Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Пароксизмальна фібриляція передсердь: симптоми, лікування, ускладнення

Пароксизмальна фібриляція передсердь: симптоми, лікування, ускладнення

Грудна біль? Запаморочення? Прискорене серцебиття? Чи не вдається впіймати вдих? Ви можете відчувати пароксизмальную фибрилляцию передсердь. Фібриляція передсердь (миготлива аритмія або ФП) виникає, коли передсердя (верхні камери серця) починають хаотично битися, втрачаючи нормальний ритм.

Коли виникає фібриляція передсердь, кров не може ефективно циркулювати по тілу. Цей стан сприяє накопиченню крові всередині передсердя, що підвищує ризик утворення тромбів.

Хто в зоні ризику

Фібриляція передсердь частіше зустрічається у літніх людей, і чим ви старше, тим більше ймовірно, що у вас буде виникати цей стан. Серед усіх форм фібриляції передсердь, пароксизмальна фібриляція передсердь частіше виникає у молодих людей. Люди, які страждають захворюваннями серця, щитовидної залози, високим кров’яним тиском (гіпертонією) або апное сну, піддаються більшому ризику розвитку ФП.

Типи

Деякі люди можуть відчувати одиничний епізод ФП. Проте, люди з незворотними ушкодженнями серця відчувають постійну або хронічну фібриляцію передсердь.

Причини розвитку

Крім ушкоджень серця, що виникають при захворюваннях серцево-судинної системи або високому кров’яному тиску, ліки та інші фактори ризику можуть призвести до розвитку пароксизмальної фібриляції передсердь. До цих факторів належать:

Симптоми

До симптомів пароксизмальної фібриляції передсердь відносяться:

Ускладнення

Ця форма ФП може викликати розвиток ускладнень. Інсульт та емболії є найбільш серйозними з них. Кров всередині серця може згортатися і утворювати тромби. Ці згустки можуть поплисти по кровотоку, і потрапивши в мозок викликати інсульт. Тромби також можуть потрапити в легені, кишечник і інші чутливі органи, блокуючи потік крові і викликаючи тромбоемболію, яка призводить до відмирання тканин, що вкрай небезпечно для життя.

Якщо ФП зберігається протягом тривалого періоду часу без лікування, серце не може ефективно перекачувати кров і кисень по всьому організму. Це потенційно може привести до серцевої недостатності.

Лікування

Терапія фібриляції передсердь націлена на нормалізацію серцевого ритму і запобігання утворенню тромбів. При пароксизмальній фібриляції передсердь частота серцевих скорочень може самостійно нормалізуватися. Однак, якщо симптоми турбують вас досить часто, лікарі можуть спробувати нормалізувати серцевий ритм за допомогою ліків або кардіоверсії (електричний шок).

Ваш лікар може запропонувати антиаритмічні препарати, такі як Аміодарон (Кордарон) або Пропафенон (Рітмол) навіть тоді, коли серцевий ритм нормалізувався. Він також може прописати бета-блокатори для контролю артеріального тиску.

Якщо епізоди ФП виникають повторно, лікар може призначити прийом розріджують кров препаратів, таких як Варфарин (Кумадіна), з метою запобігання утворенню тромбів.

Прогресування пароксизмальної ФП

Після першого епізоду фібриляції передсердь, у людини може статися повторний епізод. Дослідження, опубліковане в журналі QJM: An International Journal of Medicine показує, що у 70% пацієнтів, які зазнали одного разу симптоми пароксизмальної фібриляції передсердь, виникає повторний епізод протягом одного року. Крім того, 90% відсотків пацієнтів відчувають ще один епізод протягом чотирьох років.

Більш ніж у 25% людей з пароксизмальною ФП спостерігається прогресування цього стану, яке поступово переростає в персистирующую або хронічну ФП. У більшості випадків факторами ризику розвитку хронічної фібриляції передсердь є хвороби серця, такі як порок клапана серця, гіпертонія та ішемічна хвороба серця.

За даними American Heart Association (AHA), якщо епізоди пароксизмальної фібриляції передсердь тривають довше двох днів, людина більш схильний до розвитку хронічної форми ФП.

Життя з пароксизмальною ФП

Здоровий спосіб життя, регулярна фізична активність і відповідна дієта є ключем до повноцінного життя при ФП. Лікування захворювань, що сприяють розвитку фібриляції передсердь, таких як високий кров’яний тиск, хвороби щитовидної залози і ожиріння, може допомогти зменшити фактори ризику виникнення епізодів ФП.

Уникайте стимуляторів, таких як кофеїн і нікотин, і надмірного споживання алкоголю — це допоможе вам запобігти додаткові симптоми пароксизмальної фібриляції передсердь. Про терапії ФП, яка включає зміну способу життя, дієту, прийом лікарських засобів і медичних процедур, ви можете дізнатися тут — Терапія фібриляції передсердь: ліки, дієта, процедури, хірургія.

Поговоріть зі своїм лікарем і заплануйте регулярні огляди.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: