Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Ознаки аутоімунного тиреоїдиту щитовидної залози

Ознаки аутоімунного тиреоїдиту щитовидної залози

Можна мати автоімунний тиреоїдит протягом багатьох років, не відчуваючи при цьому жодного симптому. Однак є характерні ознаки аутоімунного тиреоїдиту щитовидної залози, про які важливо знати, щоб вчасно ідентифікувати прогресування захворювання. Чим раніше ви розпізнаєте ці ознаки і симптоми, тим швидше почнете отримувати ефективне лікування.

Якщо у вас присутні симптоми аутоімунного тиреоїдиту, вони перш за все пов’язані з двома первинними ускладненнями — зоб щитовидної залози і гіпотиреоз.

Ознаки аутоімунного тиреоїдиту, пов’язані з зобом

При аутоімунному тиреоїдиті імунні клітини помилково атакують здорові тканини щитовидної залози. Коли це відбувається, ваша щитовидна залоза може запалитися і збільшитися — це означає, що у вас з’явився зоб.

Основною ознакою зоба щитовидної залози є видима пухлина в передній частині шиї. По-перше, опуклість може бути безболісною, але, якщо її не лікувати, вона може почати чинити тиск на нижню частину шиї. На більш пізніх стадіях, зоб може перешкоджати правильному диханню і ковтання.

Ознаки аутоімунного тиреоїдиту, пов’язані з гіпотиреозом

Аутоімунний тиреоїдит є найбільш поширеною причиною розвитку гіпотиреозу, оскільки це захворювання знижує здатність щитовидної залози виробляти достатню кількість гормонів (Т4 і Т3).

Без достатньої кількості гормонів щитовидної залози, ваш організм не може функціонувати належним чином. Якщо у вас гіпотиреоз, ви можете відчувати такі симптоми:

Якщо ви помітили будь-які з симптомів і ознак аутоімунного тиреоїдиту щитовидної залози, не соромтеся звертатися до лікаря. Лікар швидше за все призначить гормонозаместительную терапію, яка передбачає довічний прийом синтетичних гормонів щитовидної залози. Це дозволить усунути ваші симптоми і поліпшити якість вашого життя. Існують також альтернативні методи лікування аутоімунного тиреоїдиту, що передбачають кардинальні зміни в раціоні харчування, про що докладно ви можете дізнатися тут — Дієта при аутоімунному тиреоїдиті щитовидної залози.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: