Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Периферична нейропатія: симптоми, причини, лікування

Периферична нейропатія: симптоми, причини, лікування

Периферична нейропатія — це результат ураження периферичних нервів, часто викликає слабкість, оніміння та біль, як правило, в руках і ногах. Однак цей стан може також торкатися і інші області вашого тіла. Нижче ви докладно дізнаєтеся про те, що таке периферична нейропатія — симптоми, причини виникнення та методи лікування цього стану.

Що таке периферична нейропатія

Ваша периферична нервова система з’єднує нерви в вашому головному і спинному мозку або центральну нервову систему з іншою частиною вашого тіла, включаючи:

Робота цих нервів полягає в доставці сигналів про фізичних відчуттях назад в ваш головний мозок.

Периферична нейропатія — це розлад, що виникає, коли ці нерви несправні через їх пошкодження або руйнування. Це стає причиною порушення нормального функціонування нервів. Вони можуть посилати больові сигнали, коли немає нічого заподіює біль, або вони можуть не послати сигнали болю, навіть якщо щось заподіює вам шкода. Цей стан може бути викликано:

Це розлад викликає дискомфорт, але лікування може виявитися вельми корисним. Найважливіше — необхідно визначити, чи є периферійна нейропатія результатом серйозного основного захворювання, чи ні.

Симптоми периферичної нейропатії

Три типу периферичних нервів:

Периферична нейропатія може торкнутися одну нервову групу або всі три.

Симптоми периферичної невропатії включають:

Ці симптоми можуть також вказувати на інші захворювання, тому вам слід повідомити про них лікареві.

Причини виникнення

Люди з сімейною історією периферичноїнейропатії, більш схильні до розвитку цього розладу. Проте існує безліч факторів і основних захворювань, які також можуть викликати цей стан.

Поширені захворювання

Пошкодження нервів, викликане на цукровий діабет, є однією з найбільш поширених форм нейропатії. Це призводить до оніміння, болі і втрати відчуття в кінцівках. Ризик нейропатії збільшується у людей, які:

За даними Центру периферичноїнейропатії Чиказького Університету (UCCPN), майже 60 відсотків людей з цукровим діабетом мають будь-яку ступінь пошкодження нервів. Ці ушкодження часто пов’язані з високим рівнем цукру в крові.

До іншим хронічним захворюванням, які можуть викликати пошкодження нервів, відносяться:

Травми

Фізична травма є найбільш поширеною причиною пошкодження нервів. Це можуть бути дорожньо-транспортні пригоди, падіння або переломи. Відсутність фізичної активності або занадто тривале перебування в одному положенні також можуть викликати нейропатию. Підвищений тиск на серединний нерв (нерв в зап’ясті, який дозволяє відчувати руку і рухати їй), викликає синдром зап’ястного каналу. Це найпоширеніший тип периферичноїнейропатії.

Алкоголь і токсини

Алкоголь може надавати токсичну дію на нервову тканину, викликаючи у людей з важким алкоголізмом підвищений ризик розвитку периферичної нейропатії.

Вплив токсичних хімічних речовин, присутніх в клеях, розчинниках або інсектицидах також може викликати пошкодження нервів. Крім того, такий стан може викликати вплив важких металів, таких як свинець і ртуть.

Інфекції і аутоімунні захворювання

Деякі віруси і бактерії безпосередньо атакують нервову тканину.

Віруси, такі як простий герпес, вірус вітряної віспи, що викликає вітряну віспу і оперізувальний лишай, і вірусні ушкодження, викликані вірусом Епштейна-Барра, призводять до сильних епізодами стріляє болю.

Бактеріальні інфекції, такі як хвороба Лайма, також можуть викликати пошкодження нервів і біль, якщо їх не лікувати.

Аутоімунні захворювання, такі як ревматоїдний артрит і системний червоний вовчак, різними способами впливають на периферичну нервову систему. Хронічне запалення і пошкодження тканин по всьому тілу, а також тиск, викликаний запаленням, можуть привести до сильної нервової болю в кінцівках.

Лікарські засоби

Деякі ліки можуть також викликати пошкодження нервів. До них відносяться:

Недавні дослідження в журналі Family Practice також показують, що статини (клас препаратів, які використовуються для зниження рівня холестерину і запобігання серцево-судинних захворювань), також можуть викликати пошкодження нервів і підвищувати ризик розвитку нейропатії.

Діагностика периферичноїнейропатії

Ваш лікар проведе фізичний огляд і проаналізує вашу історію хвороби. Якщо на підставі цього він все ще не може визначити, чи викликані ваші симптоми периферичної нейропатією, вам буде запропоновано пройти інші тести, такі як:

Електроміографія (ЕМГ)

Електроміографія може показати проблеми з тим, як нервові сигнали вашого тіла рухаються до вашим м’язам. Для цього тесту лікар помістить маленьку голку в вашу м’яз і попросить вас акуратно рухати м’язами. Зонди в голці будуть вимірювати кількість електрики, що проходить через вашу м’яз. Під час цього тесту може здатися, ніби вам зробили ін’єкцію. Іноді область куди вставлялася голка стає болючою протягом декількох днів після тесту.

Дослідження нервової провідності

У дослідженні нервової провідності діагност розміщує електроди на вашій шкірі. Потім вони пропускають невелику кількість електрики через ваші нерви, щоб перевірити, чи правильно передаються нервові сигнали. Ця процедура викликає незначний дискомфорт, але ніяких побічних дій після її проведення не спостерігається.

Лікування периферичноїнейропатії

Лікування базується на лікуванні основного захворювання, яке і призвело до периферичної нейропатії. Якщо причиною є цукровий діабет, важливо переконатися, що рівень глюкози в крові добре контролюється. Якщо дефіцит вітамінів викликає проблему, то додатковий прийом необхідних вітамінів і корекція раціону харчування і є лікуванням. Багато процедури можуть принести полегшення і допомогти вам повернутися до звичайної діяльності. Іноді поєднання методів лікування працює найкраще.

Знеболюючі препарати

Болезаспокійливі препарати, такі як парацетамол і нестероїдні протизапальні препарати, такі як аспірин і ібупрофен, можуть бути дуже корисними для контролю помірного болю. Якщо ви приймаєте їх в надлишку, ці препарати можуть вплинути на функцію печінки або шлунку. Важливо не використовувати їх протягом тривалого часу, особливо якщо ви регулярно вживаєте алкоголь.

Рецептурні препарати

Багато рецептурні знеболюючі препарати можуть також допомогти контролювати біль при нейропатії. До них відносяться наркотичні засоби, деякі протиепілептичні препарати і деякі антидепресанти. До інших корисних лікарських засобів, які відпускаються за рецептом, відносяться:

Рецептурними препаратами, застосовуваними при сексуальної дисфункції у чоловіків, є:

Лікувальні процедури

Ваш лікар може використовувати кілька медичних процедур для контролю симптомів цього стану. Плазмаферез — це переливання крові, яке видаляє потенційно дратівливі антитіла з вашого кровотоку. Якщо вам призначена блокада нерва, ваш лікар буде вводити анестетик прямо в ваші нерви.

Черезшкірна електронейростімуляція (ЧЕНС)

Черезшкірна електронейростімуляція ефективна не для всіх. Під час ЧЕНС, електроди, розміщені на шкірі, посилають невелика кількість електрики в шкіру. Мета цього лікування — блокувати нерви від передачі больових сигналів в мозок.

Ергономічна шина

Накладення ергономічних шин може допомогти вам, якщо нейропатія зачіпає ваші ноги і руки. Ці шини забезпечують підтримку частини вашого тіла де виникає дискомфорт. Це може полегшити біль. Наприклад, гіпс або шина, яка утримує ваші зап’ястя в правильному положенні під час сну, можуть полегшити дискомфорт при синдромі зап’ястного каналу.

Догляд за собою

На додаток до безрецептурних знеболюючих засобів багато людей знайшли полегшення при периферичної нейропатії за допомогою:

Помірні, регулярні фізичні навантаження можуть також допомогти зменшити дискомфорт.

Якщо ви п’єте алкоголь або курите, подумайте про скорочення або повну відмову. Алкоголь і тютюн підсилюють нервову біль і можуть викликати пошкодження нервів при тривалому використанні.

Запобіжні заходи

Якщо у вас є периферична нейропатія, ви потенційно піддаєтеся підвищеному ризику нещасних випадків в домашніх умовах. Для підвищення безпеки ви можете зробити наступне:

Прогноз

Якщо ваша нейропатія обумовлена ​​лежачим в основі виліковним захворюванням, ви можете зупинити її усунувши цю більшу проблему. Однак, якщо це не відноситься до вас, ви можете успішно контролювати симптоми периферичної нейропатії. Поговоріть з лікарем, щоб визначити найкращий для вас курс лікування, і вивчіть альтернативні способи догляду за собою, які можуть доповнити його.

Профілактика периферичноїнейропатії

Навіть якщо ви маєте сімейну історію цього розладу, ви можете допомогти запобігти його початок, таким чином:

Ви можете знизити ризик периферичної нейропатії:

Якщо у вас цукровий діабет, зверніть особливу увагу на ноги. Щодня мийте і оглядайте ноги, і зволожуйте їх натуральним лосьйоном.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: