Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Перга бджолина: корисні властивості та протипоказання

Перга бджолина: корисні властивості та протипоказання

Бджолина перга складається з квіткового пилку, зібраного робочими бджолами, в поєднанні з рослинним нектаром і бджолиною слиною. Комахи формують дрібні гранули пилку, які використовуються в якості джерела живлення для бджолиних трутнів. Нижче ви зможете дізнатися, що являє собою перга бджолина, корисні властивості і протипоказання цього продукту бджільництва, застосування і побічні дії.

З якою метою використовують бджолину пергу

Бджолярі збирають пергу біля входу у вулик (вічко), змушуючи бджіл пролазити через отвір, частково закупорені дротяною сіткою, завдяки чому бджола, зачіпаючи матеріал задніми лапками, втрачає частину обніжжя, яка благополучно потрапляє в накопичувальну ємність (піддон).

Традиційне. етноботаніческіе застосування

Використання бджолиної перги збільшилася в кінці 1970-х, після того, як спортсмени засвідчили, що добавки перги підвищували витривалість і покращували спортивні результати. Перга (бджолиний пилок) використовується в деяких культурах протягом тисяч років, і стає все більш популярною в останні роки в розвинених країнах завдяки науково визнаної користь для здоров’я.

Поживна цінність

Перга є хорошим джерелом поживних речовин для трутнів бджіл. В авторитетних виданнях перга часто описується як «ідеальний живильний природний продукт», так як вона є висококонцентрованим джерелом цілого комплексу необхідних для життя поживних речовин. Ряд традиційних китайських трав’яних формул містять пергу. Вона багата вітамінами, мінералами, мікроелементами, ферментами і амінокислотами, і містить близько 30% білка, 55% вуглеводів, 1-2% жиру і 3% мінералів і сліди вітамінів.

Концентрація вітаміну C в деяких зразках перги складає від 3,6% до 5,9%. Рекламна література перераховує майже 100 вітамінів, мінералів, ферментів, амінокислот та інших сполук, ідентифікованих в перзі. Фізіологічне значення багатьох з цих компонентів погано вивчено. Препарати бджолиної перги часто містять суміші пилку з різних видів рослин, в зв’язку з чим і склад цього пилку може відрізнятися в залежності від географічного походження матеріалу.

Інші області застосування

Перга традиційно використовується для різних цілей, в тому числі:

Корисні властивості бджолиної перги

Перга містить вісімнадцять вітамінів, включаючи вітаміни групи В, а також всі незамінні амінокислоти, жирні кислоти, РНК. ДНК нуклеїнові кислоти, ферменти, і щонайменше 25% білка. Її прийом стимулює зростання і відновлення організму, включаючи кров, нервову й імунну системи.

Завдяки своїй живильній цінності, прийом перги дає можливість отримати наступну користь для організму.

Яка рекомендована доза

Найкраща рекомендована доза бджолиної перги не визначена. При прийомі добавок перги в формі капсул або таблеток, звертайте увагу на рекомендації виробників (вказуються на упаковці).

Наскільки безпечно приймати бджолину пергу

Протипоказання

Протипоказання застосування перги бджолиної ще не були ідентифіковані.

Вагітність і період лактації

Клінічні дані про безпечність та ефективність застосування перги під час вагітності та в період лактації відсутні. Тим не менше, використання перги в експериментах на вагітних щурах призводило до більш високої масі тіла при народженні щурят і зниженні їх рівня смертності, що вказує на користь поживних речовин, що містяться в цьому продукті бджільництва і ефективність її прийому під час пологів.

Взаємодія з фармацевтичними препаратами

Чи не задокументовано.

Побічні ефекти

При попаданні всередину викликає алергічні реакції у чутливих людей. Спроби зниження сприйнятливості до алергенів у пацієнтів шляхом введення перги може привести до важкої анафілаксії і іншим гострим або хронічним реакцій. Хоча перга досить рідко може привести до серйозних, іноді зі смертельним результатом, несприятливих реакцій. Існує кілька повідомлень про випадки гострого гепатиту і світлочутливості після вживання в їжу бджолиної перги.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: