Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Оцет кислотний або лужний продукт? І чи має це значення?

Оцет кислотний або лужний продукт? І чи має це значення?

Різні види оцту — це універсальні рідини, які використовуються для приготування їжі, консервування продуктів і очищення різних поверхонь.

Деякі види оцту (особливо яблучний оцет) завоювали популярність в співтоваристві людей, які ведуть здоровий спосіб життя у зв’язку з існуючими думкою, що він надає лужну дію на організм.

Проте добре відомо, що оцет за своєю природою є кислим продуктом, і багато людей задаються питанням, чи є оцет кислотним або лужним.

У цій статті пояснюється, чи є оцет кислотним або лужним, і чи має це значення для вашого здоров’я.

Що таке pH?

Щоб зрозуміти, чи є щось кислотним або лужним, вам потрібно перш за все знати, що таке pH.

Термін «pH» є скороченням «potential of hydrogen», що російською мовою звучить як «водневий показник».

Простіше кажучи, рН — це шкала, яка вимірює кислотність або лужність.

Шкала рН коливається від 0 до 14:

Організм людини слаболужною, і має рН між 7,35 і 7,45.

Якщо рН вашого організму випадає з цього діапазону, це може мати серйозні або навіть смертельні наслідки, так як внутрішні процеси можуть порушитися або повністю припинитися (1).

Важливо відзначити, що рН вашого організму змінюється тільки в певних станах хвороби і не залежить від вашого раціону харчування.

Висновок:

PH — це показник, що визначає кислотність або лужність. Його вимірюють за шкалою від 0 до 14. Ваш організм має слаболужну середу з pH 7,35-7,45.

Чи є оцет кислотним або лужним?

У Франції оцет називають фразою «vin aigre», що означає кисле вино (2).

Його можна зробити практично з усього, що містить цукор, включаючи фрукти, овочі і зерно. Дріжджі спочатку викликають бродіння в результаті чого виходить спирт, який потім бактеріями перетворюється в оцтову кислоту.

Оцтова кислота робить оцет помірно кислим з типовим рН 2-3.

Люди, такі лужної дієті, часто турбуються про те, як їжа впливає на рН їх організму. Ось чому багато прихильників використовують тест-смужки для визначення рН сечі, щоб перевірити свої рівні рН.

Дослідження показують, що як і більшість кислотних продуктів, оцет робить вашу сечу більш кислому (3).

Проте деякі люди вважають, що яблучний оцет робить організм більш лужним.

Яблучний оцет виробляється аналогічно іншим видам оцту при використанні дріжджів і оцтовокислих бактерій. Різниця в тому, що він проводиться з яблук, а, наприклад, білий оцет з розведеного спирту (4).

Це означає, що яблучний оцет містить лужні поживні речовини, такі як калій, кальцій, магній і багато іншого. Це може зменшити кількість кислоти, яку ваші нирки повинні відфільтрувати (5, 6).

В результаті це може підвищити pH сечі, тому деякі люди вважають яблучний оцет лужним.

Висновок:

Оцет є помірно кислим продуктом з рН 2-3. Яблучний оцет трохи більш лужною, тому що він містить більше лужних поживних речовин. Однак він все ще кислий.

Чи має значення рН продуктів харчування?

В останні роки лужна дієта стала дуже популярною в зв’язку з переконанням, що лужні продукти харчування сприяють здоров’ю.

Це засновано на ідеї, що різні продукти харчування можуть впливати на pH вашого організму.

Прихильники вважають, що вживання в їжу кислотних продуктів може зробити ваш організм більш кислотним і тим самим більш вразливим до захворювань.

І навпаки, вживання більшої кількості лужних продуктів вважається методом профілактики багатьох захворювань, таких як (1):

Однак немає доказів того, що те, що ви їсте, впливає на pH вашого організму.

Якщо рН вашого тіла вийде за межі здорового діапазону, це може привести до смертельних наслідків. Ось чому ваш організм має безліч механізмів для ретельного регулювання балансу pH.

Хоча було виявлено, що харчові продукти впливають на значення pH вашої сечі, це відбувається тільки тому, що ваш організм видаляє надлишок кислот через сечу для підтримки балансу pH (12).

Крім того, на ваш рівень pH сечі крім вашого раціону можуть впливати інші чинники. Це робить його поганим індикатором здоров’я вашого організму і загального рН.

Висновок:

Немає доказів, що підтверджують, що pH продуктів харчування впливає на внутрішній показник вашого тіла. Більш того, зміни рН сечі є поганим показником здоров’я, так як багато чинників крім раціону можуть вплинути на рівень pH вашої сечі.

Оцет може бути корисним для організму

Хоча різні види оцту не впливатимуть на ваш рН, регулярне його споживання може приносити користь вашому здоров’ю.

Ось деякі з корисних властивостей оцту:

Висновок:

Регулярне споживання або використання оцту може принести користь вашому серцю, рівню цукру в крові, вагою і потенційно захистити від раку.

Підведемо підсумок

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: