Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Педикульоз (воші): лікування, профілактика, попередження

Педикульоз (воші): лікування, профілактика, попередження

Головні воші представляють собою крихітних комах, які в разі потрапляння на голову людини живуть і розмножуються у волоссі (особливо часто зустрічається у дітей). При зараженні волосистої частини голови вошами виникає паразитарне захворювання під назвою Педикульоз, яке протікає до тих пір, поки людина повністю не позбавляється від цих паразитів.

Головні воші за кольором можуть варіюватися від білуватого до сіро-коричневого, а за розміром дорослі особини досягають розміру з кунжутне насіння. Вони не можуть літати, стрибати або плавати і поширюються за допомогою безпосереднього контакту шляхом дотику зараженої голови до голови іншої людини або через заражені предмети, такі як гребінці, рушники та ін.

Педикульоз не є результатом брудних волосся або поганої гігієни. Всі типи волосся можуть бути порушені цим паразитарним захворюванням, незалежно від їх довжини і стану.

Головні воші живуть тільки на волоссі людини і не передаються тваринам, тому що тварини не можуть бути їх носіями.

Сверблячка при педикульозі

Головні воші часто призводять до виникнення значного свербіння на шкірі голови людини. Цей свербіж виникає не в результаті укусів вошей, а є алергічною реакцією на цих паразитів.

Тим не менш, не кожна людина має алергію на головних вошей, так що ви або ваша дитина можете навіть і не підозрювати, що страждаєте на педикульоз.

Навіть якщо у людини є алергія на вошей, свербіж може виникнути не відразу. Іноді сверблячка виникає через три місяці після зараження.

У деяких випадках на задній частині шиї може з’явитися висип — це реакція організму на послід вошей.

Життєвий цикл головних вошей

Самка головний воші відкладає яйця (гниди) приклеюючи їх до волосся (часто близько до кореня), де вони знаходяться в теплі завдяки шкірі голови. Яйця дуже маленькі в зв’язку з чим їх дуже важко побачити.

Через 7 — 10 днів, починають вилуплюються воші, а порожні яєчні шкарлупки залишаються приклеєні на місці. Гниди мають білий колір і в зв’язку з постійним зростанням волосся вони стають з часом помітніше.

Головні воші прокушують шкіру голови і харчуються кров’ю. Від народження проходить приблизно 10 днів перш ніж молода особина досягне зрілості. Переповзають з голови на голову зазвичай дорослі особини, а самка головний воші може почати відкладати яйця через дев’ять днів після того, як вона вилупилася. Тому, щоб розірвати порочне коло і зупинити їх поширення, їх необхідно видаляти протягом дев’яти днів з моменту вилуплення.

Як виявити вошей

Досить непросто виявити вошей на голові дитини просто оглядаючи її — розчісування дають можливість більш легко виявити цих паразитів.

Використання гребінця з дрібними зубами

Пошук вошей за допомогою гребінця може проводитися на сухе або вологе волосся, проте розчісування мокрого волосся дає можливість більш точно визначити наявність або відсутність вошей на голові людини, так як у вологому стані воші залишаються нерухомими.

Для пошуку вошей вам потрібно використовувати спеціальну гребінець з дрібними зубами, яку ви можете купити в місцевій аптеці. Гребінь має інтервал між зубами 0,2-0,3 мм, що дає можливість вичесати навіть найменших вошей.

Гребінець для вичісування гнид не підходить для виявлення вошей, тому що зуби розташовані дуже близько один до одного. Воші можуть потрапити в пастку між зубами і залишитися непоміченими.

Як виявити вошей на вологій голові

Для виявлення вошей на вологій голові вам необхідно виконати наступні дії:

Як виявити вошей на сухий голові

Для виявлення вошей на сухий голові вам необхідно виконати наступні дії:

Якщо ви виявили в волоссі живу вошу, значить існує зараження і людина страждає на педикульоз.

Перевірка інших членів сім’ї

Якщо ви виявили вошей у волоссі вашої дитини, вам необхідно перевірити решту вашої родини і попередити близьких друзів.

Ви повинні зайнятися лікуванням тільки після того, як на голові були знайдені живі особини. Не варто лікувати «про всяк випадок». Однак, як тільки підтвердиться, що у кого-то з вашої сім’ї на голові присутні воші, прийміть термінових заходів для боротьби з ними.

Головні воші і школа

Немає необхідності тримати ваших дітей далеко від школи. Швидше за все це паразитарне захворювання триває вже протягом декількох тижнів, тому відмова від відвідування цього закладу навряд чи вплине на поширення педикульозу.

Сверблячка

Звичайний свербіж на голові не обов’язково повинен означати, що у вас є воші. Діагноз може бути підтверджений тільки в тому випадку, якщо у вас в волоссі знайшли живу вошу.

Сверблячка може тривати протягом декількох днів або тижнів, навіть після того, як всі воші були успішно виведені з поверхні голови. У деяких випадках свербіж починається тільки через кілька місяців після зараження.

Лікування педикульозу

Повне виведення головних вошей — завдання досить трудомістка в зв’язку з тим, що це забирає багато часу, вимагає регулярності і чіткого виконання процедур, а ризик повторного зараження дуже високий.

У минулому для лікування інвазії вошей використовувалися традиційні інсектициди, але головна воша часто розвиває стійкість до цих препаратів. У зв’язку з цим, даний вид лікування був практично повністю замінений засобами на основі силікону і масла, які чинять фізичний, а не хімічна дія на вошей.

Після того, як головна воша була виявлена ​​на шкірі голови, ви можете лікувати педикульоз в домашніх умовах шляхом розчісування мокрого волосся спеціальним гребенем або за допомогою лосьйону або спрея для знищення вошей (дивіться нижче).

Проте, жоден із способів не здатний захистити від повторного зараження, якщо станеться контакт голова до голови з кимось, що страждають на педикульоз протягом всього періоду лікування.

Вологе розчісування

Завдяки систематичному вичісування вошей з мокрого волосся за допомогою спеціальної гребінця з дрібними зубами ви зможете позбутися від цього паразитарного захворювання.

Зуби гребеня повинні бути розташовані один від одного на відстані 0,2-0,3 мм. Якщо ви використовуєте гребінь для вичісування гнид, то потрапили в нього воші можуть виявитися розірваними або в пастці між зубів, і ви можете їх не помітити, так як проміжок між зубами становить 0,19 мм.

Ви можете купити спеціальний гребінь для вичісування вошей в місцевій аптеці або можете замовити онлайн.

Лосьйони або спреї не повинні використовуватися при вологому розчісуванні. Однак, щоб цей метод виведення вошей був ефективним, вологі розчісування необхідно проводити регулярно і ретельно. Ось поетапні кроки, які вам необхідно зробити:

Тривалість виведення вошей методом вичісування залежить перш за все від довжини волосся вашої дитини і їх типу. Наприклад, короткі, прямі волосся можуть бути швидко прочесати гребінцем від вошей протягом декількох хвилин. Довші, кучеряве волосся вимагають більше часу, терпіння і праці.

Лосьйони або спреї

Використання лосьйону або спрея є альтернативним методом лікування педикульозу. Проте, для того, щоб отримати ефект від цього типу лікування, їх необхідно використовувати правильно. Ваш лікар зможе порекомендувати спеціальний лосьйон або спрей від вошей і повідомити вам про те, як правильно його використовувати.

Лосьйон або спрей слід використовувати тільки тоді, коли ви виявили в волоссі живу (переміщається) головний воша. Креми ополіскувачі і шампуні від вошей не ефективні і тому не рекомендуються.

Переконайтеся, що у вас є достатня кількість лосьйону або спрея для лікування всіх членів вашої родини. Під час нанесення цих засобів на шкіру голови і волосся (по всій довжині) використовуйте його стільки, щоб вони повністю покривали місця локалізації цих паразитів.

Під час застосування дотримуйтесь інструкцій, які йдуть з лосьйоном або спреєм від вошей. Залежно використовуваного вами продукту, відрізок часу, на який необхідно буде залишити засіб від вошей на голові може варіюватися від 10 хвилин до 8 годин. Рекомендується повторити лікування через сім днів після першої обробки. Деякі засоби також продаються в комплекті з гребенем для видалення мертвих вошей і гнид.

Деякі засоби від вошей можуть бути здатні крім вошей знищувати також і їх яйця, хоча і немає впевненості в цьому. Через 3-5 днів після обробки перевірте голову на наявність вилупилися вошей, і знову перевірте голову через 10-12 днів після цього.

Для знищення цих паразитів протягом інкубаційного періоду необхідно провести принаймні дві обробки голови за допомогою лосьйону від вошей, тому що лосьйони не завжди вбивають їх яйця (гниди).

Якщо воші з’являються після всіх пророблених обробок голови, зверніться за порадою до вашої шкільної медсестри, патронажної сестри, фармацевту чи лікарю.

Застереження

Перед застосуванням того чи іншого препарату завжди читайте інструкцію на упаковці, особливо коли справа стосується наступних груп людей:

Якщо ви все ще не впевнені в тому, як правильно використовувати засіб від вошей, проконсультуйтеся з лікарем перед використанням продукту.

Вагітним жінкам рекомендується використовувати або вологе розчісування, або 4% лосьйон з деметіконом, який ліцензований для використання під час вагітності та годування груддю.

Головні воші і одяг

Здорові головні воші випадковим чином можуть потрапляти з голови на одяг, постільну білизну або м’які іграшки. Їх тривалість життя становить близько трьох тижнів, і коли вони падають з голови вони вмирають і не можуть розмножуватися, тому немає необхідності обробляти речі гарячою парою або водою.

Головні воші на гребінці

Перевірте щітки і гребінці, які використовуються під час лікування і видалення вошей. Якщо воша не п’є людську кров протягом 1-2 днів, вона гине.

Майте на увазі, що під час енергійного розчісування сухого волосся ви можете ненароком змахнути головний воша з шкіри голови або волосся. Якщо паразит приземляється на іншу людину, то намагається піднятися на його голову.

Профілактика педикульозу

Запобігти зараженню вошами досить складно, оскільки головні воші поширюються від людини до людини при безпосередньому контакті.

Регулярний пошук вошей за допомогою розчісування, наприклад, на щотижневій основі — це найкращий спосіб виявлення зараження.

Лосьйони та спреї не запобігають розвиток педикульозу і повинні використовуватися тільки тоді, коли на вашій голові або голові вашої дитини була виявлена ​​жива головна воша.

Наскільки широко поширений педикульоз?

Головні воші є поширеною проблемою, особливо у дітей у віці від 4 до 11 років. Важко точно сказати, наскільки поширена ця проблема, тому що педикульоз часто лікують в домашніх умовах, а лікаря відвідують тільки в тому випадку, якщо самостійно вивісив цих паразитів не виходить. Проте, вважається, що до 30% дітей можуть заражатися головними вошами якийсь момент протягом року.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: