Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Ознаки та симптоми цукрового діабету — симптоми ускладнень

Ознаки та симптоми цукрового діабету - симптоми ускладнень

Цукровий діабет є групою ендокринних захворювань, які розвиваються в результаті абсолютної або відносної недостатності гормону інсуліну. Це призводить до розвитку гіперглікемії — стійкого збільшення рівня глюкози в крові. У цьому матеріалі ви дізнаєтеся про ознаки та симптоми цукрового діабету, як досить поширених, так і рідко зустрічаються.

Трохи статистики

Цукровий діабет є повномасштабної епідемією в розвинених країнах. За оцінками вчених, тільки в одних Сполучених Штатах Америки 29 мільйонів чоловік страждають діабетом в тій чи іншій формі (це близько 10% населення країни). У Росії за деякими оцінками, людей, які страждають на діабет трохи менше в процентному співвідношенні (близько 7% або 9,6 мільйона людей).

Статистика викликає тривогу, і з кожним роком все погіршується. Потрібно також враховувати, що приблизно втричі більшу кількість людей мають преддиабет, причому приблизно у 30% цих людей розвивається цукровий діабет 2 типу протягом п’яти років. І, мабуть, найважливіше, близько третини людей з діабетом вважаються недіагностірованнимі — вони просто не підозрюють про наявність захворювання.

Ось чому так важливо знати про симптоми і ознаки цукрового діабету, і вміти розпізнавати їх. Насправді є хороші новини — хоча в офіційній медицині не існує ніякого відомого «лікування» діабету — будь то 1 тип, 2 тип або гестаційний цукровий діабет — є багато того, що можна зробити, щоб допомогти природним чином зупинити це захворювання, контролювати його симптоми і запобігти можливим ускладненням.

Найбільш поширені симптоми і ознаки діабету

Цукровий діабет є метаболічним захворюванням, яке виникає в результаті проблем, пов’язаних з гормоном інсуліном. Симптоми цукрового діабету є результатом більш високого, ніж зазвичай, вмісту глюкози (цукру) в крові. При діабеті 1 типу симптоми зазвичай розвиваються раніше і в більш молодому віці, ніж при діабеті 2 типу. Цукровий діабет 1 типу також зазвичай викликає більш серйозні симптоми. Фактично, оскільки ознаки і симптоми цукрового діабету 2 типу можуть бути мінімальними в деяких випадках, іноді вони можуть діагностуватися через тривалий період часу, що призводить до погіршення проблеми і розвитку ускладнень.

Хоча до цих пір не зовсім відомо, як це відбувається, тривалий вплив високого рівня цукру в крові може пошкодити нервові волокна, які впливають на кровоносні судини, серце, очі, кінцівки і внутрішні органи. Якщо захворювання не лікувати, воно може викликати такі ускладнення, як ішемічна хвороба серця, проблеми з фертильністю у жінок, ризикована вагітність, втрата зору, проблеми з травленням і багато іншого.

Незважаючи на те, що принаймні частина симптомів цукрового діабету зазвичай стають очевидними через деякий час, деякі люди з діабетом 2 типу мають настільки слабо виражені ознаки, що вони залишаються абсолютно непоміченими. Це особливо часто трапляється з жінками під час вагітності, у яких може в якийсь момент розвинутися гестаційний діабет. Жінки з гестаційним діабетом часто не мають ніяких помітних симптомів взагалі, тому важливо на 24-28 тижні вагітності пройти скринінг-тест толерантності до глюкози (ТТГ), щоб запобігти ускладненням і забезпечити здорову вагітність.

До поширених симптомів і ознак цукрового діабету 1 типу відносяться:

До поширених симптомів і ознак цукрового діабету 2 типу відносяться:

Діабет 2 типу може викликати всі ті ж описані вище симптоми, за винятком того, що вони зазвичай починаються в більш пізньому віці і є менш важкими. У багатьох людей симптоми діабету 2 типу виникають в середньому або літньому віці і поступово розвиваються, особливо якщо захворювання не лікується. Крім згаданих вище симптомів, до інших симптомів і ознак цукрового діабету 2 типу відносяться:

Симптоми і ознаки, викликані ускладненнями цукрового діабету

Крім перерахованих вище симптомів, цукровий діабет часто може викликати ускладнення, що супроводжуються іншими відчутними симптомами. Ось чому раннє виявлення і лікування діабету настільки важливі — це може значно знизити ризик розвитку ускладнень, таких як ушкодження нервів, серцево-судинні захворювання, шкірні інфекції, подальше збільшення маси тіла, запалення і багато іншого.

Як часто виникають ускладнення? На розвиток погіршуються симптомів або ускладнень, пов’язаних з діабетом, впливають кілька факторів, серед яких:

Diabetes Prevention Program провели трирічне рандомізоване клінічне випробування і встановили, що захворюваність на діабет серед дорослих з високим ризиком була знижена на 58% після інтенсивного зміни способу життя в порівнянні з 31% зниженням в результаті прийому ліків (Метформин). Обидва варіанти були значно більш ефективними в запобіганні ускладнень в порівнянні з прийомом плацебо або відсутністю змін у способі життя. Позитивні зміни тривали як мінімум 10 років після дослідження!

Симптоми, пов’язані з пошкодженням нервів (нейропатія)

У половини всіх людей з діабетом буде розвиватися деяка форма пошкодження нервів, особливо якщо захворювання не контролюється протягом багатьох років, а рівень глюкози в крові залишається далеким від норми. Існує кілька різних типів пошкоджень нервів, викликаних цукровим діабетом, які можуть стати причиною виникнення різних симптомів: периферична нейропатія (вражає ноги і руки), автономна нейропатія (вражає органи, такі як сечовий міхур, кишечник і геніталії) і кілька інших форм, що викликають ушкодження хребта, суглобів, черепних нервів, очей і кровоносних судин.

До ознак пошкодження нервів, викликаних цукровим діабетом, належать:

Ознаки цукрового діабету, пов’язані зі шкірою

Шкіра є одним з найбільш порушених на цукровий діабет органів. Симптоми діабету, пов’язані з шкірним покривом, можуть проявлятися раніше інших, і є одними з найбільш легко розпізнати. Цукровий діабет може викликати поганий кровообіг, повільне загоєння ран, зниження імунної функції, свербіж або сухість шкіри. Це дає можливість дріжджовим і бактеріальних інфекцій легко і інтенсивно розвиватися, і ускладнює одужання.

До симптомів і ознак шкірних проблем, пов’язаних з діабетом відносяться:

Очні симптоми цукрового діабету

Наявність діабету є одним з найбільш значних факторів ризику розвитку захворювань очей і навіть втрати зору/сліпоти. Люди з цукровим діабетом мають вищий ризик сліпоти, ніж люди без діабету, але у більшості з них розвиваються незначні проблеми, які можна лікувати до того, як виникнуть ускладнення.

Цукровий діабет вражає зовнішню жорстку мембранну очей рогівку, а також сітківку і макулу. Згідно National Diabetes Association, майже у всіх людей з діабетом 1 типу та у більшості з діабетом 2 типу в кінцевому рахунку розвивається непролиферативная ретинопатія.

До ознак і симптомів цукрового діабету, пов’язаних із зором/здоров’ям очей, відносяться:

Одним з ділянок очей, найбільш порушених діабетом, є макули (жовта пляма на сітківці ока), за рахунок якої ми володіємо гостротою зору і здатні бачити навіть найдрібніші деталі. Проблеми з кровообігом в сітківці призводять до глаукоми, яка на 40% частіше зустрічається у людей з діабетом, у порівнянні зі здоровими людьми. Чим довше людина страждає на цукровий діабет і чим старше він стає, тим вище ризик розвитку глаукоми.

Дорослі люди з діабетом також в 2-5 разів частіше страждають на катаракту, в порівнянні з людьми без діабету. Катаракта утворюється, коли прозорий кришталик ока стає каламутним, що призводить до погіршення зору, аж до повної його втрати. У зв’язку з поганим кровообігом і пошкодженням нерва, діабетики також більш схильні до розвитку катаракти в більш молодому віці, яка прогресує помітно швидше.

При різних типах ретинопатії невеликі кровоносні судини (капіляри) в задній частині ока починають активно розростатися і деформуватися, блокуючи нормальний кровотік. Це може розвиватися поетапно і погіршуватися доти, поки людина не втратить зір, коли капілярні стінки втратять здатність забезпечувати необхідними речовинами сітківку ока. Рідина і кров можуть протікати в частині очей, блокувати зір, викликати утворення рубцевої тканини, деформувати або витягати сітківку, погіршуючи зір.

Як впоратися з симптомами цукрового діабету природним шляхом

Діабет є серйозним захворюванням, яке супроводжується багатьма ризиками і симптомами, але гарною новиною є те, що з ним можна впоратися при правильному лікуванні і зміні способу життя. Високий відсоток людей з цукровим діабетом 2 типу в змозі повністю змінити свій стан в кращу сторону і повністю контролювати симптоми цукрового діабету природним шляхом поліпшивши свій раціон харчування, рівень фізичної активності, сну і рівня стресу. І хоча діабет 1 типу важче лікувати і контролювати, ускладнення також можуть бути зменшені шляхом прийняття тих же заходів.

Ось п’ять рекомендацій, здатних допомогти вам поліпшити свій стан і контролювати симптоми цукрового діабету.

1. Регулярні медичні перевірки

Багато людей з ускладненнями цукрового діабету не матимуть помітних симптомів (наприклад, непролиферативная ретинопатія, яка може викликати втрату зору або гестаційний діабет під час вагітності). У зв’язку з цим вкрай важливо регулярно проходити обстеження щоб контролювати рівень цукру в крові і прогресування захворювання, перевірятися на предмет розвитку ускладнень (очі, шкіру, рівень артеріального тиску, вага і серце).

Щоб переконатися, що ви не піддаєтеся більш високому ризику розвитку серцево-судинних захворювань, регулярно перевіряйтеся у вашого лікаря — кров’яний тиск, рівень холестерину в крові і рівень тригліцеридів (ліпідів). В ідеалі, ваше кров’яний тиск не повинен перевищувати 130/80. Ви також повинні намагатися підтримувати здорову вагу і зменшувати запалення в організмі. Кращим способом досягти цього є вживання натуральних цільних продуктів харчування, регулярна фізична активність і хороший сон.

2. Збалансована дієта і фізична активність

Дієта при діабеті націлена на збереження рівня цукру в крові в нормальному діапазоні і запобігання розвитку ускладнень. Вживання цільних натуральних продуктів харчування і уникнення вживання фабричних продуктів з додаванням цукру, транс-жирів, рафінованих продуктів і крохмалів, а також звичайних молочних продуктів, сприяє підтримці нормального рівня глюкози в крові, поліпшенню загального самопочуття і запобігає розвитку ускладнень.

Фізична інертність і ожиріння тісно пов’язані з розвитком цукрового діабету 2 типу, тому фізичні вправи важливі для контролю симптомів і зниження ризику розвитку ускладнень, таких як захворювання серця. Національний інститут охорони здоров’я заявляє, що люди можуть різко знизити ризик розвитку діабету, втрачаючи вагу завдяки регулярній фізичній активності і дієті з мінімальною кількістю цукру, рафінованих жирів і надлишкових калорій з оброблених продуктів.

Допомогти збалансувати ваш раціон харчування при цукровому діабеті вам допоможуть ці матеріали:

3. Контроль цукру в крові для запобігання пошкодження нервів

Кращим способом запобігання або уповільнення пошкодження нервів є строгий контроль рівня цукру в крові. Якщо у вас проблеми з травленням через пошкодження нерва, що зачіпає ваші травні органи, ви можете скористатися ферментами травлення, пробіотиками і добавками, такими як магній, які можуть допомогти розслабити м’язи, поліпшити здоров’я кишечника і контролювати симптоми.

Інші проблеми, такі як гормональний дисбаланс, сексуальні дисфункції і проблеми зі сном також будуть значно зменшені, якщо ви поліпшите свій раціон харчування, збільшите споживання необхідних поживних речовин, будете тримати під контролем рівень стресу і ваш стан здоров’я в цілому.

4. Захист і лікування шкіри

Люди з діабетом, як правило, частіше здорових людей страждають бактеріальними, грибковими та дріжджовими інфекціями. Якщо у вас діабет, ви можете допомогти запобігти проблеми зі шкірою, контролюючи рівень цукру в крові, дотримуючись правил особистої гігієни і обробляючи шкіру такими натуральними засобами, як ефірні масла.

Якщо ваша шкіра суха, лікарі також рекомендують обмежити частоту купання, використовувати натуральні пом’якшувальні засоби для очищення шкіри (замість багатьох жорстких хімічних засобів, що продаються в більшості магазинів), щодня зволожуйте шкіру пом’якшувальними засобами, такими як кокосове масло для шкіри, і постарайтеся уникати тривалого перебування під палючим сонцем.

5. Захист очей

Люди, що підтримують рівень цукру в крові ближче до норми, рідше мають проблеми із зором або, принаймні, більш схильні до слабо виражених симптомів. Раннє виявлення та належна подальша допомога можуть врятувати ваше зір.

Щоб знизити ризик виникнення очних проблем, таких як катаракта або глаукома, ви повинні перевіряти очі не рідше одного-двох разів на рік. Залишаючись фізично активним і дотримуючись здорової дієти, ви можете запобігти або відстрочити втрату зору за рахунок контролю рівня цукру в крові, плюс ви також повинні носити сонцезахисні окуляри, перебуваючи на сонці. Якщо з часом ваші очі все більше пошкоджуються, ваш лікар може також рекомендувати вам заміну кришталика ока — це дозволить вам зберегти зір.

Факти і поширеність цукрового діабету

Що викликає цукровий діабет

Це захворювання розвивається у людей, коли організм перестає виробляти гормон інсулін або знижується чутливість тканин до дії інсуліну у відповідь на споживання продуктів з вуглеводами, цукром і жирами. У здорових людей підшлункова залоза виділяє інсулін, щоб допомогти у використанні і зберіганні цукру (глюкози) і жирів, але організми людей з діабетом або виробляють занадто мало інсуліну, або не в змозі адекватно реагувати на нормальне його кількість, що в кінцевому підсумку призводить до підвищення рівня цукру в крові.

Інсулін є найважливішим гормоном, оскільки він дозволяє правильно розподіляти макроелементи і переносити їх в клітини, які будуть використовувати їх в якості «палива» (енергії). Нам потрібен інсулін для перенесення глюкози по кровотоку до клітин, щоб забезпечити достатню кількість енергії, необхідної для зростання і розвитку м’язів, активності мозку і так далі.

Діабет 1-го типу (також званий «ювенільний цукровий діабет») відрізняється від діабету 2-го типу, тому що він виникає, коли імунна система руйнує інсулін-продукують клітини підшлункової залози, тому інсулін не виробляється, а рівень цукру в крові залишається неконтрольованим. Діабет 1 типу розвивається в більш молодому віці, зазвичай до того, як людині виповниться 20 років. З іншого боку, при діабеті 2 типу виробляється інсулін, але його або недостатньо, або організм людини не реагує відповідним чином (так звана «інсулінорезистентність»). Діабет 2 типу зазвичай виникає у людей старше 40 років (хоча він стає все більш поширеним у дітей), особливо у дітей з надмірною вагою.

Інсулін — це гормон, який регулює рівень глюкози в крові, і, як правило, він жорстко контролюється підшлунковою залозою, яка реагує на кількість виявленої в крові глюкози в будь-який момент часу. Ця система не спрацьовує, коли у людини цукровий діабет, що призводить до різних ознак і симптомів, які можуть торкнутися майже кожну систему в організмі. При цукровому діабеті ознаки зміни цукру в крові часто включають зміни в вашому апетиті, вазі, енергії, сні, травленні і багато іншого.

Існує безліч причин розвитку діабету. Розвиток хвороби може бути пов’язано з комбінацією факторів, включаючи погане харчування, високий рівень запалення, надмірна вага, малорухливий спосіб життя, генетичну сприйнятливість, високий рівень стресу і вплив токсинів, вірусів і шкідливих хімічних речовин.

Ризик розвитку цукрового діабету 2 типу значно зростає в наступних випадках:

Підведемо підсумок

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: