Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Очні краплі від глаукоми і очного тиску: типи, список

Очні краплі від глаукоми і очного тиску: типи, список

Більшість методів лікування глаукоми розроблені для зниження і/або контролю внутрішньоочного тиску (ВОТ), здатного зашкодити зоровий нерв, який передає візуальну інформацію в мозок. Очні краплі часто є першим вибором в лікуванні глаукоми і можуть бути дуже ефективними в контролі очного тиску з метою запобігання пошкодження очей. Нижче ми розглянемо, що представляють собою очні краплі від глаукоми і очного тиску — типи і список очних крапель.

Що необхідно знати в першу чергу

Якщо ви є хорошим кандидатом на використання очних крапель від глаукоми, вам може бути призначено більше одного типу для досягнення найкращого контролю внутрішньоочного тиску (ВГД). Фактично, багато типів цих крапель можуть посилювати ефекти інших типів крапель.

Однак, в залежності від вашого загального стану здоров’я та інших захворювань, ви можете бути поганим кандидатом на використання очних крапель від глаукоми. Це пов’язано з тим, що ліки, поміщені в око, поглинаються кровоносними судинами кон’юнктиви на поверхні ока. Певний відсоток активного інгредієнта ліки (хоча і невеликий) потрапляє в кровотік і може несприятливо впливати на такі функції, як серцевий ритм і дихання.

Крім того, деякі види очних крапель можуть погіршити стан людини при деяких існуючих захворюваннях, таких як астма. Деякі очні краплі від глаукоми також можуть взаємодіяти з іншими поширеними лікарськими засобами, такими як наперстянка, котрі призначаються для лікування серцевих захворювань. Саме тому перед початком застосування очних крапель необхідно обговорити всі деталі з вашим лікарем.

Типи очних крапель від глаукоми

Очні краплі від глаукоми класифікуються залежно від хімічної речовини, що є активним інгредієнтом, який допомагає змусити препарат працювати.

Простагландини

Лікарські засоби під назвою простагландини, які використовуються в очних краплях від глаукоми, часто найкращим чином відповідають вимогам пацієнтів з глаукомою, оскільки їх потрібно використовувати тільки один раз в день. Простагландини розслаблюють м’язи у внутрішній структурі очі, забезпечуючи кращий відтік внутрішньоочної рідини, тим самим зменшуючи зростання очного тиску.

Ці препарати мають кілька поширених побічних ефектів, таких як:

Насправді, побічний ефект росту вій в кінцевому підсумку привів до розробки препарату для подовження вій під назвою Латіссе (Latisse), який доступний за рецептом.

До простагландинам, схваленим FDA відносяться:

Багато фахівців з глаукомі повідомляють, що в останні роки простагландини стали провідною терапією глаукоми (EyeWorld, січень 2007).

Бета-блокатори

Використовувані в різних очних краплях, бета-блокатори були свого часу препаратами, яким в першу чергу віддавалася перевага при лікуванні глаукоми. Ці препарати зменшують виробництво рідкої вологи (внутрішньоочної рідини) в оці, і тепер часто прописуються як доповнення до або в комбінації з простагландинами.

Ці очні краплі можуть знизити частоту серцевих скорочень і можуть викликати несприятливі побічні ефекти у людей з певними серцевими захворюваннями, проблемами з легкими (такими як емфізема), цукровий діабет, депресією або іншими захворюваннями. З цих причин, перед використанням бета-блокаторів обов’язково обговоріть їх застосування з вашим очним лікарем.

До бета-блокаторів, що використовуються в лікуванні глаукоми, відносяться:

Альфа-адренергічні агоністи

Ці препарати знижують швидкість утворення водянистої вологи і можуть використовуватися окремо або в поєднанні з іншими очними краплями від глаукоми.

До поширених побічних ефектів, пов’язаних з цим типом очних крапель, відносяться:

До схваленим FDA препаратів цього класу відносяться:

Інгібітори карбоангідрази

Ці препарати знижують швидкість утворення водянистої вологи. Вони зазвичай використовуються в поєднанні з іншими очними краплями від глаукоми і не тільки. Цей клас препаратів також використовується в пероральної формі (таблетки). До поширених побічних ефектів, пов’язаних з цією класифікацією очних крапель, відносяться:

До схваленим FDA очних крапель цього типу відносяться:

Близько половини пацієнтів не можуть переносити пероральну форму інгібіторів карбоангідрази через їх системних побічних ефектів, таких як втома, депресія, втрата апетиту, втрата ваги, втрата лібідо, камені в нирках, металевий присмак у роті і поколювання в пальцях рук і ніг (периферична нейропатія).

Парасимпатоміметики

Ці препарати збільшують відтік водянистої вологи з ока. Вони часто використовуються для контролю очного тиску при закритокутовій глаукомі. Ці очні краплі призводять до звуження зіниці, що допомагає відкрити звужений або заблокований кут передньої камери ока, де відбувається дренаж.

До поширених побічних ефектів, які спостерігаються під час застосування цього типу очних крапель, відносяться:

До схваленим FDA препаратів цього класу відносяться:

Адреналін (Епінефрин)

Цей клас препаратів надає подвійний ефект на око — зменшує швидкість виробництва рідкої вологи і збільшує її відтік з ока.

До поширених побічних ефектів, пов’язаних з використанням цього класу очних крапель, відносяться:

До схваленим FDA препаратів цього класу відносяться:

Комбіновані очні краплі від глаукоми

Результати дослідження показують, що половина людей з глаукомою потребують більш, ніж одному виді ліків для контролю ВГД. З цієї причини кілька офтальмологічних фармацевтичних компаній випустили «комбіновані» очні краплі, які можуть включати два різних ліки проти глаукоми в одному флаконі.

Для зручності очної лікар може призначити комбіновані краплі для зниження внутрішньоочного тиску. Як правило, ці комбіновані препарати мають адитивний ефект в зниженні ВГД.

До схваленим FDA препаратів цього типу, відносяться:

Крім очних крапель від глаукоми і очного тиску ви можете також зробити деякі зміни в способі життя і харчування, і почати використовувати натуральні засоби, здатні сповільнити розвиток захворювання і снізізіть внутрішньоочний тиск. Детально про ці методи, дієті і натуральних засобах читайте тут — Як лікувати глаукому в домашніх умовах: харчування і натуральні засоби.

Рекомендації щодо використання крапель від очного тиску і глаукоми

Вивчіть корисні поради та рекомендації щодо правильного застосування очних крапель при глаукомі.

Тримайте в чистоті

Завжди мийте руки перед тим, як вводити очні краплі, і не дозволяйте кінчика флакона торкатися очей, вік, вій або пальців. Іншим часто упускається джерелом забруднення є ковпачок для флакона, тому не забувайте завжди поміщати його на чисту поверхню, таку як свежевистіранного тканину. Якщо вам потрібно очистити наконечник флакона через випадкове забруднення, використовуйте чисту серветку або спиртову серветку. Не забувайте закривати флакон після кожного використання, так як відкриті флакони легше забруднюються. Уникайте тримати флакон з очними краплями в кишені, машині або під прямими сонячними променями, де він може нагріватися.

Знайдіть «Карман»

Якщо у вас немає проблем з шиєю, закиньте голову назад, сидячи або стоячи. Інший спосіб: стоячи перед дзеркалом трохи закиньте голову назад — це допоможе вам знайти правильне місце розташування, куди помістити краплю ліки. За допомогою вказівного пальця вашої домінує руки акуратно відтягніть нижню повіку, щоб сформувати «кишеню». Подивіться злегка вгору і видавіть одну краплю в кишеню нижньої повіки, використовуючи вашу домінуючу руку. Не блимає занадто сильно. Закрийте очі і тримайте їх закритими протягом 2 хвилин. Використовуйте чисту тканину, щоб витерти надлишок очних крапель. Якщо ваші руки тремтять, ви можете підперти руку, яка утримує флакон, вашої неосновної рукою, яка одночасно з цим зволікає нижню повіку. Якщо у вас є проблеми з шиєю, тоді лежите на спині і дотримуйтесь цих кроків без дзеркала.

Закрийте і натисніть

Пацієнти часто турбуються про те, що закопують в око краплі, часто випливають назовні і не досягають мети. Насправді введення однієї краплі більш ніж достатньо для ока. Однак для того, щоб очні краплі ефективно проникали в око необхідно закрити їх на 2 хвилини після закапування, тому що миготіння активує механізм, який відводить ваші сльози від очного яблука. Закопування в очі — це гарний час для розслаблення і відпочинку.

Другий спосіб, що дозволяє забезпечити краще проникнення очних крапель в око — це натиснення пальцем (рекомендується вказівний палець) в область внутрішнього кута ока протягом 2 хвилин після закапування. У цій області знаходиться слізна дренажна система вашого очі (слізні протоки), і, стискаючи її, ви допоможете запобігти відведення ліки від очного яблука в ніс. Додаткова користь цієї маніпуляції полягає в тому, що ви тим самим допоможете запобігти потраплянню ліки в ніс, горло і інші частини тіла, так що будь-які очні краплі, які можуть надавати побічні ефекти на ваш організм в цілому, мінімізуються. Тому ідеальним способом змусити очні краплі працювати більш ефективно, є поєднання обох методів: закрийте очі і натисніть на внутрішні кути на 2 хвилини після того, як ви ввели краплю ліки від глаукоми в око.

Час введення очних крапель

Пацієнти часто хочуть знати, як довго вони повинні чекати між введенням різних типів очних крапель. Так як перша очна крапля може змити другу очну краплю (якщо вона занадто швидко вводиться в око), рекомендується почекати 5 хвилин між закапуванням різних типів очних крапель (або, принаймні, 3 хвилини, якщо ви поспішаєте). Якщо вам необхідно вводити два або більше типи очних крапель в один і той же час, порядок, в якому ви їх вводите, не має значення, якщо ви не використовуєте мазь. Мазь повинна наноситися в самому кінці після всіх крапель.

З точки зору часу закапування крапель від глаукоми, які необхідно вводити один раз в день, є одні ліки, які краще вводити зранку і інші, які краще вводити ввечері. Наприклад, аналоги простагландину (включаючи Латанопросту, Біматопрост і Травопрост) слід вводити перед сном один раз в день. Для крапель, які необхідно вводити два рази в день, ідеальним режимом дозування буде введення кожні 12 годин. А для крапель, які необхідно вводити три рази в день, ідеальним режимом дозування буде введення кожні 8 годин.

Скільки потрібно крапель в одне око

Пацієнти часто кажуть, що вони не впевнені, чи достатньо очних крапель потрапило в око, тому що вони в основному відчувають, як очні краплі витікають з очей на їх щоки. У той час як кожна крапля відрізняється за своїм точному розміром, все флакони розроблені таким чином, що очна крапля містить набагато більше ліків, ніж ваше очне яблуко може використовувати. Це означає, що вам не потрібно турбуватися про те, що надлишок медикаментів стікають по вашій щоці, і ви можете бути впевнені, що достатня кількість активних компонентів досягли вашого очі. Це також означає, що вам не потрібно навмисне закопувати 2 або більше крапель в спробі ввести більше ліки в око, так як ви просто витратите ліки даремно.

Заспокойте свої очі

Багато очні краплі, які використовуються для лікування глаукоми, подразнюють очі та викликають відчуття печіння. Щоб полегшити дискомфорт ви можете використовувати штучні сльози до того, як введете очні краплі від глаукоми (бажано без консервантів, якщо у вас чутливі очі або ви використовуєте багато різних типів очних крапель). Після введення штучних сліз вам необхідно почекати 5 хвилин, після чого можна вводити очні краплі від глаукоми і очного тиску.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: