до дефекації протягом дня або двох після колоноскопії.

Рекомендації

Не забудьте також придбати лікувальні серветки від геморою, тому що прийом значної кількості проносних засобів може викликати хворобливі відчуття і роздратування в області прямої кишки.

Що вам знадобиться

Для очищення кишечника перед колоноскопією вам знадобляться:

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: