Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Оливкова олія: корисні властивості та протипоказання

Оливкова олія: корисні властивості та протипоказання

Оливкова олія відноситься до корисних для серцево-судинної системи мононасичених жирам. Воно багате антиоксидантами, що допомагають захистити серце і клітини крові від пошкоджень. Оливкова олія є одним з основних інгредієнтів середземноморської дієти, яка відома своєю користю для здоров’я серця і судин. Щоденне вживання оливкової олії не тільки корисно для серця, але може також допомогти в зниженні маси тіла і полегшенні болю. Однак, з огляду на, що це масло є висококалорійним продуктом, вам необхідно вживати його в помірних кількостях. Нижче ви докладно дізнаєтеся, що таке оливкова олія, корисні властивості і протипоказання, харчову цінність і сфери його застосування.

Харчова цінність і корисні властивості оливкової олії

Оливкова олія переважно складається з мононенасичених жирних кислот, найбільш важливою з яких є олеїнова кислота. Олеїнова кислота, як відомо, надзвичайно корисна для серцево-судинної системи і здатна боротися з вільними радикалами (або окислювальним стресом), які викликають численні захворювання.

Згідно з багатьма великими оглядами клінічних досліджень, щоденний раціон харчування, в якому присутня значна кількість оливкової олії (в тому числі знаменита середземноморська дієта), пов’язаний зі зниженим ризиком розвитку атеросклерозу, серцево-судинних захворювань і деяких видів раку. Більшість вчених останнім часом зосереджені на вивченні біологічно активних фенольних сполук, природним чином присутніх в нерафінованій оливковій олії. Ці феноли надають позитивний вплив на деякі фізіологічні параметри, такі як ліпопротеїни плазми, окисне пошкодження, маркери запальної реакції, тромбоцити і клітинні функції, і антимікробну активність.

Одна столова ложка оливкової олії містить:

Скільки оливкового масла необхідно щодня вживати, щоб принести користь своєму здоров’ю? Залежно від ваших конкретних потреб в калоріях і раціону харчування, вам необхідно вживати від 1 до 4 столових ложок оливкової олії на добу.

Схуднення

Раціон харчування, збагачений оливковою олією може сприяти зниженню маси тіла. У дослідженні, проведеному Мері М. Флінном і Стівеном Е. Рейнерт, опублікованому журналі Journal of Women’s Health в червні 2010 року, були обстежені дві групи дотримуються дієт жінок. Одна група дотримувалася дієти з низьким вмістом жирів, а інша група дотримувалася дієти, збагаченої оливковою олією.

У групі, в якій жінки вживали оливкову олію, у 80% учасниць спостерігалося зниження маси тіла принаймні на 5%. У групі, в якій жінки дотримувалися дієти з низьким вмістом жиру, тільки у 31% учасниць спостерігалося зниження маси тіла на 5%. Дослідники прийшли до висновку, що додаткове вживання оливкової олії на регулярній основі при збалансованому раціоні харчування призводить до більшої втрати ваги при дієті з низьким вмістом жирів.

Оливкова олія запобігає збільшенню маси тіла в середньому віці. Так як оливкова олія є калорійною їжею, його вживання часто уникають зі страху, що це призведе до збільшення ваги. Проте, дослідження, проведене в 2008 році, показало, що оливкова олія, поряд з горіховими оліями, не викликає збільшення маси тіла на відміну від шкідливих жирів, які призводять до ожиріння.

Так як способи приготування харчових продуктів розрізняються і оливкове масло не завжди можна або потрібно використовувати, ви можете просто пити його, щоб збагатити їм ваш щоденний раціон харчування. Вживання щонайменше 1 столової ложки оливкової олії дозволяє точно виміряти вживане його кількість.

Знижує ризик розвитку серцевих захворювань

Відповідно до US Food and Drug Administration, щоденне вживання 2 столових ложок оливкової олії може знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Оливкова олія містить мононенасичених жир, який відноситься до корисних для серця жирів. Намагайтеся замість насичених жирів і транс-жирів, які можуть збільшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань, вживати оливкову олію. У дослідженні, проведеному в 2008 році MI Covas і опублікованому в жовтневому номері журналу Inflammopharmacology, відзначається, що оливкова олія є ефективним натуральним засобом, що перешкоджає окислювальному стресу, який пов’язаний з розвитком декількох хвороб, включаючи серцево-судинні захворювання.

Оливкова олія знижує ризик розвитку ішемічної хвороби серця у жінок. У середземноморських культурах оливкова олія відзначається з давніх-давен. Італійське дослідження показало, що раціон харчування, що включає оливкову олію поряд з великою кількістю листових овочів і фруктів сприяє зниженню швидкості розвитку ішемічної хвороби серця у жінок.

Оливкова олія також корисно для здоров’я серця і судин ось чому:

Полегшує болі

Згідно з повідомленням, у випуску журналу British Journal of Medicine за вересень 2005 року, з’єднання в оливковій олії, під назвою олеокантал, пригнічує больові шляхи так само, як анальгетик ібупрофен. П’ятдесят грамів оливкової олії еквівалентно 10% рекомендованої добової дози ібупрофену, відзначається в журналі.

Допомагає боротися з раковими захворюваннями

Згідно з дослідженням 2004 року, опублікованому в журналі European Journal of Cancer Prevention, оливки і оливкова олія (що не були піддані термічній обробці) містять велику кількість антиоксидантів, таких як актеозід, гідроксітірозол, тирозол і фенілаланін. Оливки і оливкове масло містять значну кількість інших з’єднань, що вважаються протипухлинними агентами (наприклад, сквален і терпеноїди), а також стійка до перекисного окислення ліпідів олеїнова кислота.

Дослідники вважають, що значне споживання оливок та оливкової олії дає можливість запобігти розвитку багатьох ракових захворювань. У дослідженні 2008 року вчені виявили, що оливкова олія містить фітохімікалії, що сприяють знищенню ракових клітин і пригнічують гени раку, завдяки чому його вживання допомагає боротися з раком молочної залози. Вчені також виявили, що антиоксидант в оливковій олії вбиває ракові клітини протягом години.

Підтримує здоров’я мозку

Мозок в значній мірі складається з жирних кислот, і для виконання повсякденних завдань, нормальної регуляції настрою і ясного мислення ми потребуємо отриманні достатньої кількості необхідних жирів. Як і інші джерела корисних жирів, оливкова олія вважається вкрай корисним для мозку продуктом харчування, який поліпшує концентрацію уваги і пам’ять.

Оливкова олія допомагає боротися з порушенням пов’язаних з віком когнітивних функцій, оскільки воно захищає організм від запалення, окисного стресу і бета-амілоїд — токсичного для головного мозку білка, який може викликати недоумство або хвороба Альцгеймера. Деякі дослідження показали, що оливкова олія може запобігти і, можливо, навіть повернути назад втрату пам’яті, яка спостерігається при хворобі Альцгеймера.

Бореться з афективними розладами і депресією

Корисні жири, в тому числі оливкова олія, балансують гормони, зменшують запалення, що сприяє запобіганню дисфункції нейромедіаторів. Дієти з низьким вмістом жирів часто пов’язані з більш високими показниками депресії і тривоги. Коли мозок не отримує достатньої кількості «гормонів щастя», таких як серотонін або дофамін (важливі нейромедіатори, необхідні для регулювання настрою, доброго сну та ін.), Можуть виникнути афективні розлади (розлади настрою) і когнітивні порушення.

В одному дослідженні, проведеному в 2011 році в Університеті Лас-Пальмас в Іспанії, було виявлено, що недостатнє споживання ненасичених жирів (мононенасичених і поліненасичених) пов’язане з ризиком розвитку депресії.

Допомагає запобігти або лікувати цукровий діабет

Жирні кислоти впливають на метаболізм глюкози за допомогою зміни функції клітинної мембрани, активності ферменту, сигналізації інсуліну і експресії генів. Факти свідчать про те, що споживання поліненасичених і. або мононенасичені жирів (присутні в оливковій олії) благотворно впливає на чутливість до інсуліну і, ймовірно, знижує ризик розвитку діабету 2-го типу.

У той час як вуглеводи підвищують рівень цукру в крові, жири допомагають стабілізувати його і регулювати інсулін. Навіть коли ви вживаєте продукти з високим вмістом цукру або вуглеводів, додавання оливкової олії в їжу може допомогти уповільнити всмоктування глюкози в кров. Вживання оливкової олії також є відмінним способом посилити почуття ситості після їжі, що може допомогти запобігти тягу до солодкого і переїдання, які можуть привести до ускладнень діабету.

Допомагає збалансувати гормони

При спробі збалансувати ваші гормони і зменшити симптоми, пов’язані з передменструальним синдромом (ПМС), безпліддям або менопаузою, вкрай важливо включити в ваш щоденний раціон харчування велику кількість продуктів, багатих поживними речовинами і корисними жирами. Оливкова олія постачає наш організм незамінними жирними кислотами, які можуть допомогти регулювати роботу щитовидної залози, надниркових залоз і гіпофіза, що в кінцевому підсумку сприяє приведенню в баланс гормонів в нашому тілі. Оливкова олія також багата на вітамін Е, який допомагає регулювати вироблення естрогену.

Покращує здоров’я шкіри

Оливкова олія багата поживними речовинами і антиоксидантами, такими як вітаміни А і Е. У той час як це масло переважно вживається в їжу, ви можете також використовувати його зовнішньо, наносячи на шкіру обличчя.

Зволожує шкіру

Оливкова олія проникає глибоко в шкіру обличчя, забезпечуючи необхідну вологість і захист, зберігаючи її гладкою і молодий. Це масло близьке за своєю хімічною структурою до природного шкірного сала, що його виділяє вашими сальними залозами. Використовуйте його в якості натурального лосьйону для тіла, обличчя та рук. Антиоксиданти в оливковій олії (вітаміни А і Е) можуть допомогти скоротити збиток, що наноситься впливом сонячних променів, сигаретним димом і забруднюючими речовинами.

Для ефективного зволоження шкіри оливковою олією, його рекомендується втирати в злегка вологу шкіру обличчя, тому що вода, що залишилася на вашій шкірі може допомогти вберегти її від відчуття жирності.

Очищає шкіру

Змішайте оливкову олію Extra virgin olive oil з морською сіллю, щоб зробити природний ексфоліант для обличчя, особливо якщо ваша шкіра суха і сильно лущиться. Масажуйте шкіру обличчя отриманим засобом — це дозволить вам позбавитися від старої, сухої шкіри, відкриваючи нову і молоду.

Оливкова олія ефективно очищає чутливу шкіру. Стародавні єгиптяни, греки і римляни не мали мила і користувалися для очищення шкіри оливковою олією. Вони втирали це масло в свою шкіру, а потім зіскоблювали його разом з брудом і ороговевшими клітинами шкіри. На сучасному ринку присутня велика різноманітність мила, і деякий з натуральних корисних його варіантів зроблені з додаванням оливкової олії. Найцікавіше, що до сих пір багато людей вважають за краще очищати свою шкіру оливковою олією першого пресування.

Підвищує еластичність шкіри

Втирання оливкового масла в шкіру обличчя допомагає поліпшити еластичність вашої шкіри. Вам не потрібно обмежувати себе тільки зовнішнім його застосуванням. Увімкніть його в свій раціон, і весь ваш організм буде отримувати користь завдяки безлічі його корисних властивостей.

Чим ще оливкова олія корисна для шкіри:

Оливкова олія також запобігає передчасному старінню вашої шкіри. При вживанні оливкової олії всередину ви можете запобігти окисленню червоних кров’яних клітин, завдяки його антиоксидантним властивостям. Ці ж властивості дають можливість перешкоджати окисленню клітин шкіри при зовнішньому його застосуванні. Антиоксиданти гідроксітірозол і вітамін Е допомагають запобігти дегенерацію клітин в шкірі.

Покращує здоров’я волосся

Завдяки багатому складу і зволожуючим властивостям оливкового масла, воно є ідеальним засобом для поліпшення здоров’я і зовнішнього вигляду вашого волосся. Його зовнішнє використання може допомогти вашому волоссю стати більш здоровими, сильними і блискучими.

Зменшує лупа

Оливкова олія, змішане з лимонним соком може допомогти усунути проблеми з лупою. Кислий лимонний сік допомагає послабити лупа в той час як оливкова олія зволожує новий шар шкіри, що з’являється при відлущування старих ороговілих її клітин. Змішайте рівну кількість оливкової олії, лимонного соку і води — кілька столових ложок кожного з інгредієнтів має бути достатньо. Масажуйте вологу шкіру голови з використанням цього засобу, після чого залиште на 20 хвилин, а потім змийте з використанням шампуню. Використовуйте цей спосіб лікування від лупи не більш, ніж раз в два тижні.

Зволожує волосся

У сухі зимові місяці, ваше волосся більш схильні до руйнування, розтріскування і пересихання, що робить вашу зачіску неохайною і недбалої. Трохи оливкової олії може допомогти згладити деякі з цих проблем. Воно додає вагу і зволожує волосся, роблячи їх більш поступливими і охайними. Просто нанесіть трохи оливкового масла на пальці і запустіть їх у ваші волосся.

Сила і блиск

Щоб допомогти зволожити волосся, надавши їм здоровий вигляд, силу і блиск, робіть маски для волосся з оливковою олією. Багате вітамінами А, Е і антиоксидантами, оливкова олія допомагає захистити кератин у волоссі і наситити їх вологою. Оливкова олія може видалити накопичення шкірного сала, яке перешкоджає формуванню нових волосяних фолікулів і перешкоджає росту волосся.

Протипоказання і побічні ефекти

Оливкова олія є ймовірно безпечним при прийомі всередину або нанесенні на шкіру. Його можна безпечно вживати в обсязі 14% від загальної кількості калорій в день. Це приблизно 2 столові ложки (28 грам) щодня. Було виявлено, що людям, які дотримуються середземноморської дієти, можна безпечно вживати до 1 літра оливкового масла в тиждень протягом до 5,8 років (згідно з інформацією, представленою на сайті WebMD).

Вживання оливкової олії може становити небезпеку для здоров’я деяких людей. Воно містить велику кількість вітаміну Е в своєму складі, в зв’язку з чим надлишкове його вживання може призвести до випадковому передозуванні вітаміну Е, що в свою чергу погіршує тромбоутворення. Оливкова олія також містить 120 калорій на столову ложку, тому якщо ви дотримуєтеся низькокалорійної дієти, вам слід також враховувати надходять з цього масла калорії.

Прийняте всередину оливкова олія добре переноситься. При нанесенні на шкіру, можуть виникати уповільнені алергічні реакції і контактний дерматит.

Взаємодія оливкового масла з лікарськими препаратами

Помірне взаємодія: будьте обережні з цією комбінацією:

Якщо вам складно пити чисте оливкове масло, спробуйте додавати столову ложку в домашні фруктові пюре. В якості альтернативи, ви можете також додавати його в супи і салати.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: