Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Очищення нирок у домашніх умовах: 2-денний план, ризики

Очищення нирок у домашніх умовах: 2-денний план, ризики

Що таке очищення нирок? | Працює воно? | Як очистити нирки | 2-денний план | Ризики і міркування | висновки

Правильно функціонують нирки життєво важливі для загального здоров’я людини. Споживання певних продуктів харчування, напоїв і трав може допомогти очистити нирки.

Нирки виконують важливі функції, які підтримують здоров’я організму. Ці два невеликих органу в формі квасолі фільтрують токсини з крові, врівноважують рівень мінералів і допомагають регулювати кров’яний тиск.

Більшість людей можуть підтримувати здоров’я своїх нирок, залишаючись гідратованих і дотримуючись збалансованої здорової дієти.

У цій статті ми розглянемо, що таке очищення нирок в домашніх умовах і чи працює воно. Ми також розглянемо, як очистити нирки, приклад 2-денного плану очищення, а також ризики і міркування.

Що таке очищення нирок?

Нирки виступають в якості природної системи фільтрації для організму, видаляючи з крові відходи, токсини і надлишок води. Нирки навіть самостійно очищаються, коли організм отримує достатню кількість рідини.

Очищення нирок у домашніх умовах включає в себе споживання певних продуктів і трав, які можуть допомогти вивести токсини з організму і поліпшити здоров’я нирок.

Програми очищення нирок різні, але зазвичай вони включають обмежене харчування протягом декількох днів. Ця дієта може включати смузі, соки, чаї, трави і прийом добавок, які, як вважають люди, допомагають детоксикації організму і покращують загальний стан здоров’я.

Чи працює очищення нирок?

Прихильники очищення нирок кажуть, що певні продукти харчування, напої і дієти можуть детоксіфіціровать нирки і організм. Проте в даний час мало наукових досліджень в підтримку цих тверджень.

National Center for Complementary and Integrative Health (NCCIH) заявляє, що «немає ніяких переконливих доказів того, що програми детоксикації та очищення дійсно виводять токсини з вашого організму або покращують ваше здоров’я» (1).

Більшість людей можуть підтримувати здоров’я своїх нирок, залишаючись гідратованих і дотримуючись збалансованого, здорового раціону харчування. Проте деякі трави і продукти, які популярні в програмах по очищенню нирок, можуть мати властивості, які сприяють підтримці здоров’я нирок.

Як очистити нирки в домашніх умовах

Очищення нирок може допомогти виведенню токсинів з організму. Наступні поради можуть допомогти поліпшити здоров’я нирок і знизити ризик розвитку захворювань нирок:

Пийте більше води

Вживання достатньої кількості рідини кожен день має важливе значення для загального стану здоров’я людини. Вода має вирішальне значення для перетравлення їжі, засвоєння поживних речовин, позбавлення від шлаків і токсинів, підтримки здоров’я шкіри і виконання широкого спектру інших функцій організму. Споживання достатньої кількості води може також допомогти запобігти проблеми з нирками, такі як камені в нирках.

За даними National Institute of Diabetes and Digestive and Kidney Diseases (NIDDK), багато медичних працівників рекомендують випивати від шести до восьми склянок води в день (2).

Зменшіть споживання натрію

Організм потребує солі або натрію, але надмірне споживання може підвищити кров’яний тиск, що може збільшити ризик ниркової недостатності, хвороб серця та інсульту.

NIDDK рекомендує людям обмежити споживання натрію менш 2300 мг в день, щоб знизити ризик розвитку хронічного захворювання нирок (3).

Ви можете знизити споживання натрію, вживаючи менше оброблених продуктів і віддаючи перевагу варіантам з низьким вмістом натрію або без натрію.

Детально про те, скільки слід споживати натрію в день ви можете дізнатися на цій сторінці — Норма солі в день: скільки натрію можна вживати?

Внесіть дієтичні зміни

Щоб поліпшити своє здоров’я нирок і загальний стан здоров’я ви можете внести деякі прості зміни в раціон харчування, але важливо відзначити, що такі списки не призначені для людей із вже існуючими ураженнями нирок.

Спробуйте обмежити або уникати таких продуктів і напоїв:

Ви можете також спробувати додати в свій раціон ці корисні для нирок продукти:

Приклад 2-денного плану очищення нирок

Перш ніж починати очищення нирок або режим детоксикації вам слід проконсультуватися з лікарем. Це особливо стосується людей з каменями в нирках або захворюванням нирок.

Обмеження тривалості програм чистки до декількох днів може допомогти знизити ризик несприятливих наслідків для здоров’я.

Люди, у яких немає проблем з нирками, можуть спробувати наступний дводенний план очищення нирок:

1 день

У перший день очищення ви можете приготувати наступні три прийоми їжі:

Ранок

Почніть день зі склянки (240 мл) теплої води, що містить 1 столову ложку свіжого лимонного соку.

Сніданок

На сніданок змішайте такі інгредієнти, щоб приготувати 350 мл смузі:

Обід

З’їжте великий салат, що містить такі інгредієнти:

Покрийте салат зверху подрібненим мигдалем. Для приготування заправки об’єднайте:

Вечеря

На вечерю приготуйте чашку (240 мл) коктейлю з наступних інгредієнтів:

День 2

На другий день ви можете з’їсти більше істотний обід і вечерю:

Ранок

Почніть ранок з чашки зеленого чаю, що містить 1 столову ложку свіжого лимонного соку.

Сніданок

Змішайте такі інгредієнти, щоб приготувати 240 мл коктейль:

Обід

Змішайте такі інгредієнти, а потім обсмажте в оливковій олії:

Вечеря

Приготуйте овочевий суп з наступних інгредієнтів:

Почніть з нагрівання овочевого бульйону на середньому вогні. Наріжте всі овочі і додайте їх в бульйон. Повністю приготувавши овочі, додайте петрушку, потім сіль і перець за смаком.

Ризики і міркування

Програми очищення нирок в домашніх умовах, як правило, спонукають людей вживати більше корисних продуктів, таких як фрукти і овочі. Проте хоча прихильники очищення нирок кажуть, що вона приносить багато користі для здоров’я, існує мало наукових досліджень в підтримку цих тверджень.

Згідно NCCIH, Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) прийняло заходи проти кількох компаній, що пропонують засоби для очищення нирок, тому що вони висунули помилкові терапевтичні заяви про свою продукцію або засобах, що містять незаконні і потенційно шкідливі інгредієнти (4).

Наприклад, в 2018 році FDA направило попереджувала лист Ozark Country Herbs — компанії, яка виробляє ряд рослинних добавок, обіцяючи, що вони лікують все, від депресії і мігрені до грипу і каменів в нирках (5).

Хоча вживання достатньої кількості води необхідно для здоров’я, надлишок рідини може знизити концентрацію мінеральних речовин в організмі і привести до ускладнень.

Наприклад, в тематичному дослідженні 2018 року повідомляється, що під час чищення нирок у 67-річного чоловіка розвинулася важка форма гипонатриемии (низький рівень натрію в крові). Гипонатриемия — це серйозний стан, яке може привести до потенційно небезпечним для життя ускладнень, таких як набряк мозку (6).

Людина слідував суворої програми, яка включала споживання тільки великих обсягів води і трав’яного чаю протягом 5 днів поспіль. В останній день він звернувся у відділення невідкладної допомоги після слабкості, втоми, нудоти, тремору і занепокоєння. Через сильний електролітного дисбалансу тіло людини не змогло витіснити зайву рідину.

Багато програм очищення нирок і детоксикації також вимагають від людини швидкого або серйозного обмеження споживання калорій, що може привести до головних болів, втоми і дисбалансу поживних речовин.

Люди, які хочуть спробувати очищення нирок, повинні спочатку проконсультуватися з лікарем і переконатися, що вони споживають досить калорій і електролітів для підтримки свого метаболізму.

Підведемо підсумок

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: