Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Очищення організму від токсинів: 9 способів омолодити тіло

Очищення організму від токсинів: 9 способів омолодити тіло

Детоксикація — або очищення організму — популярне модне слово.

Як правило, вона має на увазі дотримання певної дієти або використання спеціальних продуктів, які, як стверджують, позбавляють організм від токсинів, тим самим покращуючи здоров’я і сприяючи зниженню ваги.

На щастя, ваш організм добре обладнаний для виведення токсинів і не потребує для цього спеціальних дієт або дорогих добавок.

Проте ви можете поліпшити природну систему детоксикації вашого організму.

У цій статті розповідається про деякі поширені помилки щодо детоксикації, а також про дев’ять доведених способах омолодження системи детоксикації організму.

Поширені помилки про очищення організму

Кажуть, що детокс-дієти виводять токсини з організму, покращують здоров’я і сприяють зниженню ваги.

Вони часто включають використання проносних і сечогінних засобів, вітамінів, мінералів, чаїв та інших продуктів, які, як вважається, мають очисними властивостями.

Термін «токсин» в контексті дієт для очищення організму визначається слабо. Зазвичай це забруднюючі речовини, синтетичні хімічні речовини, важкі метали і оброблені продукти харчування, які негативно впливають на здоров’я.

Тим не менш популярні детокс-дієти рідко ідентифікують конкретні токсини, які вони прагнуть видалити, або механізм, за допомогою якого вони нібито виводять їх з організму (1).

Більш того, не існує даних, що підтверджують ефективність використання цих дієт для виведення токсинів або стійкого зниження маси тіла (2, 3).

Ваш організм має складний механізм виведення токсинів, який включає печінку, нирки, травну систему, шкіру і легені.

Проте тільки коли ці органи здорові, вони можуть ефективно усувати небажані речовини.

Таким чином, в той час як детокс-дієти не роблять нічого, що ваш організм не може робити самостійно, ви можете оптимізувати його природну систему детоксикації.

Висновок:

У той час як детокс дієти мають спокусливу привабливість, ваш організм повністю обладнаний для роботи з токсинами і іншими небажаними речовинами.

1. Обмежте споживання алкоголю

Більше 90% алкоголю метаболізується в вашої печінки (4).

Ферменти печінки метаболизируют алкоголь до ацетальдегіду — відомого канцерогенної речовини (5, 6).

Визначаючи ацетальдегід в якості токсину, ваша печінка перетворює його в нешкідливу речовину під назвою ацетат, яке згодом виводиться з організму.

У той час як обсерваційні дослідження показали, що вживання алкоголю в малому і помірній кількості корисно для здоров’я серця, надмірне вживання алкоголю може викликати безліч проблем зі здоров’ям (7, 8, 9).

Надмірне вживання алкоголю може серйозно пошкодити функції печінки, викликаючи накопичення жиру, запалення і утворення рубців (10).

Коли це відбувається, ваша печінка не може функціонувати належним чином і виконувати свої необхідні завдання, включаючи виведення відходів і інших токсинів з вашого організму.

Таким чином, обмеження або повне утримання від алкоголю є одним з кращих способів підтримки працездатності системи детоксикації організму.

Органи охорони здоров’я рекомендують обмежити споживання алкоголю одним «дрінком» в день для жінок і двома для чоловіків. Якщо ви в даний час ви не п’єте, ви не повинні починати в зв’язку з потенційною користю для серця, пов’язаної з вживанням малого або помірної кількості алкоголю (11).

* 1 алкогольний напій (дрінк) = 1 чарці 40% горілки або коньяку (40 мл), 1 келиху 12% вина (150 мл), 1 келиху 7% солодового лікеру (230 мл) або 1 невеликому келиху 5% пива (350 мл ).

Висновок:

Вживання занадто великої кількості алкоголю знижує здатність вашої печінки виконувати свої нормальні функції, такі як очищення організму від токсинів.

2. Зосередьтеся на сні

Забезпечення адекватного і якісного сну щоночі є обов’язковою умовою для підтримки здоров’я вашого організму і природної системи детоксикації.

Сон дозволяє вашому мозку реорганізуватися і перезарядитися, а також видалити побічні токсичні відходи, які накопичувалися протягом дня (12, 13).

Одним з таких відходів є білок під назвою бета-амілоїд, який сприяє розвитку хвороби Альцгеймера (14, 15).

При позбавлення сну ваш організм не встигає виконувати ці функції, тому токсини можуть накопичуватися і впливати на деякі аспекти здоров’я (16).

Поганий сон був пов’язаний з короткостроковими і довгостроковими наслідками для здоров’я, такими як стрес, занепокоєння, високий кров’яний тиск, хвороби серця, цукровий діабет 2 типу та ожиріння (17, 18, 19, 20).

Щоб зміцнити своє здоров’я ви повинні регулярно спати від 7 до 9 годин на добу (21).

Якщо у вас виникають труднощі з засинанням або сном вночі, зміни способу життя, такі як дотримання графіку сну і обмеження синього світла, випромінюваного мобільними пристроями і екранами комп’ютерів, перед сном корисні для поліпшення сну (22, 23, 24).

Висновок:

Адекватний сон дозволяє вашому мозку реорганізуватися, перезарядитися і усунути токсини, які накопичуються протягом дня.

3. Пийте більше води

Вода робить набагато більше, ніж просто втамовує спрагу. Вона регулює температуру вашого тіла, змащує суглоби, сприяє травленню і засвоєнню поживних речовин, а також виводить токсини з організму шляхом видалення відходів (25).

Клітини вашого організму повинні постійно відновлюватися, щоб функціонувати оптимально і розщеплювати поживні речовини, щоб ваш організм міг використовувати їх в якості енергії.

Проте ці процеси виділяють відходи — у вигляді сечовини і вуглекислого газу — які завдають шкоди, якщо їм дадуть можливість накопичуватися в крові (26).

Вода транспортує ці відходи, ефективно видаляючи їх шляхом сечовипускання, дихання або потовиділення. Тому правильне зволоження організму важливо для детоксикації (27).

Щоденна норма споживання води становить 3,7 л для чоловіків і 2,7 л для жінок. Вам може знадобитися більше або менше в залежності від вашого раціону харчування, того де ви живете, і вашого рівня фізичної активності (28).

Висновок:

На додаток до численних функцій води в організмі, вона дозволяє системі детоксикації організму виводити з крові непотрібні продукти.

4. Скоротіть споживання цукру і оброблених продуктів

Вважається, що цукор і оброблені харчові продукти лежать в основі сьогоднішніх криз громадської охорони здоров’я (29).

Високий рівень споживання солодких і високообработанний продуктів пов’язаний з ожирінням і іншими хронічними захворюваннями, такими як хвороби серця, рак і цукровий діабет (30, 31, 32).

Ці захворювання перешкоджають здатності вашого організму самостійно очищати себе від токсинів, завдаючи шкоди органам, які відіграють важливу роль, таким як ваша печінка і нирки.

Наприклад, високий рівень споживання солодких газованих напоїв може викликати жирову хворобу печінки — захворювання, яке негативно впливає на функцію печінки (33, 34, 35).

Споживаючи менше шкідливої ​​їжі, ви можете зберегти систему детоксикації організму здорової.

Ви можете обмежити кількість нездорової їжі, залишивши її на полиці магазину. Відсутність цієї їжі на кухні повністю прибирає спокусу.

Заміна нездорової їжі більш здоровими продуктами, такими як фрукти і овочі, також є здоровим способом скорочення споживання шкідливих продуктів.

Висновок:

Надмірне споживання нездорової їжі пов’язане з хронічними захворюваннями, такими як ожиріння і цукровий діабет. Ці захворювання можуть завдати шкоди органам, важливим для очищення організму, таким як ваша печінка і нирки.

5. Їжте багаті антиоксидантами продукти

Антиоксиданти захищають ваші клітини від ушкоджень, викликаних молекулами під назвою вільні радикали. Окислювальний стрес — це стан, викликаний надмірним утворенням вільних радикалів.

Ваш організм природним чином виробляє ці молекули для клітинних процесів, таких як травлення. Проте алкоголь, тютюновий дим, неправильне харчування і вплив забруднюючих речовин можуть привести до утворення надлишкової кількості вільних радикалів (36).

Завдаючи пошкодження клітин вашого тіла, ці молекули виявляються залучені в розвиток ряду захворювань, таких як деменція, хвороби серця, захворювання печінки, астма і деякі види раку (37, 38).

Вживаючи багаті антиоксидантами продукти, ви можете допомогти вашому організму боротися з окислювальним стресом, викликаним надлишком вільних радикалів і інших токсинів, які підвищують ризик захворювання.

Зосередьтеся на тому, щоб отримувати антиоксиданти з їжі, а не з харчових добавок, що, насправді, може збільшити ризик деяких захворювань при прийомі у великих кількостях (39, 40, 41).

Приклади антиоксидантів включають вітамін A, вітамін C, вітамін E, селен, лікопін, лютеїн і зеаксантин.

Ягоди, фрукти, горіхи, какао, овочі, спеції і напої, такі як кава і зелений чай, мають найвищі рівні антиоксидантів (42).

Висновок:

Вживання продуктів, багатих антиоксидантами, допомагає вашому організму зменшити шкоду, що наноситься вільними радикалами, і може знизити ризик розвитку захворювань, які можуть вплинути на детоксикацію.

6. Їжте продукти з високим вмістом пребіотиків

Здоров’я кишечника важливо для підтримки здоров’я вашої системи детоксикації. Ваші кишкові клітини мають систему детоксикації і виведення, яка захищає кишечник і організм від шкідливих токсинів, таких як хімічні речовини (43).

Гарне здоров’я кишечника починається з пребіотиків — типу клітковини, яка живить корисні бактерії в кишечнику і називається пробіотиками. З пребіотиками ваші добрі бактерії здатні виробляти поживні речовини під назвою коротколанцюгові жирні кислоти, які корисні для здоров’я (44, 45).

Через застосування антибіотиків, поганої гігієни порожнини рота і якості харчування у вас може виникнути дисбаланс між хорошими і поганими бактеріями в кишечнику (46, 47, 48).

Отже, це нездорове зміна в кишкової мікрофлори може послабити вашу імунну систему і систему детоксикації і збільшити ризик захворювання і запалення (49).

Вживання в їжу багатих пребіотиками продуктів може зберегти здоров’я імунної системи і системи детоксикації. Хороші джерела пребіотиків — помідори, артишоки, банани, спаржа, цибуля, часник і овес (43).

Висновок:

Дотримання дієти, багатої пребіотиками, підтримує вашу травну систему здоровою, що важливо для правильної детоксикації та зміцнення здоров’я.

7. Зменшіть споживання солі

Для деяких людей очищення організму від токсинів є засобом усунення надлишку води.

Споживання занадто великої кількості солі може привести до того, що ваш організм буде утримувати надлишок рідини, особливо якщо у вас є захворювання, яке впливає на нирки або печінку, або якщо ви не п’єте достатньо води.

Це надмірне накопичення рідини може викликати здуття живота і зробити одяг незручною. Якщо ви виявите, що споживаєте дуже багато солі, ви можете вивести з організму зайву воду.

Хоча це може здатися нелогічним, збільшення споживання води є одним з кращих способів позбавитися від зайвої рідини, яка зібралася через надмірне споживання солі.

Це пов’язано з тим, що коли ви споживаєте дуже багато солі і недостатньо води, ваш організм виділяє антидіуретичний гормон, який перешкоджає сечовипускання і, отже, детоксикації (50).

Збільшуючи рівень споживання води, ваш організм зменшує секрецію антидіуретичного гормону і збільшує сечовипускання, усуваючи більше води і відходів (51, 52, 53).

Також допомагає збільшення споживання багатих калієм продуктів, які врівноважують деякі ефекти натрію. До продуктів з високим вмістом калію відносяться: картопля, гарбуз, квасоля, банани і шпинат (54).

Висновок:

Споживання занадто великої кількості солі може збільшити затримку води в організмі. Ви можете усунути надлишок води і відходів, збільшивши споживання води і продуктів, багатих калієм.

8. Будьте фізично активні

Регулярні фізичні вправи — незалежно від маси тіла — пов’язані зі збільшенням тривалості життя і зниженням ризику розвитку багатьох станів і захворювань, включаючи цукровий діабет 2 типу, хвороби серця, високий кров’яний тиск і деякі види раку (55, 56, 57).

Незважаючи на те, що за користю фізичних вправ для здоров’я стоять кілька механізмів, ключовим моментом є зниження рівня запалення (58, 59).

Хоча запалення необхідно для відновлення після інфекції або загоєння ран, занадто велика його кількість послаблює системи вашого організму і сприяє розвитку хвороб.

Зменшуючи запалення, фізичні вправи можуть допомогти системам вашого організму, включаючи систему детоксикації, функціонувати належним чином і захистити від хвороб.

Щотижня рекомендується виконувати не менше 150-300 хвилин вправ помірної інтенсивності, таких як швидка ходьба, або 75-150 хвилин фізичних навантажень з високою інтенсивністю, таких як біг (60).

Висновок:

Регулярна фізична активність зменшує запалення і дозволяє системі детоксикації вашого організму працювати належним чином.

9. Інші корисні поради щодо очищення організму

Хоча в даний час немає доказів, що підтверджують використання детокс-дієт для очищення вашого організму від токсинів, деякі зміни в раціоні харчування і спосіб життя можуть допомогти знизити токсіновую навантаження і підтримати систему детоксикації організму.

Будучи багатообіцяючими, багато хто з цих ефектів були виявлені тільки в дослідженнях на тварин. Тому для підтвердження цих результатів необхідні дослідження на людях.

Висновок:

Деякі зміни в способі життя і раціоні харчування можуть поліпшити природну систему детоксикації організму.

Підведемо підсумок

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: